31-05-2019 13:47 3194
IDBank-ն ամփոփել է «Կառուցի՛ր կարիերադ IDBank-ի հետ» ծրագրի առաջին փուլը։ Ծրագիրը հնարավորություն է տվել աշխատանքային փորձ չունեցող ուսանողներին երկու լիարժեք ամիս անցկացնել Բանկում՝ հագեցած տեսական և պրակտիկ դասընթացներով․ այժմ նրանցից շատերն արդեն IDBank-ի թիմի լիիրավ անդամ են։
Մասնակիցներին շնորհվել են ավարտական սերտիֆիկատներ, մեծամասնության հետ կնքվել են աշխատանքային պայմանագրեր։
Դասընթացներն անցկացվել են Բանկի՝ բաժնի և վարչության ղեկավարների մակարդակով՝ անհատական և խմբային ձևով և ներառել բանկային ոլորտին առնչվող կարևորագույն թեմաները: Բացի այդ կազմակերպվել են հանդիպումներ «Հայաստանի ֆոնդային բորսա»-ում և «Ցե-Կվադրատ Ամպեգա Ասեթ Մենեջմենթ»-ում, որտեղ ուսանողները ստացել են այլ հավելյալ գիտելիքներ կուտակային կենսաթոշակային համակարգի, Հայաստանի ֆոնդային բորսայի և Դեպոզիտարիայի, ինչպես նաև արժեթղթերի շուկայի վերաբերյալ։
«Առաջին, փորձնական փուլն այնքան հաջող էր, որ մենք որոշել ենք շարունակել ծրագիրը և հայտարարում ենք «Կառուցիր կարիերադ IDBank-ի հետ» ծրագրի երկրորդ փուլի մեկնարկի մասին, ընդ որում այս փուլում խրախուսում ենք նաև վերջին 5 տարիների ընթացքում ավարտած, բայց աշխատանքային փորձի պակասով դիմորդների թեկնածությունը՝ հաշվի առնելով, որ նման կերպ ավելի կխթանենք ուսուցողական գործընթացներն ու աշխատաշուկայում որակյալ մասնագետների առկայությունը»,
-ասել է ՄՌԿ վարչության ղեկավար Սոնա Մանուչարյանը։
Ընթացքի մեջ է նաև IDBank-ի անվան կրթաթոշակների ծրագիրը։ Շուտով կընտրվեն այն 5 երջանիկները, ովքեր կստանան 1 մլն դրամ կրթաթոշակ ուսումը մագիստրատուրայում շարունակելու համար և հետագայում նույնպես հնարավորություն կստանան դառնալ IDBank-ի թիմի անդամ։

31-05-2019 13:47 3067
IDBank подвел итоги первого этапа проекта ''Построй карьеру с IDBank-ом''. Программа позволила студентам, не имеющим опыта работы, провести в Банке два месяца, насыщенные теоретическими и практическими занятиями, в настоящее время многие из них уже являются полноправными членами команды IDBank-а. Участникам были вручены сертификаты и со многими из них подписаны трудовые договоры.
Тренинги проводились на уровне руководителей департаментов и отделов Банка, индивидуально и в группах, и включали наиболее важные темы, связанные с Банком. Кроме того, были организованы встречи на ''Армянской фондовой бирже'' и в ''C-QUADRAT Ampega Asset Management Armenia'' LLC, где студенты получили дополнительные знания о накопительной пенсионной системе, Армянской фондовой бирже и Депозитарии, а также рынке ценных бумаг. “Первый экспериментальный этап был настолько успешным, что мы решили продолжить программу и объявить о запуске второго этапа проекта ''Построй карьеру с IDBank-ом'', и на этом этапе мы поощряем участие тех студентов, которые закончили учебу в последние 5 лет, с учетом того, что таким образом мы стимулируем образовательный процесс и обеспечиваем присутствие квалифицированных специалистов на рынке труда'', - сказала Сона Манучарян, руководитель УЧР IDBank-a.
В процессе также ''Именая стипендиальная программа IDBank-a''. Вскоре будут выбраны пять счастливчиков, которые получат стипендию в 1 миллион арм. драмов для продолжения обучения в магистратуре, а также смогут стать членами команды IDBank-а.