05-04-2019 18:03 5243
Ամերիաբանկը կարևորելով ՀՀ տնտեսության զարգացման գործընթացում փոքր և միջին ձեռնարկությունների դերը և խթանելու համար դրանց զարգացումը՝ ապրիլի 3-ից նվազեցրել է փոքր և միջին ձեռնարկություններին տրամադրվող Օնլայն Բիզնես վարկերի տարեկան տոկոսադրույքները: Բանկից նշում են, որ 1-10 մլն ՀՀ դրամով կամ դրան համարժեք արտարժույթով տրամադրվող Օնլայն ՓՄՁ վարկերն այժմ տրամադրվում են տարեկան 8.5-20%-ով նախկին 13.5-21%-ի փոխարեն:
Հիշեցնենք, որ 1 մլն ՀՀ դրամից մինչև 10 մլն ՀՀ դրամ ավտոմատ ձևով հաստատվող օնլայն բիզնես վարկերի համար հնարավոր է դիմել առանց բիզնեսից կտրվելու ու բանկ այցելելու: Ավելին`վարկերի համար սահմանված չէ տրամադրման վճար, և չի պահանջվում անշարժ գույքի գրավադրում: Վարկի համար դիմելու նպատակով անհրաժեշտ է այցելել բանկի կայք, լրացնել համապատասխան առցանց հայտը և ստանալ պատասխանն ընդամենը 5 րոպեի ընթացքում: Բանկի հաշվետեր հաճախորդները հնարավորություն ունեն նաև օնլայն ռեժիմով ստորագրել վարկային պայմանագիրը՝ բանկի հետ շփումն ամբողջովին տեղափոխելով առցանց հարթակ:
Ավտոմատ ձևով հաստատվող Օնլայն Բիզնես վարկերի վերաբերյալ տեղեկատվական տեսահոլովակին և ծառայության ամբողջական պայմաններին կարելի է ծանոթանալ հետևյալ հղմամբ

05-04-2019 18:03 5244
On April 3, 2019 Ameriabank lowered the annual interest rates for online business loans. The move is part of the bank’s policy of emphasizing the role and supporting the growth of small and medium-sized businesses in economic development of Armenia. From now on, online loans to small and medium businesses in the amount of AMD 1-10 million or foreign currency equivalent will be provided at the rate of 8.5%-20% per annum instead of the former 13.5%-21%.
Online business loans in the amount of 1 to 10 million AMD are approved automatically; customers can apply to get one without having to re-schedule their every-day business or visit the bank. No provision fee is charged and no pledge of real estate required.
To apply for a loan, customers should visit the bank's official website, fill in the online application form and get the answer within as much as 5 minutes. Clients who already have accounts with Ameriabank can have the loan agreement executed completely online.