17-08-2017 15:26 2530
Բոստոնից Startup Institute խոշորագույն ստարտափ ինստիտուտն իր տեխնոլոգիական նախապատրաստման կենտրոնները տեղափոխում է Հայաստան և Բելգիա։ Ինչպես հայտնում է bostonglobe.com-ը, բոստոնյան ընկերությունն անցած տարի փակել է իր կենտրոնը Չիկագոյում և որոշել կենտրոնանալ Հայաստանի և Բելգայի վրա։ Նշվում է, որ Startup Institute-ը կրթական կենտրոն է՝ ուղղված ինովացիոն էկոնոմիկայի զարգացմանը։
«Հայաստանում կենտրոնը կաշխատի առանձին ընկերությունների համար իր ծրագրերի լիցենզավորման սկզբունքով, և հույս ունեմ, որ դա կլինի առաջինը բազմաթիվ այդպիսի կորպորատիվ գործընկերություններից»,-ասել է Startup Institute-ի գործադիր տնօրեն Ռիչ ԴիՏիերին։
Նրա խոսքով՝ ստարտափ ինստիտուտը կներդնի իր ուսուցման ծրագիրը Հայաստանում և Բելգիայում, մասնավորապես Microsoft-ը կվճարի այդ երկու երկրներում ինովացիոն կենտրոնների համար ինստիտուտի նախապատրաստման ծրագիրն օգտագործելու իրավունքի համար։
Այդ երկու երկրների համար ներկայումս մշակվում են բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի ստարտափների զարգացմանն ուղղված ուսումնական նոր ծրագրեր։

17-08-2017 15:26 2531
Startup Institute, the largest startup institution in Boston, has moved its technology training centers to Armenia and Belgium. Last year, the Boston company closed its headquarters in Chicago and decided to focus on Armenia and Belgium, bostonglobe.com reported. It is noted that Startup Institute is an educational center dedicated to the development of innovation economy.
"In Armenia, the Center will work with the principle of licensing its programs for individual companies, and I hope this will be the first of many such corporate partnerships," said Rich Dieter, CEO of Startup Institute.
According to him, the launching institute will introduce its training program in Armenia and Belgium, in particular, Microsoft will pay for the right to use the Institute for Innovation Centers in these two countries.
For these two countries, new training programs are being developed for the development of high-tech startups.