16-08-2017 15:35 2983
Facebook-ը գործարկել է Marketplace առևտրային հարթակը, որտեղ օգտատերերը կարող են վաճառել և գնել ապրանքներ։ Ընկերության հաղորդմամբ՝ հարթակը գործարկվել է Եվրոպայի 17 երկրում։
Ըստ Facebook-ի հաղորդագրության՝ Marketplace-ը հնարավորություն կտա որոնել մեծաթիվ մարդկանց, գնել և վաճառել ապրանքներ Facebook-ում իրենց համայնքներում:
Երկրների թվում, որտեղ գործարկվում է ծառայությունը, նշվում են Գերմանիան, Ֆրանսիան, Իսպանիան, Իտալիան, Շվեյցարիան, Իռլանդիան, Չեխիան, Դանիան, Ֆինլանդիան և այլ երկրներ։
Marketplace ծառայությունն աշխատում է Facebook-ում խմբերի նման։
Մինչև վերջերս Marketplace-ը հասանելի է եղել 7 երկրում, նաև ԱՄՆ, Ավստրալիայում, Կանադայում, Չիլիում, Մեքսիկայում, Նոր Զելանդիայուն և Մեծ Բրիտանիայում:

16-08-2017 15:35 2984
Facebook has launched a Marketplace trading platform where users can sell and buy products. According to the company, the platform has been launched in 17 European countries.
According to the Facebook report, Marketplace will allow searching for a large number of people, buying and selling products on their Facebook communities.
Germany, France, Spain, Italy, Switzerland, Ireland, the Czech Republic, Denmark, Finland and other countries are among the countries where the service is being operated.
Marketplace service works like Facebook groups.
Until recently Marketplace was available in 7 countries, including USA, Australia, Canada, Chile, Mexico, New Zealand and the UK.