25-09-2017 10:34 4854
ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա ֆոնդային բորսայում ցուցակված է Անելիք Բանկի 5 մլն դոլար ծավալով չորրորդ դոլարային տրանշը, ընդգրկվելով հիմնական (Abond) ցուցակում: Ըստ բորսայի մամուլի ծառայության ` թույլատրվել է նաև նշված պարտատոմսերով հասցեական առևտուրը և ռեպո գործարքների կնքումը: Պարտատոմսերը (ISIN - AMANLBB24ER8) բորսայում կշրջանառվեն ANLBB4 բորսայական հապավմամբ:
Աղբյուրի համաձայն, այս թողարկման պարտատոմսերի շրջանառության ժամկետը սահմանվել է 2 տարի, արժեկտրոնային եկամտաբերությունը`5,75%, կտրոնային վճարումների պարբերականությունը` յուրաքանչյուր վեց ամիսը մեկ անգամ: Այս տրանշի շրջանակներում թողարկվել է 50 հազար գրանցված արժեկտրոնային պարտատոմս, որոնց անվանական արժեքը կազմում է $100:
Այժմ, հաշվի առնելով այս թողարկումը, ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա ֆոնդային բորսայում շրջանառվում են Անելիք Բանկի արժեկտրոնային պարտատոմսերի չորս տրանշերը`երեքը դոլարային - 5 մլն դոլար ծավալով և մեկ դրամային - մեկ մլրդ դրամ ծավալով: Առաջին տրանշը (դոլարային) Անելիք Բանկն իր պատմության մեջ առաջին անգամ թողարկեց 2016 թվականի դեկտեմբերին: Դրանց տարեկան եկամտաբերությունը կազմում է 6.5%, շրջանառության ժամկետը` 2 տարի: Ցուցակումը ֆոնդային բորսայում առաջին թողարկումն անցավ 2017-ի հունվարի 20-ին և շրջանառվում են Abond հիմնական ցուցակում: Երրորդ թողարկումը, ՀՀ դրամով, որը թողարկվել է այս տարվա մարտի 15-ին, որի առաջնային տեղաբաշխումն ավարտվել է ապրիլի 12-ին, ֆոնդային բորսայում սկսեց շրջանառվել 2017-ի ապրիլի 27-ից: Դոլարային 4-րդ տրանշը, որը թողարկվել էր այս տարվա հունիսի 27-ին, տեղաբաշխվել է սեպտեմբերի 11-ին և բորսայում շրջանառվել սեպտեմբերի 23-ից:

25-09-2017 10:34 4855
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения четвертый долларовый транш банка «Анелик» в размере 5 миллионов долларов был включен в основной список (Abond). По данным пресс-службы биржи, с указанными облигациями также разрешено совершать торговые и репо сделки. Облигации (ISIN - AMANLBB24ER8) будут продаваться на бирже под аббревиатурой ANLBB4.
По словам источника, срок обращения облигаций составляет 2 года, купонный доход - 5,75%, периодичность выплаты купона - каждые шесть месяцев. В рамках этого транша выпущено 50 000 зарегистрированных купонных облигаций, их номинальная стоимость составляет 100 долларов США.
В настоящее время NASDAQ OMX Армения торгует четырьмя траншами Банка Анелик: трое из них долларовые- на общую сумму в 5 миллионов долларов США и один в драмах на общую сумму в миллиард драмов. Банк Анелик выпустил свой первый транш (USD) в декабре 2016 года. Их годовая доходность составляет 6,5%, оборот - 2 года. Первый листинг на фондовой бирже состоялся 20 января 2017 года и распространяется по основному списку Абонда. Третий выпуск облигаций в драмах был осуществлен 15 марта, первичное распределение которого было закончено 12 апреля и находятся в обороте на фондовой бирже с 27 апреля 2017 года. 4-й транш в долларах был выпущен 27 июня в этом году, был размещен 11 сентября и распространяется на фондовой бирже с 23 сентября.