09-08-2017 17:41 2652
Հայաստանի ջրամատակարարման և ջրահեռացման ոլորտի միասնական օպերատոր «Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը դիմել է Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովին (ՀԾԿՀ)` առաջարկելով բարձրացնել ջրի սակագինը:
Հայտը բավարարելու դեպքում նոր սակագինն ուժի մեջ կմտնի 2018 թվականի հունվարի 1-ից:
Հիշեցնենք, որ 2017 թվականի հունվարի 1-ից ջրի միասնական սակագինը Երևանի բնակիչների համար բարձրացվեց` 1 խմ ջրի դիմաց 170,256 դրամից մինչև 180 դրամ` ներառյալ ԱԱՀ: Գործընթացի մասնակիցներն շտապեցին ՀՀ քաղաքացիներին հավաստիացնել, որ այդ բարձրացումը բխում է հենց բնակչության շահերից, քանի- որ միջոցները կուղղորդվեն համակարգի բարելավմանն ու սպասարկման ցանցի ընդլայնմանը:

Единый оператор Армении по водоснабжению и водоотведению, компания «Веолия Джур» обратилась в Комиссию по регулированию общественных услуг (PSRC) с целью повышения тарифа на воду.
В случае удовлетворения заявки новый тариф будет действовать с 1 января 2018 года.
Напомним, что с 1 января 2017 года единый тариф на воду для жителей Еревана был увеличен с 170,256 до 180 драмов за 1 кубический метр воды, включая НДС. Участники процесса спешат заверить граждан Армении в том, что увеличение связано с интересами населения, поскольку средства пойдут на совершенствование системы и расширение сети обслуживания.