23-09-2017 10:09 6938
Հայաստանում Daimler կոնցեռնի պաշտոնական ներկայացուցիչ «Ավանգարդ Մոթորս» ընկերությունը և «ԱԳԲԱ Լիզինգ»-ը հանդես են եկել նոր համատեղ առաջարկով. այն է՝ S դասի նոր Mercedes-Benz ավտոմեքենայի ձեռքբերման լիզինգ՝ բացառիկ պայմաններով:
Այսօր՝ սեպտեմբերի 22-ին, Երևանում հրավիրվել էր միջոցառում, որի շրջանակներում պաշտոնապես հայտարարվեց S դասի նոր Mercedes-Benz ավտոմեքենայի մուտքը հայաստանյան շուկա: Լրագրողների հետ ճեպազրույցի ժամանակ «Ավանգարդ Մոթորս» ընկերության տնօրեն Գևորգ Գևորգյանը ընդգծեց, որ S դասի նոր Mercedes-Benz ավտոմեքենան Հայաստանում շատ սիրված՝ լյուքս դասի մոդել է, ունի յուրահատուկ դիզայն, անվտանգության և հարմարավետության հետ կապված նորամուծություններ: Գևորգ Գևորգյանի փոխանցմամբ՝ Հայաստանում S դասի նոր Mercedes-Benz ավտոմեքենայի գները սկսում են 59 մլն ՀՀ դրամից:
«ԱԳԲԱ Լիզինգ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Արսեն Բազիկյանը, ներկայացնելով «Ավանգարդ Մոթորս» ընկերության հետ համագործակցության ծրագրի շրջանակում S դասի նոր Mercedes-Benz ավտոմեքենայի ձեռքբերման ֆինանսական առաջարկը, նշեց, որ այն բացառիկ է Հայաստանի ֆինանսական շուկայում: 10% կանխավճարի դեպքում տրամադրվում է լիզինգ՝ 4.9% տարեկան տոկոսադրույքով և մինչև 2 տարի մարման ժամկետով: Արսեն Բազիկյանն ընդգծեց, որ S դասի նոր Mercedes-Benz ավտոմեքենայի ձեռքբերման լիզինգի պայմանները ճկուն են: Ընկերությունն ունի տարբերակված մոտեցումներ ինչպես իրավաբանական, այնպես էլ ֆիզիկական անձնանց համար և պատրաստ է ցուցաբերել անհատական մոտեցում յուրաքանչյուր հաճախորդի, քննարկել և գտնել ֆինանսավորման ամենաարդյունավետ լուծումը:
Արսեն Բազիկյանի փոխանցմամբ՝ համագործակցության շուրջ 3 տարվա ընթացքում «ԱԳԲԱ Լիզինգ»-ը և «Ավանգարդ Մոթորս»-ը արդեն իսկ իրականացրել են 100-ից ավելի գործարքներ, ֆինանսավորվել է 4.5 մլրդ ՀՀ դրամի ավտոմեքենա:

23-09-2017 10:09 6941
The official representative of the Daimler Concern in Armenia, Avangard Motors and ACBA Leasing, have issued a joint offer. This is the purchase of a new S-Class Mercedes-Benz car lease on exclusive terms.
Today, on September 22, an event was convened in Yerevan, within the framework of which the official opening of the new S-Class Mercedes-Benz car into the Armenian market was announced. During a briefing with reporters, Avangard Motors CEO Gevorg Gevorgyan underlined that the new S-Class Mercedes-Benz car is a luxury class model in Armenia, with its unique design, security and comfort innovations. According to Gevorg Gevorgyan, the price of a new S-Class Mercedes-Benz car in Armenia starts at AMD 59 million.
General Director of ACBA Leasing Arsen Bazikyan, presenting the financial offer for the acquisition of a new S-Class Mercedes-Benz car within the framework of the cooperation with Avangard Motors, noted that it is exclusive in the Armenian financial market. In case of 10% prepayment, lease is provided at 4.9% annual interest rate and up to 2 years maturity. Arsen Bazikyan underlined that the leasing conditions for the purchase of a new S-Class Mercedes-Benz car are flexible. The company has differentiated approaches both for legal and physical persons and is ready to provide an individual approach to each customer, to discuss and find the most cost-effective solution.
According to Arsen Bazikyan, ACBA Leasing and Avant-Garde Motors have already done more than 100 transactions over the past three years, and financed cars for AMD 4.5 billion.