21-09-2017 14:37 2366
Կոնվերս Բանկը գործարկել է ակցիա, որի շրջանակում հաճախորդները, մինչև նոյեմբերի 30-ը ներառյալ բանկում ներդնելով նվազագույնը 100 հազ. դրամի չափով <<Աշնանային>> ավանդ, կօգտվեն արտոնություններից:
Ավանդի ժամկետը 12 ամիս է, տարեկան անվանական տոկոսադրույքը՝ 9%, իսկ Ինտերնետ բանկ համակարգով ներդրման դեպքում՝ 9,5%: Ավանդի ամբողջ ժամանակահատվածի համար տոկոսագումարը վճարվում է ժամկետի ավարտին:
Բանկի հաղորդագրության համաձայն` ակցիայի շրջանակում 200 հազ. դրամ և ավելի գումարի ավանդ ներդրած հաճախորդներին Visa Classic, MasterCard Standard, MC Woman’s, Visa Gold, MasterCard Gold, Visa Platinum, Visa Infinite վճարային քարտեր կտրամադրվեն անվճար, առանց սպասարկման վճարի: Զուգահեռաբար, նրանց ավանդի գումարի մինչև 90%-ի չափով վարկային սահմանաչափի հնարավորություն կընձեռվի: «Աշնանային» ավանդ ներդրած անձիք բանկի գործընկերների ցանցում կօգտվեն գումարի հետվերադարձի հնարավորությունից:

Converse Bank has launched an action in which customers who have invested an "Autumn" deposit of at least 100,000 drams before November 30 inclusively, will be able to benefit from preferential terms.
Deposit term is 12 months, the annual nominal interest rate is 9%, and 9.5% in case of introducing Internet Banking. Interest is paid at the end of the term for the entire period of the deposit.
According to the bank, within the framework of the action, Visa Classic, MasterCard Standard, MC Woman's, Visa Gold, MasterCard Gold, Visa Platinum and Visa Infinite payment cards will be provided free of charge without maintenance fee to customers, who have made a deposit of more than AMD 200,000. At the same time, they will have a credit limit of up to 90% of their deposit amount. Those who have made an "Autumn" deposit will be able to use the chance to redeem their money in the network of bank partners.