23-05-2017 16:21 2867
ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ բանկի նախաձեռնությամբ կայացել է «Ադապտիվ առաջնորդություն» թեմայով դասընթաց, որին մասնակցել են ավելի քան 30 ՓՄՁ-ների ղեկավարներ:
«Այս միջոցառման նպատակն է մասնակիցներին առաջարկել առաջնորդման նոր մոտեցում, որի հիմքում ընկած է «դիտարկել, մեկնաբանել և գործել» համակարգը»,- նշել է դասընթացի բանախոս, Հարվարդի համալսարանի Քենեդու կառավարման դպրոցի շրջանավարտ, ՀՀ Կենտրոնական Բանկի Դիլիջանի ուսումնահետազոտական կենտրոնի ղեկավար, Հայաստանում Ամերիկյան Համալսարանի դասախոս Մարտին Գալստյանն և հավելել, որ հիմնական նպատակը ոչ այնքան տեղեկատվության տրամադրումն է, այլ մասնակիցների մտածողության փոփոխությունը:
Բանկի մարքեթինգի բաժնի հաղորդմամբ, դասընթացին ներկայացվել են առաջնորդության տարբեր դպրոցների մոտեցումները, ինչպես նաև խոսվել է ոլորտի վերջին զարգացումների մասին: Այն ավարտվել է քննարկումներով ու գործնական աշխատանքով:
ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ բանկի կողմից տրամադրվող ոչ ֆինանսական պրոդուկտներին և դրա շրջանակում իրականացվելիք անվճար բիզնես դասընթացներին մասնակցելու համար կարող եք գրանցվել՝ այցելելով sme.acba.am կայքը:
Աղբյուրը հիշեցնում է, որ ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ բանկն առաջինն էր Հայաստանում, որ սկսեց իրականացնել բիզնես դասընթացներ փոքր և միջին ձեռնարկատերերի համար՝ նպատակ ունենալով աջակցել Հայաստանում ձեռներեցության զարգացմանը:
Դասընթացների ֆորմատը հնարավորություն է ստեղծում ոչ միայն ձեռք բերել տեսական և պրակտիկ գիտելիքներ, այլ նաև հանդիսանում է հարթակ՝ փորձի փոխանակման և նոր գործընկերային կապերի ստեղծման համար:
Դրանց իրականացումն անվճար է ինչպես Բանկի հաճախորդների, այնպես էլ հաճախորդ չհանդիսացող բոլոր մասնակիցների համար: Դասընթացին կարող են մասնակցել կազմակերպության սեփականատերերը, ղեկավարները, տնօրենները և որոշման կայացմանը մասնակցող այլ անձիք:

23-05-2017 16:21 2868
The ACBA-Credit Agricole Bank held a workshop on "Adaptive Leadership", which was attended by over 30 heads of SMEs.
"The goal of this event is to offer guidance to new approach, which is based on " observe, interpret and act" system",- said training speaker, graduate of Kennedy administration in Harvard University, head of Training and Research Center in the Central Bank of Dilijan, American University lectrer Martin Galstyan and added that the main purpose is not only to provide information to other participants, but also the change of mentality.
According to the Marketing Department, the approaches of leadership different schools were presented, and the latest developments in the sector were also talked. It ended with discussions and practical work.
To participate in the ACBA-Credit Agricole Bank's free business courses implemented within its non-financial products and services, sign up by visiting the website sme.acba.am.
The source said that ACBA-Credit Agricole Bank was the first that started the business training for small and medium entrepreneurs, aiming to support the development of entrepreneurship.
Training format creates the opportunity not only to acquire theoretical and practical knowledge, but also a platform for exchanging experiences and establishing new business relations.
Participation is free for both customers and non-customers of all the bank. The course is open to the owners, managers, directors and other decision makers.