04-06-2019 16:20 2619
Կոնվերս Բանկում ամփոփել են Հովհաննես Թումանյանի 150-ամյակի կապակցությամբ հայտարարված  Լոռվա գույներ մրցույթի արդյունքները: Ընդհանուր առմամբ, մրցույթին մասնակցել է  մինչև 12 տարեկան մոտ 250 երեխա:
Մրցանակներ են ստացել ֆեսյբուքյան հարթակում մրցույթի արդյունքներով առավելագույն քանակի քվեներ ստացած կամ «Բանկի ընտրություն»-ը դարձած 10-ը մասնակիցները: Խրախուսական նվերներ են հանձնվել բոլոր մասնակիցներին, ինչպես նաև Հովհաննես Թումանյանի կյանքին և ստեղծագործությանը նվիրված վիկտորինայի հաղթողներին:
«Մրցույթին ներկայացված բոլոր նկարները արժանի էին մրցանակի՝ ոգևորում էր թե երեխաների ու ծնողների ակտիվությունը, թե Թումանյանի ստեղծագործության նկատմամբ հետաքրքրությունը, թե նկարների ընդգրկուն թեմատիկան: Շնորհակալություն  ենք հայտնում մասնակիցներին մրցույթի նկատմամբ հետաքրքրվածության և  մասնակցության համար»,- ասել են Կոնվերս Բանկում՝ հավելելով, որ  որոշ նկարներ առաջիկայում կցուցադրվեն Բանկում:
Նշենք, որ Հովհաննես Թումանյանի 150-ամյակին էր նվիրված նաև Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա կապակցությամբ Կոնվերս Բանկի աշխատակիցների երեխաների համար կազմակերպված միջոցառումը: Դրա շրջանակներում երեխաները  դիտել են Թումանյանի ստեղծագործությունների հիման վրա ներկայացում և  մասնակցել են թեմատիկ մրցույթի :

04-06-2019 16:20 2618
Конверс Банк подвел итоги конкурса Краски Лори, посвященного 150-летию Ованеса Туманяна В общем счете, в конкурсе приняли участие около 250 детей в возрасте до 12 лет.
Призами были награждены 10 участников, которые набрали наибольшее количество голосов на платформе фейсбук или получили номинацию «Выбор банка». Мотивационные призы были вручены всем участникам, а также победителям викторины, посвященной жизни и творчеству Ованеса Туманяна.
«Все картины, представленные на конкурсе, были достойны приза, вдохновляла активность как детей так и родителей, особенно воодуешвлял интерес к работе Туманяна и широкое освещение разных тематик в представленных работах. Мы благодарим участников за проявленный интерес и участие в конкурсе », - сказали в Конверс Банке, добавив, что в ближайшее время некоторые из картин будут выставлены в банке.
Мероприятие, организованное в связи с Международным днем защиты детей детям сотрудников Конверс Банка, посвященное , было также посвящено 150-летию Ованнеса Туманяна в. В этих рамках дети смотрели спектакль по мотивам произведений Туманяна и участвовали в тематическом конкурсе.