21-08-2017 15:36 2444
FITCH վարկանիշային գործակալությունը Հունաստանի երկարաժամկետ վարկանիշները արտասահմանյան և ազգային արժույթներով բարձրացրել է «CCC»-ից մինչև «B-» և հունական տնտեսության հետագա զարգացման դրական կանխատեսում է կատարել:
Միջազգային վերլուծաբանների լավատեսության հիմքում միանգամից մի քանի գործոններ են, նաև ՝ ՀՆԱ-ի կայուն աճը ու քաղաքական ռիսկերի նվազումը:
Fitch-ը համարում է, որ Հունաստանի պետական պարտքի կայունությունը, որը ներկայումս կազմում է երկրի ՀՆԱ-ի գրեթե 180%, հետագայում ևս կբարելավվի: Գործակալության փորձագետների կարծիքով՝ այն ռիսկերը, որ Հունաստանի գործող կամ հաջորդ կառավարությունը նման քաղաքականությունից կհրաժարվի, սահմանափակ են:դ փառատոնի բոլոր մասնակիցներին տրվել են շնորհակալագրեր:

21-08-2017 15:36 2448
Рейтинговое агентство FITCH повысило долгосрочные рейтинги Греции в иностранной и национальной валюте от «CCC» до «B-» и сделало положительный прогноз для дальнейшего развития экономики Греции.
Оптимизм международных аналитиков основан на ряде факторов, включая стабильный рост ВВП и снижение политических рисков.
Fitch считает, что устойчивость государственного долга Греции, которая в настоящее время составляет почти 180% ВВП страны, будет и далее улучшаться. По мнению экспертов агентства, риски отказа нынешнего или будущего правительства Греции от такой политики, ограничены.