19-09-2017 16:30 2499
Ռազմավարական նախաձեռնությունների կենտրոնը՝ Հայաստանում զբոսաշրջության զարգացման հիմնադրամի և Ռուսաստանի Դաշնության կողմից ֆինանսավորվող և ՄԱԶԾ-ի կողմից իրականացվող «Ինտեգրված գյուղական զբոսաշրջության զարգացում» ծրագրի հետ համատեղ, «Հանգիստ 2017» միջազգային զբոսաշրջային ամենամյա ցուցահանդեսի նախօրեին կազմակերպում է հատուկ միջոցառում Մոսկվայում՝ ՌԴ-ում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ն.Գ. պարոն Վարդան Տողանյանի հովանու ներքո:
Ըստ Ռազմավարական նախաձեռնությունների կենտրոնի` միջոցառումը կազդարարի նաև ՌԴ տարածքում նախատեսված լայնամասշտաբ «Let`s Armenia» զբոսաշրջային արշավի մեկնարկը: Արշավի շրջանակներում Հայաստանի ներգնա զբոսաշրջության ոլորտում առաջատար ընկերությունները թե´ փակ միջոցառման, և թե´ ցուցահանդեսի շրջանակներում հնարավորություն կունենան ներկայացնել Հայաստանի զբոսաշրջային ներուժը, ապացուցել, որ ցանկացած կորպորատիվ միջոցառում հնարավոր է անցկացնել հենց Հայաստանում, պատմել տարածաշրջանում առաջատար համարվող Ծաղկաձորի լեռնադահուկային կենտրոնի, Զերմուկի առողջապահական հանգստավայրի, ինչպես նաև հինավուրց մշակույթ և կենցաղ ունեցող հայ ժողովրդի մասին՝ բացահայտելով Հայատանը որպես դեռևս անհայտ երկիր որակյալ գինու սիրահարների համար: Փակ միջոցառման շրջանակներում հյուրերին սպասվում է հայկական խոհանոցի ներկայացում լավագույն ավանդույթներով, գինու համտես՝ կազմակերպված Հայաստանի սոմելյեների ասոցիացիայի ղեկավար, Ռուսաստանի պատվավոր սոմելյե Արթուր Սարգսյանի կողմից, ինչպես նաև գործնական քննարկումներ՝ ազգային երաժշտության ուղեկցությամբ: Սեպտեմբերի 19-ին մեկնարկող եռօրյա ցուցահանդեսի ընթացքում Հայաստանը կներկայացվի մեկ համատեղ տաղավարով: Ցուցահանդեսի ընթացքում հայկական ընկերությունները գործնական կապեր հաստատելու, նախնական պայմանավորվածություններ ձեռք բերելու, ինչպես նաև Հայաստանը որպես խոստումնալից հանգստավայր ներկայացնելու աննախադեպ հնարավորություն կունենան:

The Center for Strategic Initiatives, in cooperation with the Tourism Development Fund of Armenia and the Russian Federation and UNDP-implemented "Integrated Rural Tourism Development" program, organizes a special event in Moscow on the eve of the International Tourism Fair 2017, under the patronage of Mr. Vardan Toghanian, the RA Emergency and Ambassador Plenipotentiary in RF.
According to the Center for Strategic Initiatives, the event will also launch a large-scale "Let`s Armenia" touring campaign in the Russian Federation. In the framework of the campaign, leading Armenian tourism companies will be able to present Armenia's tourism potential within the framework of the closed event and exhibitions, to prove that any corporate event can be held in Armenia, telling about the leading Tsaghkadzor ski resort, Zermuk health resort, as well as the Armenian people who have an ancient culture and lifestyle, revealing Armenia as a still unknown country for lovers of high quality wine. Within the frameworks of the closed event, the guests will be offered an Armenian cuisine with the best traditions, wine tasting, organized by the Head of Armenian Association of Sommeliers, Russia's honorable sommelier Arthur Sargsyan, as well as business discussions accompanied by national music. Armenia will be represented in a joint pavilion during the three-day exhibition opening on September 19. During the exhibition, Armenian companies will have an unprecedented opportunity to establish business contacts, get preliminary agreements, and present Armenia as a promising resort.