21-08-2017 15:36 2444
FITCH վարկանիշային գործակալությունը Հունաստանի երկարաժամկետ վարկանիշները արտասահմանյան և ազգային արժույթներով բարձրացրել է «CCC»-ից մինչև «B-» և հունական տնտեսության հետագա զարգացման դրական կանխատեսում է կատարել:
Միջազգային վերլուծաբանների լավատեսության հիմքում միանգամից մի քանի գործոններ են, նաև ՝ ՀՆԱ-ի կայուն աճը ու քաղաքական ռիսկերի նվազումը:
Fitch-ը համարում է, որ Հունաստանի պետական պարտքի կայունությունը, որը ներկայումս կազմում է երկրի ՀՆԱ-ի գրեթե 180%, հետագայում ևս կբարելավվի: Գործակալության փորձագետների կարծիքով՝ այն ռիսկերը, որ Հունաստանի գործող կամ հաջորդ կառավարությունը նման քաղաքականությունից կհրաժարվի, սահմանափակ են:դ փառատոնի բոլոր մասնակիցներին տրվել են շնորհակալագրեր:

21-08-2017 15:36 2449
FITCH rating agency has raised Greece's long-term ratings in foreign and national currencies from "CCC" to "B-" and made a positive forecast for further development of the Greek economy.
The optimism of international analysts is based on a number of factors, including stable GDP growth and a reduction in political risks.
Fitch believes that Greece's public debt sustainability, which currently accounts for almost 180% of the country's GDP, will further improve. According to experts of the agency, the risks that Greece's current or future government will refuse such a policy are limited.