Ընկերությունից հայտնում են, որ տեղաբաշխվել է ընդհանուր 6 մլն ԱՄՆ դոլար անվանական արժեքով 60,000 հատ արժեկտրոնային պարտատոմս: Մեկ պարտատոմսի անվանական արժեքը 100 ԱՄՆ դոլար է, շրջանառության ժամկետը՝ 24 ամիս , իսկ արժեկտրոնների վճարման պարբերականությունը՝ կիսամյակային: Պարտատոմսերի արժեկտրոնային եկամտաբերությունը տարեկան 5,75 տոկոս է:
Պարտատոմսերը ձեռք են բերվել թե ֆիզիկական, և թե իրավաբանական անձանց կողմից: Տոկոսային արտահայտությամբ, ներդրողների 86.67%-ը ֆիզիկական անձինք են, իսկ 13.33%-ը՝ իրավաբանական անձինք:
«Տեղաբաշխումը կատարվել է Կոնվերս Բանկի ռազմավարությանը համահունչ: Պարտատոմսերում հիմնական ներդրողները, ինչպես և նպատակադրվել էինք, Կոնվերս Բանկի ֆիզիկական անձ հաճախորդներն են: Հատկանշանական է նաև, որ պահանջարկը գերազանցեց առաջին տրանշով առաջարկվող ծավալը»,- ասել է Կոնվերս Բանկի Գործադիր տնօրեն Արթուր Հակոբյանը:
Պարտատոմսերը երաշխավորված են Ֆիզիկական անձանց բանկային ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամի կողմից` ավանդների երաշխավորման ծավալներով:
Թողարկված պարտատոմսերի ռեեստրի վարման միջնորդությունը կատարելու է «Կապիտալ ինվեսթմենթս» ՓԲԸ-ին, որն իրականացնելու է նաև շուկա ստեղծողի գործառույթներ:

30-11--0001 04:00 1512
Компания сообщает о том, что были размещены 60,000 купонных облигаций с общей номинальной стоимостью 6 млн. долларов США. Номинальная стоимость одной облигации составляет 100 долларов США, период оборота - 24 месяца, а периодичность выплат купонов - раз в полгода. Годовая купонная доходность облигаций составляет 5,75 процентов.
Облигации были приобретены как физическими, так и юридическими лицами. В процентном выражении, 86,67% инвесторов - физические, а остальные 13,33% - юридические лица.
“Размещение было выполнено в соответствии со стратегией Конверс Банка. Основными инвесторами в облигации, как мы и планировали, являются физические лица - клиенты Конверс Банка. Характерно, что спрос превысил объем, предложенный в рамках первого транша”, - сказал Артур Акопян, исполнительный директор Конверс Банка.
Выплаты по облигациям гарантируются Фондом гарантирования депозитов физических лиц, соразмерно объемам гарантирования выплат по депозитам.
Реестр выпущенных облигаций будет вести ЗАО “Капитал Инвестментс”, которое будет выполнять также функции маркет-мейкера.