07-06-2019 11:25 2106
Արցախում կայացել է ՀԲԸՄ և «Ֆրութֆուլ Արմենիա» հիմնադրամի ասուլիսը՝ նվիրված Արցախում «Կին ձեռներեցներ» ծրագրի մեկնարկին: ՀԲԸՄ-ի «Կին ձեռներեցներ» ծրագիրը Արցախում իրականացվում է «Ֆրութֆուլ Արմենիա» բարեգործական հիմնադրամի հետ համատեղ՝ Ստեփանակերտում և Արցախի մարզերում ապրող կանանց ձեռնարկատիրական հմտություններ զարգացնելու նպատակով: «Կին ձեռներեցներ»-ը ՀԲԸՄ Կանանց կարողությունների հզորացման ծրագրի բաղադրիչներից է, որը մեկնարկել է 2017 թվականին Հայաստանում՝ կանանց համար հավասար հնարավորություններ ապահովելու նպատակով:
«Պարոն Էռնեկյանի կողմից կառավարվող ընկերությունների աշխատակիցների գերակշիռ մասը կանայք են: Մենք վստահ ենք, որ կայանք կարող են մեծ ներդրում ունենալ Հայաստանի և Արցախի տնտեսության զարգացման հարցում: Այդ իսկ պատճառով էլ ուրախ ենք, որ այս տարի մենք՝ մասնավորապես, «Ֆրութֆուլ Արմենիա» հիմնադրամն է մի նախագծի հիմնական հովանավորը, որի շնորհիվ բիզնես ունակությունները զարգացնելու հնարավորություն կընձեռվի նաև Արցախի կին ձեռներեցներին»,- իր խոսքում ասել է Ֆրութֆուլ Արմենիա հիմնադրամի խորհրդի անդամ, Կոնվերս Բանկի խորհրդի անդամ Խորխե դել Ագիլա էռնեկյանը:
«Կին ձեռներեցներ» ծրագրի աջակիցներից է նաև Կոնվերս Բանկը, որի ներկայացուցիչները հանդես կգան որպես ֆինանսական կառավարմանը և ֆինանսական հաստատությունների հետ հարաբերություններին նվիրված դասաժամերի բանախոս: Բանկը պատրաստակամություն է հայտնել նաև դասընթացների մասնակիցներին տրամադրել բանկային համապարփակ ծառայություններ՝ արտոնյալ պայմաններով, բիզնես խորհրդատավություն, ինչպես նաև աջակցել կին ձեռներեցների արտադրանքի իրացմանը:

07-06-2019 11:25 2055
В Арцахе состоялась пресс-конференция AGBU и Фонда Fruitful Armenia, посвященная запуску Проекта “Женщины-предприниматели” в Арцахе. Проект AGBU “Женщины-предприниматели” реализуется в Арцахе совместно с Благотворительным фондом Fruitful Armenia для развития предпринимательских навыков женщин, живущих в Степанакерте и различных регионах Арцаха. Проект “Женщины-предприниматели”» является одним из компонентов Программы AGBU по расширению прав и возможностей женщин, которая была запущена в Армении в 2017 году в целях обеспечения равных возможностей для женщин.
«Большинство сотрудников компаний, управляемых г-ном Эрнекяном - женщины. Мы убеждены, что женщины способны внести большой вклад в развитие экономики Армении и Арцаха. Поэтому мы рады, что в этом году мы, в частности, Фонд Fruitful Armenia, являемся главным спонсором проекта, который даст возможность предпринимателям Арцаха развивать свои деловые возможности », - сказал член совета фонда Fruitful Armenia, член правления Конверс Банка, Хорхе Дел Агила Эрнекян.
Проект “Женщины-предприниматели” поддерживается также Конверс Банком, представители которого будут выступать в качестве спикеров по вопросам управления финансами и взаимоотношений с финансовыми учреждениями. Банк также выразил готовность предоставить участникам курса комплексные банковские услуги на льготных условиях, а также предоставить бизнес-консультирование, и оказывать поддержку при реализации продукции, произведенной женщинами-предпринимателями.