ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը, հաշվի առնելով երկրում փոքր բիզնեսի ոլորտի զարգացման և խթանման կարևորությունը, սկսում է փոքր ու միջին բիզնեսի ակտիվ վարկավորում: Այսուհետ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում կարելի է ստանալ վարկ նոր բիզնես սկսելու կամ արդեն գոյություն ունեցող բիզնեսը զարգացնելու նպատակով՝ առավել շահավետ պայմաններով:
Նոր պրոդուկտային շարքի շրջանակներում Բանկն առաջարկում է ՀՀ դրամով վարկեր և վարկային գծեր նվազեցված տոկոսադրույքով՝ սկսած տարեկան 13%-ից: Նոր պրոդուկտային շարքը ներառում է նաև անգրավ վարկեր մինչև 5 մլն ՀՀ դրամ գումարով հայտի քննարկմանև հաստատման նվազագույն ժամկետով:
Բիզնես-վարկերի մարման ժամկետները.
• շրջանառու միջոցների համալրման համար՝ մինչև 36 ամիս
• հիմնական միջոցների համալրման և վերաֆինանսավորման համար ՝ մինչև 60 ամիս ժամկետով:
Վարկերըև վարկային գծերը տրամադրվում են ՀՀ ռեզիդենտ անհատ ձեռնարկատերերին, իրավաբանական անձանց, որոնք ձեռնարկատիրական գործունեություն են իրականացնում Հայաստանի հանրապետության տարածքում առևտրի, շինարարության, արտադրության, ծառայությունների մատուցման և այլ ոլորտներում։
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում վարկավորման վերաբերյալ ավելի մանրամասն տեղեկություններին կարելի է ծանոթանալ Բանկի մասնաճյուղերում, ինչպես նաև զանգահարելով Բանկի Միասնական տեղեկատվականծ առայություն՝ 87-87 հեռախոսահամարով:

28-09-2018 16:09 20845
VTB-Armenia Bank, taking into account the importance of developing and promoting small business in the country, begins active crediting of small and medium-sized businesses. From now on, VTB-Armenia Bank can get a loan for starting a new business or developing a business on more favorable terms.
Within the framework of the new product line, the Bank offers AMD loans and credit lines at reduced interest rates starting from 13% per annum. The new product line also includes unsecured loans up to AMD 5 million with a minimum period of consideration and approval of the application.
Terms of business loans repayment.
• replenishment of working capital for up to 36 months
• for replenishment and refinancing of fixed assets up to 60 months.
Loans and credit lines are provided to RA resident entrepreneurs, legal entities engaged in business, trade, construction, production, services and other spheres in the Republic of Armenia.
More detailed information on lending in VTB-Armenia Bank can be found at the Bank's branches, as well as by calling the Bank's Unified Information Center at 87-87.