04-02-2019 12:39 4665
Բիզնեսի զարգացման համար նախատեսված վարկատեսակը հնարավորություն կտա համալրել շրջանառու միջոցները, ընդլայնել բիզնեսը և բարելավել ընթացիկ ֆինանսական գործունեությունը, ինչպես նաև ներդրումներ կատարել այլ բիզնես խնդիրների լուծման համար:
Փոքր բիզնեսի ներկայացուցիչները հնարավորություն կունենան մի քանի ժամվա ընթացքում՝առանց Բանկի կողմից ֆինանսական վերլուծության, ստանալ վարկ մինչև 7 միլիոն ՀՀ դրամ կամ համարժեք արտարժույթ:Նշված վարկատեսակն ունի բավականին շահավետ պայմաններ փոքր բիզնեսի զարգացման համար: Վարկը տրամադրվում է 13-15% տարեկան տոկոսադրույքով (կախված ընտրված արժույթից) մինչև 60 ամիս մարման ժամկետով:
«Փոքր բիզնեսի սեգմենտի զարգացումը համարվում է Բանկի ռազմավարական ուղղությունը 2019-2021թվականների համար: Արագ վարկ ողջամիտ տոկոսադրույքով, դա հենց այն պրոդուկտն է, որը համապատասխանում է մեր թիրախային սեգմենտի կարիքներին: Կարծում եմ, որ բիզնեսի զարգացման համար գումար ստանալու այսքան հարմարավետ մեթոդը, որտեղ չկան բյուրոկրատական քաշքշուկներ, ինչպես նաև ընտրության բարդ չափանիշներ, հետաքրքիր կլինի փոքր բիզնեսը ներկայացնող շատ ընկերությունների և անհատ ձեռնարկատերերի համար», – նշում է ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ Վարչության Նախագահի տեղակալ Ալյոնա Ստրատանը:

This loan for business development will allow to replenish working capital, expand business and current financial activities, as well as to make investments for the solution of other business issues.
Small businesses will be able to get a loan within a few hours in the amount of up to 7 million drams or foreign currency equivalent without the need to provide any financial analysis. This loan has favorable conditions for the development of small business. The loan shall be provided at annual interest rate of 13-15% (subject to the currency) for up to 60 months.
"The development of small business segment is a strategic direction of the Bank for 2019-2021. An express loan at reasonable interest rate is a product that meets the needs of our target segment. I think that such a convenient way to get money for business development where there are neither bureaucratic delays nor complex selection criteria, shall be of interest to many companies and individual entrepreneurs engaged in small businesses,” said Alyona Stratan, Deputy Chairman of the Executive Board of Armbusinessbank.