ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ են այցելել Հայաստանի Պետական Տնտեսագիտական Համալսարանի Գյումրու մասնաճյուղի 2-3 կուրսերի ուսանողներ և դասախոսներ: Այցելության նպատակը՝ ուսանողության ցանկությունն էր ծանոթանալ ժամանակակից HR- ի գործունեությանը:
HR թիմի աշխատակիցները` Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահի տեղակալ Սոֆյա Մաճկալյանի, Տեղեկատվական Տեխնոլոգիաների Դեպարտամենտի Տնօրեն Բուրաստան Մովսիսյանի ու Անձնակազմի կառավարման վարչության պետ Աստղիկ Սարգսյանի գլխավորությամբ, շփվեցին ուսանողների հետ և կիսվեցին իրենց փորձով ու գիտելիքներով:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի HR թիմի աշխատակիցները հյուրերին ներկայացրեցին իրենց ոլորտի ժամանակակից միտումները, իրականացրեցին գործնական վարժություններ, սովորեցրեցին կազմել ճիշտ ռեզյումե ու ներկայանալ ապագա գործատուին: Միջոցառման մասնակիցները մտածողություն զարգացնող խաղեր խաղացին, քննարկեցին թեմաներ՝ նպատակասլաց լինելու և բարձրագույն նպատակներին հասնելու վերաբերյալ:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի թիմը միշտ պատրաստ է աջակցել երիտասարդ ու խոստումնալից մասնագետներին և ուրախ է տեսնել նրանց Բանկի աշխատակիցների շրջանում:

01-06-2019 09:35 1891
Банк ВТБ (Армения) посетили студенты 2-3 курсов и преподаватели Армянского Государственного Экономического Университета филиала Гюмри. Целью визита стало желание студентов ознакомиться с деятельностью современного HR.
Сотрудники команды HR во главе с Заместителем Генерального директора- Председателем директората Софьей Мачкалян, Директором Департамента Информационных Технологий Бурастан Мовсисян и Начальником Управления персоналом Астхик Саргсян пообщались со студентами и поделились своим опытом и знаниями.
Сотрудники команды HR Банка ВТБ (Армения) представили гостям современные тренды своей сферы, провели практические упражнения, научили правильно составлять резюме и представлять себя будущему работодателю. Участники мероприятия вместе сыграли в игры, развивающие мышление, обсудили темы о важности быть целеустремлёнными и достигать наивысших целей.
Команда Банка ВТБ (Армения) всегда готова поддержать молодых и многообещающих специалистов и рада видеть их среди своих сотрудников.