23-09-2017 10:09 6938
Հայաստանում Daimler կոնցեռնի պաշտոնական ներկայացուցիչ «Ավանգարդ Մոթորս» ընկերությունը և «ԱԳԲԱ Լիզինգ»-ը հանդես են եկել նոր համատեղ առաջարկով. այն է՝ S դասի նոր Mercedes-Benz ավտոմեքենայի ձեռքբերման լիզինգ՝ բացառիկ պայմաններով:
Այսօր՝ սեպտեմբերի 22-ին, Երևանում հրավիրվել էր միջոցառում, որի շրջանակներում պաշտոնապես հայտարարվեց S դասի նոր Mercedes-Benz ավտոմեքենայի մուտքը հայաստանյան շուկա: Լրագրողների հետ ճեպազրույցի ժամանակ «Ավանգարդ Մոթորս» ընկերության տնօրեն Գևորգ Գևորգյանը ընդգծեց, որ S դասի նոր Mercedes-Benz ավտոմեքենան Հայաստանում շատ սիրված՝ լյուքս դասի մոդել է, ունի յուրահատուկ դիզայն, անվտանգության և հարմարավետության հետ կապված նորամուծություններ: Գևորգ Գևորգյանի փոխանցմամբ՝ Հայաստանում S դասի նոր Mercedes-Benz ավտոմեքենայի գները սկսում են 59 մլն ՀՀ դրամից:
«ԱԳԲԱ Լիզինգ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Արսեն Բազիկյանը, ներկայացնելով «Ավանգարդ Մոթորս» ընկերության հետ համագործակցության ծրագրի շրջանակում S դասի նոր Mercedes-Benz ավտոմեքենայի ձեռքբերման ֆինանսական առաջարկը, նշեց, որ այն բացառիկ է Հայաստանի ֆինանսական շուկայում: 10% կանխավճարի դեպքում տրամադրվում է լիզինգ՝ 4.9% տարեկան տոկոսադրույքով և մինչև 2 տարի մարման ժամկետով: Արսեն Բազիկյանն ընդգծեց, որ S դասի նոր Mercedes-Benz ավտոմեքենայի ձեռքբերման լիզինգի պայմանները ճկուն են: Ընկերությունն ունի տարբերակված մոտեցումներ ինչպես իրավաբանական, այնպես էլ ֆիզիկական անձնանց համար և պատրաստ է ցուցաբերել անհատական մոտեցում յուրաքանչյուր հաճախորդի, քննարկել և գտնել ֆինանսավորման ամենաարդյունավետ լուծումը:
Արսեն Բազիկյանի փոխանցմամբ՝ համագործակցության շուրջ 3 տարվա ընթացքում «ԱԳԲԱ Լիզինգ»-ը և «Ավանգարդ Մոթորս»-ը արդեն իսկ իրականացրել են 100-ից ավելի գործարքներ, ֆինանսավորվել է 4.5 մլրդ ՀՀ դրամի ավտոմեքենա:

23-09-2017 10:09 6940
Официальный представитель Концерна «Даймлер» в Армении, «Авангард Моторс» и «АКБА Лизинг» выступили с совместным предложением. Это покупка нового автомобиля Mercedes-Benz S-класса на эксклюзивных условиях.
Сегодня, 22 сентября, в Ереване было созвано мероприятие, в рамках которого было объявлено официальное открытие нового автомобиля Mercedes-Benz S-класса на армянском рынке. Во время брифинга с журналистами генеральный директор «Авангард Моторс» Геворг Геворкян подчеркнул, что новый автомобиль Mercedes-Benz S-класса является моделью класса люкс с уникальными инновациями в области дизайна, безопасности и комфорта. По словам Геворка Геворкяна, цена нового автомобиля Mercedes-Benz S-класса в Армении составляет 59 миллионов драмов.
Генеральный директор ACBA Leasing Арсен Базикян, представляя финансовое предложение о приобретении нового автомобиля Mercedes-Benz S-класса в рамках сотрудничества с «Авангард Моторс», отметил, что он является эксклюзивным на армянском финансовом рынке. В случае предоплаты в размере 10%, процентная ставка предоставляется в размере 4,9% годовых, со сроком погашения до 2 лет. Арсен Базикян подчеркнул, что условия лизинга для покупки нового автомобиля Mercedes-Benz S-класса являются гибкими. Компания имеет дифференцированные подходы как для юридических, так и физических лиц и готова предоставить индивидуальный подход каждому клиенту, обсудить и найти наиболее экономически эффективное решение.
По словам Арсена Базикяна, ACBA Leasing и «Авангард Моторс» уже совершили более 100 сделок за последние три года и профинансировали автомобили на сумму 4,5 млрд. драмов.