«Գլոբալ Կրեդիտ» ՈւՎԿ-ն բրիտանական Frontera Capital Group ֆինանսական ընկերությունների խմբի հետ կնքել է համագործակցության պայմանագիր, որի շրջանակում խմբի մաս կազմող Frontier Markets Advisory F.Z.E. ընկերությունից ներգրավել է $1 մլն-ին համարժեք դրամի վարկ:
Ըստ հաղորդագրության` այս գործարքի իրականացումը ևս մեկ անգամ խոսում է «Գլոբալ Կրեդիտ»-ի նկատմամբ միջազգային ֆինանսական կառույցների աճող վստահության մասին:
Ներգրավված միջոցներն ուղղվելու են բացառապես վարկային նոր և առավել պահանջված գործիքների մշակմանը, վարկային պորտֆելի աճին եւ «Գլոբալ Կրեդիտ»-ի ծառայությունների աշխարհագրության ընդլայնմանը:
Ընկերությունից տեղեկացնում են, որ համագործակցության շրջանակում և վարկային պորտֆելի աճին համընթաց՝ նախատեսվում է կրկնապատկել եւ եռապատկել ազգային արժույթով ներգրավվող միջոցների ծավալները, որոնք հնարավորություն են տալու կազմակերպությանն իր ֆինանսական ծառայությունների բազմազանությամբ եւ հարմարավետությամբ հասանելի դառնալ իր ցանկացած հաճախորդի համար:

Компания Global Credit UCO подписала соглашение о сотрудничестве с группой финансовых компаний «Frontera Capital Group», и от компании «Frontier Markets Advisory F.Z.E.», входящей в группу, был получен кредит на сумму 1 млн драмов.
Согласно заявлению, реализация этой сделки еще раз доказывает растущее доверие международных финансовых институтов к компании «Глобал кредит».
Средства будут направлены исключительно на разработку новых и наиболее востребованных кредитных инструментов, рост кредитного портфеля и расширение географии услуг Global Credit.
В рамках сотрудничества и роста кредитного портфеля предполагается удвоить и утроить объем средств, привлеченных в национальной валюте, что позволит организации стать более доступной для своих клиентов с разнообразием и комфортом своих финансовых услуг.