Աշխարհահռչակ միլիարդեր Ուորեն Բաֆետը բարեգործական 5 ընկերությունների, նաև Բիլ և Մելինդ Գեյթսի հիմնադրամին է փոխանցել իր Berkshire Hathaway ընկերության բաժնետոմսերը, որոնց արժեքը 3.17 մլրդ դոլար է:
Berkshire Hathaway հայտարարությունը հաստատում է, որ ամերիկյան հայտնի ներդրողը մտադիր է աստիճանաբար նվիրաբերել իր ունեցվածքը ամենամյա բարեգործության ձևաչափով: Ավելի վաղ Բաֆետը խոստացել էր փոխանցել Բիլի և Մելինդա Գեյթսի հիմնադրամին Berkshire Hathaway-ի բաժնետոմսերի 85%:
Չնայած խոշոր բարեգործությանը` 86-ամյա Բաֆետը, ըստ Forbes-ի, շարունակում է մնալ աշխարհի 4-րդ միլիորդատերը:
Սկսած 2006 թվականից խոշոր բարերարը արդեն նվիրաբերել է 27.5 մլրդ դոլար, միայն 21.9 մլրդ դոլարը նա փոխանցել է Գեյթսի հիմնադրամին, որը առողջապահության և աղքատության ոլորտներում է նախագծեր իրականացնում: Գեյթսի հիմնադրամի հանդեպ հատուկ վերաբերմունքը պայմանավորված է Բիլի և Ուորենի միջև վաղեմի ընկերական հարաբերություններով:

Всемирно известный миллиардер Уоррен Баффет передал свои акции в компании Berkshire Hathaway благотворительным организациям, в том числе и Билл и Мелинда Гейтс, стоимостью около 31.7 млрд долларов.
Berkshire Hathaway объявляет, что известный американский инвестор собирается пожертвовать свою собственность, ежегодно занимаясь благотворительностью. Ранее Баффет пообещал передать фонду Билла и Мелинды Гейтс, 85% своих акций в компании Беркшир Hathaway.
Несмотря на большие пожертвования, 86-летний Баффет, согласно Forbes- остаётся четвёртым миллиардером мира.
С 2006 года большой благодетель пожертвовал уже 27.5 млрд долларов, только 21.9 млрд долларов было переведено фонду Гейтс, который осуществляет проекты, связанные с здравоохранением и бедными. Особое отношение к Гейтс обусловлено давними дружескими отношениями между Биллом и Уорреном.