23-05-2017 16:21 2867
ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ բանկի նախաձեռնությամբ կայացել է «Ադապտիվ առաջնորդություն» թեմայով դասընթաց, որին մասնակցել են ավելի քան 30 ՓՄՁ-ների ղեկավարներ:
«Այս միջոցառման նպատակն է մասնակիցներին առաջարկել առաջնորդման նոր մոտեցում, որի հիմքում ընկած է «դիտարկել, մեկնաբանել և գործել» համակարգը»,- նշել է դասընթացի բանախոս, Հարվարդի համալսարանի Քենեդու կառավարման դպրոցի շրջանավարտ, ՀՀ Կենտրոնական Բանկի Դիլիջանի ուսումնահետազոտական կենտրոնի ղեկավար, Հայաստանում Ամերիկյան Համալսարանի դասախոս Մարտին Գալստյանն և հավելել, որ հիմնական նպատակը ոչ այնքան տեղեկատվության տրամադրումն է, այլ մասնակիցների մտածողության փոփոխությունը:
Բանկի մարքեթինգի բաժնի հաղորդմամբ, դասընթացին ներկայացվել են առաջնորդության տարբեր դպրոցների մոտեցումները, ինչպես նաև խոսվել է ոլորտի վերջին զարգացումների մասին: Այն ավարտվել է քննարկումներով ու գործնական աշխատանքով:
ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ բանկի կողմից տրամադրվող ոչ ֆինանսական պրոդուկտներին և դրա շրջանակում իրականացվելիք անվճար բիզնես դասընթացներին մասնակցելու համար կարող եք գրանցվել՝ այցելելով sme.acba.am կայքը:
Աղբյուրը հիշեցնում է, որ ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ բանկն առաջինն էր Հայաստանում, որ սկսեց իրականացնել բիզնես դասընթացներ փոքր և միջին ձեռնարկատերերի համար՝ նպատակ ունենալով աջակցել Հայաստանում ձեռներեցության զարգացմանը:
Դասընթացների ֆորմատը հնարավորություն է ստեղծում ոչ միայն ձեռք բերել տեսական և պրակտիկ գիտելիքներ, այլ նաև հանդիսանում է հարթակ՝ փորձի փոխանակման և նոր գործընկերային կապերի ստեղծման համար:
Դրանց իրականացումն անվճար է ինչպես Բանկի հաճախորդների, այնպես էլ հաճախորդ չհանդիսացող բոլոր մասնակիցների համար: Դասընթացին կարող են մասնակցել կազմակերպության սեփականատերերը, ղեկավարները, տնօրենները և որոշման կայացմանը մասնակցող այլ անձիք:

23-05-2017 16:21 2865
По инициативе АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ БАНК, был проведен тренинг на тему «Адаптивное лидерство», в котором приняли участие руководители более чем 30 МСБ.
«Цель данного мероприятия в том, чтобы предложить участникам новый подход к лидерству, в основе которого лежит система «рассматривать, интерпретировать и действовать», - отметил один из спикеров, выпускник Гарвардской школы управления им. Кеннеди, руководитель научно-исследовательского центра Центрального банка РА в Дилижане, преподаватель Американского университета в Армении Мартин Галстян. Он добавил, что основной целью является не столько предоставление информации, сколько изменение образа мышления участников.
Как сообщает отдел маркетинга Банка, в ходе тренинга были представлены подходы разных школ лидерства, а также были обсуждены последние развития в сфере. По завершении тренинга была проведена дискуссия и задана практическая работа.
Для участия в бесплатных бизнес-тренингах и других нефинансовых мероприятиях АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ БАНК нужно зарегистрироваться на сайте sme.acba.am. Источник напоминает о том, что АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ БАНК был первым банком в Армении, организовавшим бизнес тренинги для представителей МСБ с целью поддержки развития предпринимательства в Армении.
Формат тренингов позволяет не только приобрести теоретические и практические знания, но и служит площадкой для создания новых деловых связей и обмена опытом.
Тренинги проводятся бесплатно как для клиентов Банка, так и для всех остальных участников. В тренингах могут принимать участие собственники организаций, их руководители, директоры и другие лица, участвующие в процессе принятия решений.