Երևանի քաղաքապետարանի տուրիզմի բաժինը, կարևորելով բազմաթիվ զբոսաշրջիկների և մեր համաքաղաքացիների դիտարկումները, «Երևան Սիթի Տուր» քաղաքային զբոսաշրջային պաշտոնական ծրագրի շրջանակում մշակել է նոր երթուղի:
Ըստ Երևանի քաղաքապետարանի տուրիզմի բաժնի, օգոստոսի 25-ից, ամենօրյա կանոնավոր երթուղիներից բացի, Հանրապետության հրապարակից կմեկնարկի «Երևան Սիթի Տուր»-ի «Գիշերային Երևան» խորագրով նոր երթուղին։ 45 րոպե տևողությամբ այդ երթուղով մայրաքաղաքի բնակիչները և հյուրերը հնարավորություն կունենան վայելելու երեկոյան Երևանը, մասնակիցը դառնալու Հանրապետության հրապարակի երգող շատրվանների նոր երաժշտական ծրագրի, ինչպես նաև շրջելու մայրաքաղաքի յուրօրինակ տեսարժան վայրերում և բարձունքից վայելելու երևանյան համայնապատկերը:
Ծրագիրը գործելու է ուրբաթ, շաբաթ և կիրակի օրերին: Երթուղին նախատեսված է ժամը 20։30-21։15-ը: Երթուղու մեկնարկը և ավարտը՝ Հանրապետության հրապարակում։

26-08-2017 12:21 2688
Отдел туризма аппарата мэрии Еревана, учитывая пожелания многочисленных туристов и наших сограждан, в рамках официальной программы городского туристического маршрута «Ереван Сити Тур» разработала новый маршрут.
Как сообщают в управлении по информации и связям с общественностью мэрии Еревана, с 25-го августа ежедневно помимо регулярных маршрутов от площади Республики, будет действовать новый маршрут «Ереван Сити Тура» - «Ночной
Ереван». Длительность маршрута 45 минут. За это время жители и гости столицы получат возможность увидеть вечерний Ереван, стать участниками новой музыкальной программы поющих фонтанов площади Республики, а также объехать уникальные достопримечательности столицы и насладиться ереванской панорамой.
Программа будет действовать по пятницам, субботам и воскресеньям.
Маршрут намечен с 20։30 до 21։15.
Начало и конец маршрута-площадь Республики.
25-го августа в 20։30 приглашаем представителей СМИ и сферы туризма стать первыми участниками программы «Ночной Ереван».