14-08-2017 10:32 2708
2017 թվականի օգոստոսի 12-ին ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության զբոսաշրջության պետական կոմիտեի նախագահ Զարմինե Զեյթունցյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Ղազախստանի մայրաքաղաք Աստանա, որտեղ օգոստոսի 16-ին ղազախական մշակույթի գործիչների, զբոսաշրջության ոլորտի ներկայացուցիչների և բարձրաստիճան պետական ​​պաշտոնյաների մասնակցությամբ
«Աս
տանա expo-2017» միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսի շրջանակներում տեղի կունենա Հայաստանի ազգային օրվան նվիրված միջոցառում։
Հայաստանի ազգային օրվա միջոցառման շրջանակներում տեղի կունենա մամուլի ասուլիս, որի բանախոսները ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության զբոսաշրջության պետական ​​կոմիտեի նախագահ Զարմինե Զեյթունցյանը և Հայաստանի զբոսաշրջության զարգացման հիմնադրամի տնօրեն Արա Խզմալյանն կլինեն։
Ծրագրում ներառված են մի շարք շնորհանդեսներ։ Հայաստանից մեկնած զբոսաշրջության ոլորտի մասնագետները կներկայացնեն Հայաստանը որպես զբոսաշրջային ուղղություն։ Կներկայացվեն նաև ինչպես էքսկուրսիոն ծրագրեր, միջոցառումային զբոսաշրջություն և հանգստյան օրերը Երևանում, այնպես էլ 2017 թվականի միջոցառումների օրացույցը, մասնակիցներին կտրամդրվեն տեղեկատվական բնույթի նյութեր, ինչպես նաև «Պատրաստված է Հայաստանում» նվերներ։
Ազգային օրվա շրջանակներում կկայանա Հայաստանի և հայկական զբոսաշրջային արդյունքի մասին ֆիլմի շնորհանդես։ Նախատեսվում են երաժշտական ​​համարներ «Միքայել Ոսկանյան և ընկերներ բենդ»-ի կողմից:

14-08-2017 10:32 2711
On August 12, 2017 the delegation headed by the Chairman of the State Committee of Tourism of the RA Ministry of Economic Development and Investments Zarmine Zeytuntsyan left for the capital of Kazakhstan, Astana on August 16, with the participation of Kazakh cultural figures, representatives of tourism and high-ranking officials.
An event dedicated to the National Day of Armenia will be held within the framework of the international specialized exhibition "Astana EXPO-2017".
A press conference will be held within the framework of the National Day of Armenia, the speakers of which will be the Chairman of the State Committee for Tourism of the RA Ministry of Economic Development and Investments Zarmine Zeytuntsyan and Ara Khzmalyan, Director of the Tourism Development Fund of Armenia.
The program includes a number of presentations. Tourists from Armenia will represent Armenia as a tourist destination. Exhibiting programs, event tourism and weekends in Yerevan, as well as calendar of events for 2017 will be presented, informative materials will be provided to the participants, as well as "Made in Armenia" gifts.
The presentation of the film about Armenia and Armenian tourism will take place within the National Day. Musical numbers are planned by "Michael Voskanyan and Friends" band.