ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը, հաշվի առնելով երկրում փոքր բիզնեսի ոլորտի զարգացման և խթանման կարևորությունը, սկսում է փոքր ու միջին բիզնեսի ակտիվ վարկավորում: Այսուհետ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում կարելի է ստանալ վարկ նոր բիզնես սկսելու կամ արդեն գոյություն ունեցող բիզնեսը զարգացնելու նպատակով՝ առավել շահավետ պայմաններով:
Նոր պրոդուկտային շարքի շրջանակներում Բանկն առաջարկում է ՀՀ դրամով վարկեր և վարկային գծեր նվազեցված տոկոսադրույքով՝ սկսած տարեկան 13%-ից: Նոր պրոդուկտային շարքը ներառում է նաև անգրավ վարկեր մինչև 5 մլն ՀՀ դրամ գումարով հայտի քննարկմանև հաստատման նվազագույն ժամկետով:
Բիզնես-վարկերի մարման ժամկետները.
• շրջանառու միջոցների համալրման համար՝ մինչև 36 ամիս
• հիմնական միջոցների համալրման և վերաֆինանսավորման համար ՝ մինչև 60 ամիս ժամկետով:
Վարկերըև վարկային գծերը տրամադրվում են ՀՀ ռեզիդենտ անհատ ձեռնարկատերերին, իրավաբանական անձանց, որոնք ձեռնարկատիրական գործունեություն են իրականացնում Հայաստանի հանրապետության տարածքում առևտրի, շինարարության, արտադրության, ծառայությունների մատուցման և այլ ոլորտներում։
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում վարկավորման վերաբերյալ ավելի մանրամասն տեղեկություններին կարելի է ծանոթանալ Բանկի մասնաճյուղերում, ինչպես նաև զանգահարելով Բանկի Միասնական տեղեկատվականծ առայություն՝ 87-87 հեռախոսահամարով:

28-09-2018 16:09 20672
Банк ВТБ-Армения, принимая во внимание важность развития и продвижения малого бизнеса в стране, начинает активное кредитование малого и среднего бизнеса. С этого момента в Банке ВТБ-Армения можно получить кредит для начала нового бизнеса или развития бизнеса на более выгодных условиях.
В рамках новой серии продуктов Банк предлагает кредиты и кредитные линии в AMD по сниженным процентным ставкам, начиная с 13% годовых. Новая серия продуктов также включает необеспеченные кредиты до 5 млн. драмов с минимальным сроком рассмотрения и утверждения заявки.
Срок погашения бизнес-кредитов.
• для пополнения оборотных средств на срок до 36 месяцев
• для пополнения и рефинансирования основных средств до 60 месяцев.
Кредиты и кредитные линии предоставляются частным предпринимателям- резидентам РА, юридическим лицам, занимающимся бизнесом, торговлей, строительством, производством, услугами и другими сферами в Республике Армения.
Более подробную информацию о кредитовании в банке ВТБ Армения можно найти в филиалах Банка, а также позвонив в Единый информационный центр Банка по телефону 87-87.