31-05-2019 13:47 3194
IDBank-ն ամփոփել է «Կառուցի՛ր կարիերադ IDBank-ի հետ» ծրագրի առաջին փուլը։ Ծրագիրը հնարավորություն է տվել աշխատանքային փորձ չունեցող ուսանողներին երկու լիարժեք ամիս անցկացնել Բանկում՝ հագեցած տեսական և պրակտիկ դասընթացներով․ այժմ նրանցից շատերն արդեն IDBank-ի թիմի լիիրավ անդամ են։
Մասնակիցներին շնորհվել են ավարտական սերտիֆիկատներ, մեծամասնության հետ կնքվել են աշխատանքային պայմանագրեր։
Դասընթացներն անցկացվել են Բանկի՝ բաժնի և վարչության ղեկավարների մակարդակով՝ անհատական և խմբային ձևով և ներառել բանկային ոլորտին առնչվող կարևորագույն թեմաները: Բացի այդ կազմակերպվել են հանդիպումներ «Հայաստանի ֆոնդային բորսա»-ում և «Ցե-Կվադրատ Ամպեգա Ասեթ Մենեջմենթ»-ում, որտեղ ուսանողները ստացել են այլ հավելյալ գիտելիքներ կուտակային կենսաթոշակային համակարգի, Հայաստանի ֆոնդային բորսայի և Դեպոզիտարիայի, ինչպես նաև արժեթղթերի շուկայի վերաբերյալ։
«Առաջին, փորձնական փուլն այնքան հաջող էր, որ մենք որոշել ենք շարունակել ծրագիրը և հայտարարում ենք «Կառուցիր կարիերադ IDBank-ի հետ» ծրագրի երկրորդ փուլի մեկնարկի մասին, ընդ որում այս փուլում խրախուսում ենք նաև վերջին 5 տարիների ընթացքում ավարտած, բայց աշխատանքային փորձի պակասով դիմորդների թեկնածությունը՝ հաշվի առնելով, որ նման կերպ ավելի կխթանենք ուսուցողական գործընթացներն ու աշխատաշուկայում որակյալ մասնագետների առկայությունը»,
-ասել է ՄՌԿ վարչության ղեկավար Սոնա Մանուչարյանը։
Ընթացքի մեջ է նաև IDBank-ի անվան կրթաթոշակների ծրագիրը։ Շուտով կընտրվեն այն 5 երջանիկները, ովքեր կստանան 1 մլն դրամ կրթաթոշակ ուսումը մագիստրատուրայում շարունակելու համար և հետագայում նույնպես հնարավորություն կստանան դառնալ IDBank-ի թիմի անդամ։

31-05-2019 13:47 3193
IDBank summed up the first phase of the "Build a Career with IDBank" project. The program allowed students with no work experience to spend two full months in the Bank, filled with theoretical and practical trainings. At present many of them are already a full member of IDBank's team. Certificates were awarded to the participants, and employment contracts were signed. The trainings were conducted at the level of the Bank's heads of departments and divisions: individually and in groups, and included most important bank-related topics. Besides, meetings were organized in the “Armenian Stock Exchange” and “C-QUADRAT Ampega Asset Management Armenia” LLC, where students gained additional knowledge about the accumulative pension system, the Armenian Stock Exchange and Depository, as well as the securities market.
"The first experimental phase was so successful that we decided to continue the program and announce the launch of the second phase of the project "Build a Career with IDBank ", and at this stage we also encourage the participation of the applicants who graduated in the last 5 years, taking into consideration the fact that this way we will stimulate educational processes and the presence of qualified specialists in the labor market", said Sona Manucharyan, Head of the HRM division.
The IDBank Scholarship Program is also in progress. Soon, those five happy individuals will be selected, who will get 1 million AMD scholarship to continue their education at the Master's Degree and will also be able to become IDBank's team members.