Ամերիկյան հեղինակավոր Forbes պարբերականը հրապարակել է 100 մեծագույն բիզնես-ուղեղների ցանկը։ Ցուցակում ներառվել են այն մարդիկ, որոնք, ըստ Forbes-ի խմբագրության, զգալի ազդեցություն են թողել բիզնես գործընթացների վրա կամ ոգեշնչել ձեռնարկատիրության զարգացման համար: Նրանց կարիերան, գաղափարները կարող են օրինակ լինել ապագա գործարարների համար և հաջողության գաղտնիքներ սովորեցնել նրանց, որոնք արդեն սկսել են իրենց բիզնեսը:
Ցանկում ընդգրկվել է ԱՄՆ-ի ներկայիս նախագահ Դոնալդ Թրամփը, Berkshire Hathaway ներդրումային ընկերության սեփանակատեր Ուորեն Բաֆեթը, բիզնես կառավարիչներ Ջեկ Ուելչը, Էրիկ Շմիդը, Tesla և SpaceX ընկերությունների հիմնադիր Իլոն Մասկը, Facebook-ի ղեկավար Մարկ Ցուկերբերգը, Amazon ինտերնետ-ընկերության հիմնադիր Ջեֆ Բեզոսը, ինչպես նաև երկար տարիներ աշխարհի միլիարդատերերի ցուցակը գլխավորող Microsoft-ի հիմնադիր Բիլ Գեյթսը:
Ցանկում միակ ռուսը Mail.Ru Group-ի և DST Global ներդրումային հիմնադրամի համահիմնադիր Յուրի Միլներն է:

Журнал Forbes опубликовал список 100 крупнейших бизнес-мозгов. Список включает людей, которые, по мнению Forbes, оказали значительное влияние на бизнес-процессы или вдохновили развитие предпринимательства. Их карьера, идеи могут быть примером для будущих бизнесменов и научить их секретам успеха, которые уже начали свой бизнес.
В список вошли нынешний президент Соединенных Штатов Дональд Трамп, владелец инвестиционной компании Berkshire Hathaway - Уоррен Баффет, бизнесмены Джек Уэлч, Эрик Шмидт, основатель Tesla и SpaceX- Илон Маск, генеральный директор Facebook Марк Цукерберг, основатель Интернет-компании Amazon- Джефф Безос, а также основатель Microsoft Билл Гейтс, который много лет возглавляет список миллиардеров.
Единственный русский в списке- Юрий Милнер, соучредитель Mail.Ru Group и Глобального инвестиционного фонда DST.