AIR CAIRO ընկերությունն առաջին անգամ մտնում է հայկական շուկա և ուղիղ չվերթեր կիրականացնի «Զվարթնոց» օդանավակայանից շաբաթական երկու անգամ մինչև տարեվերջ։ Դեպի Հուրգադա կիրականացվեն հունիսի 20–ից երեքշաբթի օրերին, իսկ դեպի Շարմ էլ Շեյխ` հունիսի 22–ից հինգշաբթի օրերին»,– ասաց Ստամբուլյանը։
Նա նաև ավելացրեց, որ ընկերությունը, բացի ավիատոմսերից, առաջարկում է նաև all inclusive զբոսաշրջային փաթեթներ դեպի Հուրգադա 450 դոլարով, իսկ Շարմ էլ Շեյխ` 520 դոլարով:
Ընկերության տնօրենը նշեց, որ եգիպտացիները նույնպես հետաքրքրված են Հայաստան թռիչքների հնարավորությամբ, քանի որ Հայաստանը նրանց համար գրավիչ է քրիստոնեական զբոսաշրջության և շոփինգ–զբոսաշրջության տեսանկյունից։
AIR CAIRO ավիաընկերության կոմերցիոն տնօրեն Էսամ Ազաբն իր հերթին ավելացրեց, որ ընկերությունը շահագրգռված է այս ուղղության բացմամբ։ Նա դա բացատրեց նրանով, որ Եգիպտոսը տեսնել ցանկացող հայ զբոսաշրջիկների թիվը տարեցտարի աճում է։
Ավելի վաղ Հայաստանից Եգիպտոս իրականացվում էր Երևան–Շարմ էլ Շեյխ–Երևան երթուղով չարթերային չվերթ, որն արժեր 450 դոլար առանց զբոսաշրջային փաթեթի։
AIR CAIRO եգիպտական չարթերային ավիաընկերությունը հիմնվել է 2003 թվականին, ընկերությունը տրամադրում է ուղևորափոխադրումների ծառայություններ զբոսաշրջային ընկերությունների հետ առկա պայմանագրերով։ Պատկանում է EgyptAir ավիաընկերությանը:

30-11--0001 04:00 2310
"AIR CAIRO Egyptian airline will start regular flights from Hurgada and Sharm El Sheikh to Armenia and back",-said Director of Anrivatour company- the official representative of AIR CAIRO, Hripsime Stamboulian.
AIR CAIRO company entered the market for the first time and will launch direct flights from "Zvartnots" airport twice a week until the end of the year. To Hurghada flights will be operated on Tuesdays from June 20, to Sharm el-Sheikh on Thursdays from June 22, "-said Stamboulian.
She also added that the company, in addition to tickets, also offers an all-inclusive tour packages for $ 450 to Hurghada and for 520 dollars to Sharm el-Sheikh.
Company Director noted that the Egyptians are also interested in the possibility of flights because Armenia attract them as Christian country and with it's shopping-tourism perspective.
AIR Commercial Director of CAIRO airline Esam Azabn has said that the company is interested in opening this direction. He explained that Egypt the number of Armenian tourists willing to see Egypt increases every year.
AIR CAIRO Egyptian charter airline founded in 2003, the company provides passenger services by contracts with travel agencies. It is a part of EgyptAir Airlines.