30-11--0001 04:00 1504
Վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանը ՀՀ առողջապահության նախարարի պաշտոնակատար Լևոն Ալթունյանին հանձնարարեց ներկայացնել մարզային համայնքներում, այդ թվում զբոսաշրջային քաղաքներում և վայրերում 24-ժամյա դեղատներ ապահովելու նախագիծ:
Կարեն Կարապետյանը նշեց, որ անցկացված ուսումնասիրությունները ցույց են տվել, որ մարզերում առկա է դեղերի հասանելիության խնդիր:
«Հանձնարարում եմ Առողջապահության նախարարի պաշտոնակատարին մեկամսյա ժամկետում ուսումնասիրել մարզային համայնքներում 24-ժամյա դեղատներ ապահովելու հնարավորությունը և դրանց օպտիմալ բաշխվածության վերաբերյալ կառավարության աշխատակազմ ներկայացնել առաջարկություններ: Այս խնդիրն առաջացել է Ծաղկաձորից, նույնիսկ Հրազդանում շուրջօրյա դեղատուն չկա, որևէ դիմելու տեղ չկա, եթե բան է պատահում: Հատուկ ուշադրություն դարձրեք զբոսաշրջային կենտրոնների նկատմամբ»,- նշեց վարչապետի պաշտոնակատարը:
ՀՀ կառավարության հրաժարականից հետո կառավարության անդամները մինչև նոր կառավարության ձևավորումը համարվում են պաշտոնակատարներ:

30-11--0001 04:00 1505
Acting Prime Minister Karen Karapetyan assigned to acting minister of Health Levon Altunian to provide project of 24-hour pharmacies in the regional communities, including cities and tourist areas.
Karen Karapetyan noted that the studies showed that in the regions there is a problem of access to medicines.
"I assign to study the possibility and optimal distribution of 24-hour pharmacies in regional communities. This problem arose in Tsakhkadzor, even in Hrazdan there is no pharmacy which work 24-hour, there is not any place to turn to if something happens. Pay special attention to the tourist centers",-said Acting Prime Minister.