Հայաստանի Քաղավիացիայի գլխավոր վարչությունը «Լյուֆթանզա Տեխնիքս» ընկերության հետ քննարքել է երկկողմ համագործակցության հարցերը, հայտնում է Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության մամուլի ծառայությունը։
Ինչպես նշվում է հաղորդագրությունում, ՀՀ կառավարությանն առընթեր քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության պետ Սերգեյ Ավետիսյանը, Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում ՀՀ դեսպան Ն.Գ. պարոն ԱշոտՍմբատյանը և ՔԱԳՎ թռիչքային պիտանիության վարչության պետ Վահրամ Սայադյանը Գերմանիայի Համբուրգ քաղաքում հանդիպել են «Լյուֆթանզա գրուպ» ընկերության Արևելյան Եվրոպայի և ԱՊՀ երկրների հարցերով գլխավոր տնօրեն Ռոլանդ Շուլցի և «Լյուֆթանզա Տեխնիքս» ընկերության Արևելյան Եվրոպայի և ԱՊՀ երկրների հարցերով փոխնախագահ Դմիտրի Զայցևի հետ։
Հանդիպման ընթացքում Սերգեյ Ավետիսյանը ներկայացրել է ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայում արձանագրած ցուցանիշները, ներկա դինամիկան և անդրադարձել է գերմանական ընկերության հետ հնարավոր համագործակցության հեռանկարներին:
Դմիտրի Զայցևն իր հերթին ներկայացրել է «Լյուֆթանզա Տեխնիքս» ընկերության կողմից իրականացվող գործունեությունը, այդ թվում՝ ընկերության օտարերկրյա պետություններում գտնվող արտադրական հզորությունները:
Ինչպես նշվում է տարածած հաղորդագրությունում, հանդիպմանը քննարկվել են նաև նշված ընկերության կողմից Հայաստանի Հանրապետությունում գործունեության ծավալման հնարավորությունների վերաբերյալ մի շարք հարցեր:

18-09-2017 14:46 2660
Главный департамент гражданской авиации Армении обсудил вопросы двустороннего сотрудничества с Lufthansa Technics, сообщает пресс-служба Главного департамента гражданской авиации.
Начальник Главного управления гражданской авиации при Правительстве Республики Армения Сергей Аветисян, Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Армения в Федеративной Республике Германия г-н Ашот Смбатян и Начальник Департамента обеспечения безопасности полетов Ваграм Саядян встретились с генеральным директором по Восточной Европе и странам СНГ «Lufthansa Group» Роландом Шульцем и вице-президентом компании Lufthansa Technics по странам Восточной Европы и СНГ Дмитрием Зайцевом в Гамбурге, Германии.
В ходе встречи Сергей Аветисян представил показатели гражданской авиации Армении, текущую динамику и затронул перспективы возможного сотрудничества с немецкой компанией.
Дмитрий Зайцев, в свою очередь, представил деятельность Lufthansa Technics, в том числе производственные возможности компании в зарубежных странах.
В ходе встречи также обсуждался ряд вопросов, связанных с возможностью расширения деятельности компании в Республике Армения.