04-02-2019 12:39 4665
Բիզնեսի զարգացման համար նախատեսված վարկատեսակը հնարավորություն կտա համալրել շրջանառու միջոցները, ընդլայնել բիզնեսը և բարելավել ընթացիկ ֆինանսական գործունեությունը, ինչպես նաև ներդրումներ կատարել այլ բիզնես խնդիրների լուծման համար:
Փոքր բիզնեսի ներկայացուցիչները հնարավորություն կունենան մի քանի ժամվա ընթացքում՝առանց Բանկի կողմից ֆինանսական վերլուծության, ստանալ վարկ մինչև 7 միլիոն ՀՀ դրամ կամ համարժեք արտարժույթ:Նշված վարկատեսակն ունի բավականին շահավետ պայմաններ փոքր բիզնեսի զարգացման համար: Վարկը տրամադրվում է 13-15% տարեկան տոկոսադրույքով (կախված ընտրված արժույթից) մինչև 60 ամիս մարման ժամկետով:
«Փոքր բիզնեսի սեգմենտի զարգացումը համարվում է Բանկի ռազմավարական ուղղությունը 2019-2021թվականների համար: Արագ վարկ ողջամիտ տոկոսադրույքով, դա հենց այն պրոդուկտն է, որը համապատասխանում է մեր թիրախային սեգմենտի կարիքներին: Կարծում եմ, որ բիզնեսի զարգացման համար գումար ստանալու այսքան հարմարավետ մեթոդը, որտեղ չկան բյուրոկրատական քաշքշուկներ, ինչպես նաև ընտրության բարդ չափանիշներ, հետաքրքիր կլինի փոքր բիզնեսը ներկայացնող շատ ընկերությունների և անհատ ձեռնարկատերերի համար», – նշում է ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ Վարչության Նախագահի տեղակալ Ալյոնա Ստրատանը:

04-02-2019 12:39 4838
Кредит для развития бизнеса позволит пополнить оборотные средства, расширить бизнес и текущую финансовою деятельность, а также сделать инвестиции для решения иных бизнес задач.
Представители малого бизнеса будут иметь возможность получить кредит в течении нескольких часов до 7 миллионов драм РА или в валютном эквиваленте без предоставления финансового анализа. Данный кредит имеет выгодные условия для развития малого бизнеса. Кредит предоставляется под годовую процентную ставку от 13-15% (в зависимости от выбранной валюты ) на срок до 60 месяцев.
"Развитие сегмента малого бизнеса является стратегическим направлением Банка на 2019-2021 год. Срочный кредит под разумный процент - это именно тот продукт, который отвечает потребностям нашего целевого сегмента. Думаю, что столь удобный способ получения денег на развитие бизнеса, где нет бюрократических проволочек, а также сложных критерий отбора, должен быть интересен многим компаниям и индивидуальным предпринимателям, представляющим малый бизнес", - отметила Заместитель Председателя Правления Армбизнесбанка Алёна Стратан.