ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿՆ ի սկզբանե կարևորել է Կենտրոնական Բանկի կողմից կազմակերպվող ամենամյա «Իմ ֆինանսների ամիս» ծրագիրը և դրա գաղափարը, ու երկար տարիներ շարունակ ակտիվ մասնակցություն է ցուցաբերում ծրագրի կողմից իրականացվող միջոցառումներին, որի ընթացքում տարբեր թիրախային խմբեր ստանում են տեղեկատվություն ՀՀ բանկերի, նրանց գործունեության մասին, ինչպես նաև ձեռք են բերում ֆինանսական գիտելիքներ:
Բանկի երիտասարդ հյուրերը ծանոթացան ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ ստեղծման, ինչպես նաև Գլխամասային գրասենյակի պատմական արժեք հանդիսացող շենքի պատմությանը, գործունեությանը և տարբեր բաժինների գործառույթներին:
Բանկը «Իմ ֆինանսների ամիս» ծրագրի շրջանակներում Կենտրոնական Բանկում իրականացնելու է նաև ուսուցողական սեմինար:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ մշտապես կարևորում է երիտասարդների տեղեկացված լինելու հանգամանքը, քանզի նրանց հետ միասին է կերտվում ապագայի հուսալի ճանապարհը…

АРМБИЗНЕСБАНК изначально высоко оценивал ежегодную программу Центрального банка «Мой месяц финансов 2017», саму ее идею, и на протяжении долгих лет принимал активное участие в мероприятиях, организуемых в рамках этой программы и в ходе которых разные целевые группы получают информацию о банках РА, их деятельности, а также приобретают знания в области финансов.
Молодые гости Банка ознакомились с историей создания АРМБИЗНЕСБАНКА и историческим значением здания его головного офиса, его деятельностью и функциями разных отделов.
Также в рамках программы в Центральном банке был проведен образовательный семинар.
Для АРМБИЗНЕСБАНКа всегда важно, чтобы молодежь была информированной, так как именно совместными силами строится дорога в надежное будущее.