30-11--0001 04:00 1759
Մայիսի 17-ին Երևանում տեղի կունենա համաժողով, որին կմասնակցեն օրգանական գյուղատնտեսական արտադրանք թողարկող ՓՄՁ-ները և ոլորտով հետաքրքրված այլ անձիք:
Համաժողով-քննարկումը նախաձեռնվել է ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկի և Գերմանիայի Բնության Պահպանության Միության (NABU) կողմից համատեղ իրականացվող «Օրգանական գյուղատնտեսության զարգացման» ծրագրի շրջանակում:
Մասնակիցներին օրգանական արտադրանքի արտադրման կարևորագույն փուլերի, միջազգային փորձի, օրգանական արտադրանքի իրացման եվրոպական շուկայի և Հայաստանում օրգանական գյուղատնտեսության զարգացման հեռանկարների վերաբերյալ համաժողովի ընթացքում նյութ կներկայացնի և նրանց հուզող հարցերին կպատասխանի Գերմանիայի Դաշնությունից հրավիրված պրոֆեսոր Շտեֆան Դրեեսմանը: Ինչպես նաև մայիսի 18-20-ը ՓՄՁ-ներին օրգանական հումք մատակարարող ֆերմերների համար սեմինար–քննարկումներ կիրականացվեն Վայոց Ձորի և Սյունիքի մարզերում:
Համաժողովին մասնակցելու համար ոլորտի ՓՄՁ ներկայացուցիչները կարող են մինչև մայիսի 12-ը գրանցվել՝ իրենց կոնտակտային տվյալները ուղարկելով Այս էլ-փոստի հասցեն ծածկագրված է թափոնափոստի բոթերից։ Այն տեսնելու համար անհրաժեշտ է միացնել JavaScript։ էլեկտրոնային հասցեին կամ զանգահարելով 093420062:
Հայաստանում օրգանական գյուղատնտեսության զարգացումը խթանելու և ոլորտի արտադրողներին օժանդակելու նպատակով 2015թ-ից մեկնարկեց ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկի և Գերմանիայի Բնության Պահպանության Միության (NABU) համատեղ «Օրգանական գյուղատնտեսական զարգացման» անվճար ծրագիրը: Ծրագրի շրջանակում հայտարարված մրցույթում հաղթող ճանաչված ֆերմերները հնարավորություն են ստանում Բանկի և NABU-ի համատեղ ֆինանսական աջակցության շնորհիվ ստանալ օրգանական սնունդ արտադրողի հավաստագրում և անհամեմատ մեծացնել ոլորտի արտադրանքի թե՛ ավելացված արժեքը, թե՛ արտահանման հեռանկարները:

30-11--0001 04:00 1757
On 17 May, the conference will be held in Yerevan with participation of SME sector producing organic agricultural products and other interested persons. Conference is initiated by ACBA-Credit Agricole Bank and Germany's Nature and Biodiversity Conservation Union (NABU), jointly implemented by the "Organic Agriculture Development Program".
Professor Stefan Dreesmane will introduce the most important stages of an organic production, sales in the European market and the prospects for the development of organic agriculture and the experience of Germany in organic production. On 18-20, May farmers, who provides raw materials, will attend in seminars in Vayots Dzor and Syunik regions.
SME sector representatives can participate in the conference until May 12 to register their contact details by sending an e-mail This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. or by calling 093420062.
To promote organic agriculture and support to farmers, in 2015 ACBA-CREDIT AGRICOLE with the German Nature and Biodiversity Conservation Union free (NABU) launched "Organic agriculture development" program.
The program will choose winners who will receive financial assistance of the bank and get certification of organic food manufacturer which will allow to increase the added value and will give prospects for exports.