«Հայէկոնոմբանկ» ԲԲԸ-ն ներկայացնում է նոր վարկատեսակ՝ «Արևային» վարկ: Այս վարկատեսակը հնարավություն կտա կրճատելու մեր հաճախորդների գազի և էլեկտրաէներգիայի ամսական ծախսերը ընդհուպ մինչև 95%:
Վարկի շնորհիվ հաճախորդը կարող է ձեռք բերել արևային ջրատաքացուցիչ և արևային էլեկտրակայան (ֆոտովոլտային կայան)», - նշել է Բանկի վարկային պրոդուկտների զարգացման և վաճառքի բաժնի ղեկավարը:
Արևային ջրատաքացուցիչը արդյունավետ է՝ ջուրը տաքացնում է մինչև եռման աստիճան, դիմացկուն է` չի վնասվում անգամ 3 սմ-ոց կարկտի ուղիղ հարվածից, պարզ է և չի պահանջում հատուկ սպասարկում, անվտանգ է ՝ զերծ է գազի ջրատաքացուցիչներին բնորոշ վտանգներից ՝ օրինակ գազի արտահոսքից, երկարակյաց է՝ ծառայում է ավելի քան 20 տարի: Արևային (ֆոտովոլտային) էլեկտրակայանը չի պահանջում տան ցանցի փոփոխություններ, միայն տեղադրվում է լրացուցիչ հաշվիչ, 6-7 մ.ք տարածք` զբաղեցնելով ապահովում է 1կՎտ հզորություն, երկարակյաց է՝ ծառայում է ավելի քան 25 տարի:
Բանկում նշել են նաև, որ այս վարկատեսակը հնարավորություն է տալիս ռեսուրսների կրճատմանը զուգընթաց բարձրացնել մարդու կյանքի որակը՝ սարքերը ապահովում են էներգետիկ անկախություն և էներգակիրների թանկացման ռիսկի կրճատում, էկոլոգիապես մաքուր են և անվնաս մարդկանց առողջության ու շրջակա միջավայրի համար, հասանելի են և ունեն հետգնման կարճ ժամանակահատված: «Արևային» վարկերը տրամադրվում են տարեկան 9% տոկոսադրույքով, 60 ամիս մարման ժամկետով, առանց կանխավճարի և առնվազն 1 անձի երաշխավորությամբ:

10-11-2017 16:42 21899
"Armeconombank" OJSC presents a new loan "Solar" loan. "This product will give an opportunity to reduce the monthly gas and electricity consumption of our customers up to 95%. Thanks to the loan, the customer can get a solar water heater and a solar power station (photovoltaic station), "said the Head of Credit Development and Sales Department of the Bank.
Solar Water Heater is: efficient, water heats up to boiling water, resistant, isn't even get damaged by a direct hit of 3 cm hail, simple and does not require special service, safe, free of any hazards typical for gas heaters such as gas leakage, durable, serves over 20 years, Solar (photovoltaic) power plant, does not require home network changes, only an extra counter is installed, occupying a space of 6-7 meters, it provides a capacity of 1 kW, is durable- serves over 25 years. The bank also noted that this product allows to increase the quality of human life along with the reduction of resources, devices provide energy independence and reducing energy costs, are ecologically clean and harmless to people's health and the environment, are available and have a short repayment period.
"Solar" loans are provided at a rate of 9% per annum with a maturity of 60 months, with no advance payment and at least 1 person's guarantee.