15-04-2019 16:06 3196
Մայրության և գեղեցկության տոնի առթիվ՝ ապրիլի 8-ին, ՀՀ բանկերի և ֆինանսավարկային արհեստակցական կազմակերպությունների ճյուղային արհմիությունը (ՃՀՄ), իրեն կից հոգաբարձուների խորհրդի հետ համատեղ, մի շարք բանկերի, այդ թվում՝ Հայբիզնեսբանկի աջակցությամբ, կազմակերպեց ավանդական դարձած տոնական միջոցառում համակարգի կին թոշակառուների համար:
Միջոցառումն սկսվեց լռությամբ՝ հիշատակի տուրք մատուցելով ՃՀՄ Հոգաբարձուների Խորհրդի նախագահ Իսահակ Իսահակյանին, որը երկար տարիներ ղեկավարել է հոգաբարձուների խորհուրդը:
«Միջոցառումն ընթացավ ջերմ ու բարի միջավայրում, որտեղ միավորվել էին բանկային համակարգի տարբեր սերունդներ: Նրանց խոսքով՝ այս հավաքույթն իրենց համար սպասված է և մեծ արժեք ունի, որն իրենց երիտասարդությունն ու աշխատանքային պատմությունն է հիշեցնում, ինչպես նաև հաճելի է տեսնել նախկին գործընկերներին:
Հայբիզնեսբանկի երիտասարդ աշխատակիցները շնորհավորեցին իրենց ավագ գործընկերներին, նվերներ հանձնեցին նրանց՝ մաղթելով առողջություն ու երկար տարիների կյանք:
ՃՀՄ նախագահ տիկին Լաուրա Հակոբյանն իր և թոշակառուների անունից հատուկ շնորհակալություն հայտնեց Հայբիզնեսբանկի ղեկավարությանը մշտական աջակցության և սրտացավ վերաբերմունքի, ինչպես նաև ամեն տարի յուրահատուկ մոտեցումով հանդես գալու համար:
Բանկային համակարգի թոշակառուները ևս անպակաս չմնացին իրենց օրհանանքներն ու շնորհակալությունը հայտնելու գործում, ովքեր առավել երջանիկ էին, տեսնելով երիտասարդ գործընկերների հարգալից ու սիրառատ վերաբերմունքն իրենց հանդեպ»,-նշում են բանկում:

15-04-2019 16:06 3195
On April 8 this year, in view of Motherhood and Beauty Day, the Branch Republican Union of Banks, Financial Institutions Employees and Professional Employees of Trade of Armenia (“BRU”) together with its Board of Trustees, supported by a number of banks, including ARMBUSINESSBANK, organized a traditional event for women pensioners of the system.
The event started with a minute of silence in tribute to the memory of Mr. Isahak Isahakyan, Chairman of the Board of Trustees of BRU, who for many years headed the Board of Trustees.
The festivity, which was held in a warm and kindly atmosphere, brought together different generations of banking system. According to them, such a meeting is of great value for them, they recall their youth and work history, and they are also pleased to see their ex-colleagues.
Young employees of ARMBUSINESSBANK congratulated their senior colleagues and gave them presents wishing them good health and long life.
The Chairman of BRU Mrs. Laura Hakobyan, expressed special gratitude in her own name and on behalf of the pensioners to the management of ARMBUSINESSBANK for constant support and compassionate attitude, as well as for particular approach they feel year by year.
In their turn, the pensioners of the banking system sent their blessings and expressed their gratitude and were touched to see the respectful and warm attitude of their young colleagues towards them.