09-08-2017 17:41 2652
Հայաստանի ջրամատակարարման և ջրահեռացման ոլորտի միասնական օպերատոր «Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը դիմել է Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովին (ՀԾԿՀ)` առաջարկելով բարձրացնել ջրի սակագինը:
Հայտը բավարարելու դեպքում նոր սակագինն ուժի մեջ կմտնի 2018 թվականի հունվարի 1-ից:
Հիշեցնենք, որ 2017 թվականի հունվարի 1-ից ջրի միասնական սակագինը Երևանի բնակիչների համար բարձրացվեց` 1 խմ ջրի դիմաց 170,256 դրամից մինչև 180 դրամ` ներառյալ ԱԱՀ: Գործընթացի մասնակիցներն շտապեցին ՀՀ քաղաքացիներին հավաստիացնել, որ այդ բարձրացումը բխում է հենց բնակչության շահերից, քանի- որ միջոցները կուղղորդվեն համակարգի բարելավմանն ու սպասարկման ցանցի ընդլայնմանը:

09-08-2017 17:41 2653
Armenian water supply and sanitation field's unified operator, the company " Veolia Jur" has applied to the Public Services Regulatory Commission (PSRC) to increase the water tariff.
In case of satisfying the application, the new tariff will be effective from January 1, 2018.
Let us remind that starting from January 1, 2017 the uniform water tariff for residents of Yerevan was raised from 170,256 to 180 AMD for 1 cubic meter of water, including VAT. The process participants hurry to assure the citizens of Armenia that the increase stems from the interests of the population, as funds will go to the improvement of the system and expansion of the service network.