16-08-2017 15:35 2983
Facebook-ը գործարկել է Marketplace առևտրային հարթակը, որտեղ օգտատերերը կարող են վաճառել և գնել ապրանքներ։ Ընկերության հաղորդմամբ՝ հարթակը գործարկվել է Եվրոպայի 17 երկրում։
Ըստ Facebook-ի հաղորդագրության՝ Marketplace-ը հնարավորություն կտա որոնել մեծաթիվ մարդկանց, գնել և վաճառել ապրանքներ Facebook-ում իրենց համայնքներում:
Երկրների թվում, որտեղ գործարկվում է ծառայությունը, նշվում են Գերմանիան, Ֆրանսիան, Իսպանիան, Իտալիան, Շվեյցարիան, Իռլանդիան, Չեխիան, Դանիան, Ֆինլանդիան և այլ երկրներ։
Marketplace ծառայությունն աշխատում է Facebook-ում խմբերի նման։
Մինչև վերջերս Marketplace-ը հասանելի է եղել 7 երկրում, նաև ԱՄՆ, Ավստրալիայում, Կանադայում, Չիլիում, Մեքսիկայում, Նոր Զելանդիայուն և Մեծ Բրիտանիայում:

Facebook запустила торговую платформу Marketplace, где пользователи могут продавать и покупать продукты. По данным компании, платформа была запущена в 17 европейских странах.
Согласно сообщению в Facebook, Marketplace позволит искать большое количество людей, покупая и продавая товары в своих сообществах Facebook.
Германия, Франция, Испания, Италия, Швейцария, Ирландия, Чешская Республика, Дания, Финляндия и другие страны входят в число стран, где эксплуатируется услуга.
Служба Marketplace работает как группы Facebook.
До недавнего времени Marketplace был доступен в 7 странах, включая США, Австралию, Канаду, Чили, Мексику, Новую Зеландию и Великобританию.