14-08-2017 10:32 2708
2017 թվականի օգոստոսի 12-ին ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության զբոսաշրջության պետական կոմիտեի նախագահ Զարմինե Զեյթունցյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Ղազախստանի մայրաքաղաք Աստանա, որտեղ օգոստոսի 16-ին ղազախական մշակույթի գործիչների, զբոսաշրջության ոլորտի ներկայացուցիչների և բարձրաստիճան պետական ​​պաշտոնյաների մասնակցությամբ
«Աս
տանա expo-2017» միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսի շրջանակներում տեղի կունենա Հայաստանի ազգային օրվան նվիրված միջոցառում։
Հայաստանի ազգային օրվա միջոցառման շրջանակներում տեղի կունենա մամուլի ասուլիս, որի բանախոսները ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության զբոսաշրջության պետական ​​կոմիտեի նախագահ Զարմինե Զեյթունցյանը և Հայաստանի զբոսաշրջության զարգացման հիմնադրամի տնօրեն Արա Խզմալյանն կլինեն։
Ծրագրում ներառված են մի շարք շնորհանդեսներ։ Հայաստանից մեկնած զբոսաշրջության ոլորտի մասնագետները կներկայացնեն Հայաստանը որպես զբոսաշրջային ուղղություն։ Կներկայացվեն նաև ինչպես էքսկուրսիոն ծրագրեր, միջոցառումային զբոսաշրջություն և հանգստյան օրերը Երևանում, այնպես էլ 2017 թվականի միջոցառումների օրացույցը, մասնակիցներին կտրամդրվեն տեղեկատվական բնույթի նյութեր, ինչպես նաև «Պատրաստված է Հայաստանում» նվերներ։
Ազգային օրվա շրջանակներում կկայանա Հայաստանի և հայկական զբոսաշրջային արդյունքի մասին ֆիլմի շնորհանդես։ Նախատեսվում են երաժշտական ​​համարներ «Միքայել Ոսկանյան և ընկերներ բենդ»-ի կողմից:

12 августа 2017 года делегация во главе Председателя Государственного комитета по туризму Министерства экономического развития и инвестиций РА Зармине Зейтунцян, отправилась в столицу Казахстана Астану 16 августа с участием казахских деятелей культуры, представителей Туризма и высокопоставленных чиновников.
В рамках международной специализированной выставки «Astana EXPO-2017» состоится мероприятие, посвященное Национальному дню Армении.
В рамках Национального дня Армении состоится пресс-конференция, на которой выступит Председатель Государственного комитета по туризму Министерства экономического развития и инвестиций РА Зармине Зейтунцян и Ара Хзмаляна, директор по развитию туризма Фонд Армении.
Программа включает в себя ряд презентаций. Туристы из Армении будут представлять Армению как туристическое направление. В рамках выставки будут представлены программы, туристические мероприятия и выходные в Ереване, а также календарь мероприятий на 2017 год, будут представлены информационные материалы участникам, а также подарки «Сделано в Армении».
В рамках Национального дня состоится презентация фильма об Армении и армянском туризме. Музыкальные номера запланированы группой «Михаил Восканян и друзья».