«Գլոբալ Կրեդիտ» ՈւՎԿ-ն բրիտանական Frontera Capital Group ֆինանսական ընկերությունների խմբի հետ կնքել է համագործակցության պայմանագիր, որի շրջանակում խմբի մաս կազմող Frontier Markets Advisory F.Z.E. ընկերությունից ներգրավել է $1 մլն-ին համարժեք դրամի վարկ:
Ըստ հաղորդագրության` այս գործարքի իրականացումը ևս մեկ անգամ խոսում է «Գլոբալ Կրեդիտ»-ի նկատմամբ միջազգային ֆինանսական կառույցների աճող վստահության մասին:
Ներգրավված միջոցներն ուղղվելու են բացառապես վարկային նոր և առավել պահանջված գործիքների մշակմանը, վարկային պորտֆելի աճին եւ «Գլոբալ Կրեդիտ»-ի ծառայությունների աշխարհագրության ընդլայնմանը:
Ընկերությունից տեղեկացնում են, որ համագործակցության շրջանակում և վարկային պորտֆելի աճին համընթաց՝ նախատեսվում է կրկնապատկել եւ եռապատկել ազգային արժույթով ներգրավվող միջոցների ծավալները, որոնք հնարավորություն են տալու կազմակերպությանն իր ֆինանսական ծառայությունների բազմազանությամբ եւ հարմարավետությամբ հասանելի դառնալ իր ցանկացած հաճախորդի համար:

15-09-2017 14:33 3498
Global Credit UCO has signed a cooperation agreement with Frontera Capital Group, and from the company "Frontier Markets Advisory F.Z.E." which makes a part of the group, has been attracted $ loans at the amount of 1mln drams.
According to the statement, the implementation of this transaction once again proves the growing trust of international financial institutions towards Global Credit.
The funds will be directed exclusively to the development of new and most demanded loan instruments, the growth of the credit portfolio and the expansion of the geography of the services of Global Credit.
In the framework of cooperation and the growth of the loan portfolio, it is envisaged to double and triple the volume of funds attracted in the national currency, which will enable the organization to become accessible to its customers with variety and comfort of financial services.