30-11--0001 04:00 1759
Մայիսի 17-ին Երևանում տեղի կունենա համաժողով, որին կմասնակցեն օրգանական գյուղատնտեսական արտադրանք թողարկող ՓՄՁ-ները և ոլորտով հետաքրքրված այլ անձիք:
Համաժողով-քննարկումը նախաձեռնվել է ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկի և Գերմանիայի Բնության Պահպանության Միության (NABU) կողմից համատեղ իրականացվող «Օրգանական գյուղատնտեսության զարգացման» ծրագրի շրջանակում:
Մասնակիցներին օրգանական արտադրանքի արտադրման կարևորագույն փուլերի, միջազգային փորձի, օրգանական արտադրանքի իրացման եվրոպական շուկայի և Հայաստանում օրգանական գյուղատնտեսության զարգացման հեռանկարների վերաբերյալ համաժողովի ընթացքում նյութ կներկայացնի և նրանց հուզող հարցերին կպատասխանի Գերմանիայի Դաշնությունից հրավիրված պրոֆեսոր Շտեֆան Դրեեսմանը: Ինչպես նաև մայիսի 18-20-ը ՓՄՁ-ներին օրգանական հումք մատակարարող ֆերմերների համար սեմինար–քննարկումներ կիրականացվեն Վայոց Ձորի և Սյունիքի մարզերում:
Համաժողովին մասնակցելու համար ոլորտի ՓՄՁ ներկայացուցիչները կարող են մինչև մայիսի 12-ը գրանցվել՝ իրենց կոնտակտային տվյալները ուղարկելով Այս էլ-փոստի հասցեն ծածկագրված է թափոնափոստի բոթերից։ Այն տեսնելու համար անհրաժեշտ է միացնել JavaScript։ էլեկտրոնային հասցեին կամ զանգահարելով 093420062:
Հայաստանում օրգանական գյուղատնտեսության զարգացումը խթանելու և ոլորտի արտադրողներին օժանդակելու նպատակով 2015թ-ից մեկնարկեց ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկի և Գերմանիայի Բնության Պահպանության Միության (NABU) համատեղ «Օրգանական գյուղատնտեսական զարգացման» անվճար ծրագիրը: Ծրագրի շրջանակում հայտարարված մրցույթում հաղթող ճանաչված ֆերմերները հնարավորություն են ստանում Բանկի և NABU-ի համատեղ ֆինանսական աջակցության շնորհիվ ստանալ օրգանական սնունդ արտադրողի հավաստագրում և անհամեմատ մեծացնել ոլորտի արտադրանքի թե՛ ավելացված արժեքը, թե՛ արտահանման հեռանկարները:

Конгресс-дискуссия был организован по инициативе АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ БАНК и Союзом охраны природы Германии (NABU) в рамках совместной программы “Развитие органического сельского хозяйства”.
В ходе конгресса были обсуждены такие темы, как важнейшие этапы производства, международный опыт, европейский рынок сбыта органической продукции и перспективы развития органического сельского хозяйства в Армении. С докладом выступит и ответит на интересующие участников вопросы приглашенный из Германии профессор Штефан Дреесман. 18-20-го мая в Ванадзоре и Сюнике пройдут семинары-обсуждения для фермеров, поставляющих органическое сырье МСБ.
Представители соответствующих МСБ могут зарегистрироваться для участия в конгрессе до 12-го мая, отправив свои контактные данные по электронному адрессу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., или с помощью звонка по номеру 093420062.
С целью поощрения развития органического сельского хозяйства в Армении и поддержки производителям, в 2015-ом году была запущена совместная бесплатная программа АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ БАНК и NABU “Развитие органического сельского хозяйства”.
При финансовой поддержке Банка и NABU, фермеры, признанные победителями проведенного в рамках программы конкурса, получают возможность сертификации производства органических продуктов питания, а, следовательно, могут способствовать увеличению добавочную стоимость продукции и улучшению перспектив экспорта.