17-08-2017 15:26 2530
Բոստոնից Startup Institute խոշորագույն ստարտափ ինստիտուտն իր տեխնոլոգիական նախապատրաստման կենտրոնները տեղափոխում է Հայաստան և Բելգիա։ Ինչպես հայտնում է bostonglobe.com-ը, բոստոնյան ընկերությունն անցած տարի փակել է իր կենտրոնը Չիկագոյում և որոշել կենտրոնանալ Հայաստանի և Բելգայի վրա։ Նշվում է, որ Startup Institute-ը կրթական կենտրոն է՝ ուղղված ինովացիոն էկոնոմիկայի զարգացմանը։
«Հայաստանում կենտրոնը կաշխատի առանձին ընկերությունների համար իր ծրագրերի լիցենզավորման սկզբունքով, և հույս ունեմ, որ դա կլինի առաջինը բազմաթիվ այդպիսի կորպորատիվ գործընկերություններից»,-ասել է Startup Institute-ի գործադիր տնօրեն Ռիչ ԴիՏիերին։
Նրա խոսքով՝ ստարտափ ինստիտուտը կներդնի իր ուսուցման ծրագիրը Հայաստանում և Բելգիայում, մասնավորապես Microsoft-ը կվճարի այդ երկու երկրներում ինովացիոն կենտրոնների համար ինստիտուտի նախապատրաստման ծրագիրն օգտագործելու իրավունքի համար։
Այդ երկու երկրների համար ներկայումս մշակվում են բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի ստարտափների զարգացմանն ուղղված ուսումնական նոր ծրագրեր։

17-08-2017 15:26 2532
Институт Startup, крупнейший стартап-институт в Бостоне, переместил свои учебные центры по технологиям в Армению и Бельгию. В прошлом году компания Boston закрыла свою штаб-квартиру в Чикаго и решила сосредоточиться на Армении и Бельгии, сообщает bostonglobe.com. Отмечается, что Startup Institute - образовательный центр, посвященный развитию инновационной экономики.
«В Армении Центр будет работать с принципом лицензирования своих программ для отдельных компаний, и я надеюсь, что это станет первым из многих таких корпоративных партнерств», - сказал Рич Дитер, генеральный директор Startup Institute.
По его словам, запускающий институт представит свою программу обучения в Армении и Бельгии, в частности, Microsoft заплатит за право использовать Институт инновационных центров в этих двух странах.