19-03-2019 17:44 2984
Արդշինբանկը «Global Finance» միջազգային հեղինակավոր ամսագրի կողմից ճանաչվել է Հայաստանի 2019 թվականի «Տարվա լավագույն բանկ»:
«Տարվա լավագույն բանկ» տիտղոսը շնորհվել է հատուկ հետազոտության արդյունքում բանկի գործունեությունը բնութագրող հետևյալ ցուցանիշների հիման վրա՝ ակտիվների աճ, շահութաբերության մակարդակ, ռազմավարական նշանակության հարաբերություններ, տարածաշրջանում լայն աշխարհագրություն, նոր բիզնես ուղղությունների զարգացում և նորարար բանկային ծառայություններ:
««Global Finance»-ի կողմից Բանկն այս մրցանակին է արժանանում արդեն երկրորդ տարին անընդմեջ: Այս մրցանակը խոսում է Բանկի զարգացման ճիշտ վեկտորի մասին, դրա հուսալիության, կայունության և արդյունավետ գործունեության մասին»,- նշեց Արդշինբանկի վարչության նախագահ Արտակ Անանյանը:
Ինչպես նշված է «Global Finance»-ի մամլո հաղորդագրությունում, այս տարվա հաղթողները այն բանկերն են, որոնք բացահայտել են իրենց հաճախորդների կարիքները շուկայական բարդ պայմաններում և հասել են զգալի արդյունքների՝ հիմք դնելով ապագա հաջողությունների համար:
«Global Finance» ամսագրի կողմից 2019թ. «Տարվա լավագույն բանկ» են ճանաչվել Bank of America-ն (ԱՄՆ), Commerzbank-ը (Գերմանիա), Lloyds Bank-ը (Մեծ Բրիտանիա), BNP Paribas-ը (Բելգիա), TBC-ն (Վրաստան) և այլ առաջատար բանկեր: «Global Finance» ամսագրի կողմից «Տարվա լավագույն բանկ» ճանաչված բանկերի ամբողջական ցանկին կարող եք ծանոթանալ ամսագրի պաշտոնական կայքում

19-03-2019 17:44 2985
Ardshinbank has been named the Best Bank 2019 in Armenia by the prestigious international magazine Global Finance.
The status of the Best Bank has been awarded as a result of a special survey on the basis of the following metrics: growth in assets, profitability, geographic reach, strategic relationships, new business development and innovation in products.
“Ardshinbank is honored with this award for the second year in a row. This award is the statement of the correct vector of development of the bank, its reliability, stability and efficiency”, commented Artak Ananyan, CEO of Ardshinbank.
According to Global Finance’s press release, the winners of this year’s awards are those banks that attended carefully to their customers’ needs in difficult markets and accomplished better results while laying the foundations for future success.
Among other winners of Best Bank Award 2019 are Bank of America (US), Commerzbank (Germany), Lloyds Bank (Great Britain), BNP Paribas (Belgium), TBC (Georgia) and other leading banks. To see the full list of the Best Banks 2019 named by Global Finance, visit this page.