02-02-2019 19:15 4831
Բանկն այս վարկը տրամադրվում է մինչև 5 տարի ժամկետով՝ շրջանառու միջոցների համալրման և ներդրումային նպատակներով:
«Փոքր բիզնեսին աջակցումը և պահպանումը բանկը դիտարկում է որպես թիրախային հատված` բանկի զարգացման ռազմավարության շրջանակներում 2019-2021 թվականների համար: «ՄԻՆԻ» վարկատեսակի տրամադրումը նախատեսվում է հնարավորինս պարզ, արագ և հաճախորդի համար նվազագույն ծախսերով: Հուսով ենք, որ այս պայմանները հնարավորինս դրական ազդեցություն կունենան փոքր բիզնեսի ներկայացուցիչների հետ ամուր և երկարաժամկետ համագործակցության հաստատման համար», - նշեց Հայբիզնեսբանկի վարչության նախագահի տեղակալ Ալյոնա Ստրատանը:
Ինչպես տեղեկացնում են բանկից, հաճախորդները հնարավորություն կունենան ստանալու վարկ՝ անշարժ գույքի գրավադրմամբ մինչև 25 մլն ՀՀ դրամ կամ համարժեք արտարժույթով, տարեկան 11-13% տարեկան տոկոսադրույքով (կախված ընտրված արժույթից): Վարկի տրամադրման պայման է հանդիսանում դրական ֆինանսական վերլուծությունը:

02-02-2019 19:15 4829
Armbusinessbank launches “MINI” loan product for small businesses. The credit facility shall be provided for a period of up to 5 years, for the replenishment of working capital and for investment purposes.
Eligible borrowers will have the opportunity to get a loan amounting up to 25 million drams or foreign currency equivalent, under security of real estate, at an annual interest rate of 11-13% (depending on the selected currency). A favorable financial analysis is a precondition for extending the loan.
"The Bank considers support and maintenance of small businesses as a target segment subject to the Bank’s development strategy for 2019-2021. It is intended to disburse “MINI” loan product in a most simplified, prompt way and to make it less costly for the customer. We hope that these conditions will have a maximum positive effect on the establishment of strong and long-term cooperation with small businesses”, said Alyona Stratan, Deputy Chairman of the Executive Board of Armbusinessbank.