Ապրիլի 26-28-ը Երեւանում տեղի կունենա IN TOUR EXPO-2019 միջազգային ցուցահանդեսը, որը կբացի Հայաստանում ամառային տուրիստական սեզոնը: Յունիբանկը ցուցահանդեսում կներկայացնի վարկատեսակներ, որոնք մշակվել են հատուկ հյուրանոցային և ռեստորանային, ինչպես նաև` զբոսաշրջության ոլորտի այլ ձեռնարկությունների համար:
«Մենք ակտիվ աշխատում ենք ՓՄՁ-ների հետ եւ ձգտում ենք ապահովել ֆինանսական միջոցների առավելագույն հասանելիությունը մեր հաճախորդների համար: Վարկատեսակներ մշակելիս, մենք հատուկ ուշադրություն ենք դարձնում զբոսաշրջության ոլորտի առանձնահատկություններին ու սեզոնային բնույթին: Մեր մասնագետները միշտ պատրաստ են խորհրդատվություն մատուցել և առաջարկել ամենահարմար վարկային պայմանները, որպեսզի ձեռնարկությունները արդյունավետ կերպով օգտագործեն բիզնեսի զարգացման համար տրամադրված ֆինանսավորումը», - նշեց Յունիբանկի Կորպորատիվ բիզնեսի զարգացման և վաճառքների տնօրեն Դավիթ Պետրոսյանը:
Յունիբանկը, համագործակցելով Եվրոպական ներդրումային բանկի (EIB) հետ, զբոսաշրջության ոլորտի ձեռնարկություններին ՀՀ դրամով վարկեր է տրամադրում մինչև 90 ամիս ժամկետով և մինչեւ 9.5% տարեկան տոկոսադրույքով:
Յունիբանկը ՓՄՁ-ներին հնարավորություն է ընձեռում նաև պարզեցված ընթացակարգով օգտվել մինչև 5 մլն ՀՀ դրամ գումարով անգրավ վարկի հնարավորությունից: Այդ դեպքում նոտարական և կադաստրային, ինչպես նաև գրավի ապահովագրման հետ կապված լրացուցիչ ծախսեր չեն պահանջվում: Անգրավ վարկերի հայտերի ուսումնասիրման գործընթացը պարզեցնելու և արագացնելու նպատակով, բանկն օգտագործում է Պրոտոբեյզ Լաբորատորիզի CRM համակարգը:

26-04-2019 19:25 1837
26-28 апреля в Ереване пройдёт VI международная выставка «ИНТУР ЭКСПО‒2019», открывающая летний туристический сезон в Армении. Юнибанк на выставке представит свои кредитные предложения, разработанные специально для малых и средних предприятий туристического бизнеса.
— Мы активно работаем с МСБ и стремимся, чтобы финансовые ресурсы были максимально доступны нашим клиентам. Разрабатывая кредитные продукты, мы учитывали специфику и сезонный характер туристического бизнеса, — рассказал Директор по продажам и развитию корпоративного бизнеса Юнибанка Давид Петросян. —Наши специалисты всегда готовы проконсультировать клиента и помочь подобрать наиболее подходящие условия кредитования, чтобы предприятия эффективно использовали финансирование для развития своего бизнеса.
Кредиты для предприятий сферы туризма Юнибанк выдаёт в сотрудничестве с Европейским инвестиционным банком (EIB) в драмах РА на срок до 90 месяцев и с процентной ставкой до 9.5% годовых.
Юнибанк предлагает бизнесу также возможность воспользоваться беззалоговыми кредитами на сумму до 5 млн драмов по упрощённой процедуре, что экономит не только время клиента, но и его деньги: дополнительные расходы на нотариальное и кадастровое оформление и страхование залога не требуются. Чтобы сократить процедуру рассмотрения заявок на беззалоговые кредиты и сделать её более удобной для клиентов, Юнибанк автоматизировал процесс. Банк для обработки заявок по бизнес-кредитам использует CRM-систему от компании «Протобэйз Лабораториз».
Выставка «ИНТУР ЭКСПО 2019» – значимое событие в мире туризма не только Армении, но и всего региона. Мероприятие пройдет при поддержке Министерства экономического развития и инвестиций РА и Государственного комитета по туризму.