«Հայէկոնոմբանկ» ԲԲԸ-ն ներկայացնում է նոր վարկատեսակ՝ «Արևային» վարկ: Այս վարկատեսակը հնարավություն կտա կրճատելու մեր հաճախորդների գազի և էլեկտրաէներգիայի ամսական ծախսերը ընդհուպ մինչև 95%:
Վարկի շնորհիվ հաճախորդը կարող է ձեռք բերել արևային ջրատաքացուցիչ և արևային էլեկտրակայան (ֆոտովոլտային կայան)», - նշել է Բանկի վարկային պրոդուկտների զարգացման և վաճառքի բաժնի ղեկավարը:
Արևային ջրատաքացուցիչը արդյունավետ է՝ ջուրը տաքացնում է մինչև եռման աստիճան, դիմացկուն է` չի վնասվում անգամ 3 սմ-ոց կարկտի ուղիղ հարվածից, պարզ է և չի պահանջում հատուկ սպասարկում, անվտանգ է ՝ զերծ է գազի ջրատաքացուցիչներին բնորոշ վտանգներից ՝ օրինակ գազի արտահոսքից, երկարակյաց է՝ ծառայում է ավելի քան 20 տարի: Արևային (ֆոտովոլտային) էլեկտրակայանը չի պահանջում տան ցանցի փոփոխություններ, միայն տեղադրվում է լրացուցիչ հաշվիչ, 6-7 մ.ք տարածք` զբաղեցնելով ապահովում է 1կՎտ հզորություն, երկարակյաց է՝ ծառայում է ավելի քան 25 տարի:
Բանկում նշել են նաև, որ այս վարկատեսակը հնարավորություն է տալիս ռեսուրսների կրճատմանը զուգընթաց բարձրացնել մարդու կյանքի որակը՝ սարքերը ապահովում են էներգետիկ անկախություն և էներգակիրների թանկացման ռիսկի կրճատում, էկոլոգիապես մաքուր են և անվնաս մարդկանց առողջության ու շրջակա միջավայրի համար, հասանելի են և ունեն հետգնման կարճ ժամանակահատված: «Արևային» վարկերը տրամադրվում են տարեկան 9% տոկոսադրույքով, 60 ամիս մարման ժամկետով, առանց կանխավճարի և առնվազն 1 անձի երաշխավորությամբ:

10-11-2017 16:42 21938
ОАО «Армэкономбанк» представляет новый кредит «Солнечный». «Этот продукт даст возможность сократить ежемесячный расход газа и электроэнергии наших клиентов до 95%. Благодаря кредиту заказчик может получить солнечный водонагреватель и солнечную электростанцию ​​(фотоэлектрическую станцию)», - сказал руководитель Департамента развития и продаж продуктов Банка.
Солнечный водонагреватель: эффективен, вода нагревается до состояния кипения, устойчив, не повреждается даже прямым ударом града размером 3 см, простой и не требует специального обслуживания, безопасный, без каких-либо опасностей, характерных для газовых нагревателей, таких как утечка газа, прочный, служит более 20 лет, Солнечная (фотоэлектрическая) электростанция, не требует изменений в домашней сети, устанавливается только дополнительный счетчик, занимая пространство 6-7 метров, он обеспечивает мощность 1 кВт, прослужит более 25 лет. Банк также отметил, что этот продукт позволяет повысить качество жизни человека наряду с сокращением ресурсов, устройства обеспечивают энергетическую независимость и снижают затраты энергии, экологически чисты и безвредны для здоровья людей и окружающей среды, доступны и имеют короткий срок погашения.
«Солнечные» кредиты предоставляются по ставке 9% годовых, со сроком погашения 60 месяцев, без предоплаты и с гарантией не менее 1 человека.