04-04-2019 19:12 2993
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը համագործակցության պայմանագիր է կնքել և դարձել "Էջմիածնի Սարքաշինական գործարան" ՓԲԸ-ի գործընկերը: Բանկը գործարանին հնարավորություն է ընձեռել օգտվել մի շարք վարկային պրոդուկտներից, մասնավորապես՝ վերականգնվող վարկային գծից, միջազգային ֆակտորինգից, ֆինանսական լիզինգից:
Օգտվելով Բանկի վարկային պրոդուկտների հարմարավետ և ճկուն ծառայություններից ՝ "Էջմիածնի Սարքաշինական գործարան" ՓԲԸ-ն կարող է իրականացնել դետալների լայնածավալ արտադրություն արտերկրում ավիացիոն արդյունաբերության համար: Այդ դետալների գլխավոր գնորդներդն է հանդիսանում Ռուսստանի ՌԱՀ, ինչը զգալիորեն բարելավում է ՌԴ-ի հետ առևտրային հարաբերությունները և ավելացնում արտահանման ծավալները:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը միշտ աջակցում է հայրենական ապրանքաշրջանառությանը՝ ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ միջազգային շուկայում, զարգացնելով բանկային պրոդուկտների դիվերսիֆիկացիան ՀՀ-ում՝ ներառյալ ֆակտորինգն ու լիզինգը:

04-04-2019 19:12 2992
VTB Bank (Armenia) signed a cooperation agreement and became a partner of Echmiadzin Instrument-Making Plant CJSC. The bank provided the plant with the opportunity to use a number of credit products, in particular, a revolving credit line, international factoring, and financial leasing.
Taking advantage of the convenient and flexible services of the Bank’s loan products, Echmiadzin Instrument-Making Plant CJSC will be able to promote its large-scale manufacture of parts for the aviation industry abroad in full. The main purchaser of these parts is the Russian military industrial complex, which greatly improves trade relations with the Russian Federation and increases exports.
VTB Bank (Armenia) always seeks to support domestic trade, both in Armenia and on the international market through the development and diversification of banking products in Armenia, including factoring and leasing.