Երևանի քաղաքապետարանի տուրիզմի բաժինը, կարևորելով բազմաթիվ զբոսաշրջիկների և մեր համաքաղաքացիների դիտարկումները, «Երևան Սիթի Տուր» քաղաքային զբոսաշրջային պաշտոնական ծրագրի շրջանակում մշակել է նոր երթուղի:
Ըստ Երևանի քաղաքապետարանի տուրիզմի բաժնի, օգոստոսի 25-ից, ամենօրյա կանոնավոր երթուղիներից բացի, Հանրապետության հրապարակից կմեկնարկի «Երևան Սիթի Տուր»-ի «Գիշերային Երևան» խորագրով նոր երթուղին։ 45 րոպե տևողությամբ այդ երթուղով մայրաքաղաքի բնակիչները և հյուրերը հնարավորություն կունենան վայելելու երեկոյան Երևանը, մասնակիցը դառնալու Հանրապետության հրապարակի երգող շատրվանների նոր երաժշտական ծրագրի, ինչպես նաև շրջելու մայրաքաղաքի յուրօրինակ տեսարժան վայրերում և բարձունքից վայելելու երևանյան համայնապատկերը:
Ծրագիրը գործելու է ուրբաթ, շաբաթ և կիրակի օրերին: Երթուղին նախատեսված է ժամը 20։30-21։15-ը: Երթուղու մեկնարկը և ավարտը՝ Հանրապետության հրապարակում։

26-08-2017 12:21 2687
Yerevan Municipality tourism division, taking into account notes and wishes of numerous tourists and citizens worked out a new route within the frames of the official tourist city tour "Yerevan City Tour".
From August 25, besides everyday regular routes, the new "Night Yerevan" tour will be operating from Republic square. Due to this 45-minute tour the residents and guests of the capital will have the opportunity to enjoy night Yerevan, the new music program of the singing fountains of Republic square, to have a special sightseeing tour of the capital and get pleasure of Yerevan panorama.
The program works on Friday,Saturday and Sunday. The tours are scheduled for 20:30 to 21:15. The start and finish of the route will be in Republic square.