Այսօր Երևանում մեկնարկել է Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի 10-րդ՝ «ԱրմԹեք 2017» գլոբալ համաժողովը:
Այն նպատակ ունի աջակցել Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի զարգացմանը՝ խթանելով միջազգային գործարար կապերի ամրապնդումը և ներդրումների աճը:
Այս տարի ֆորումը նվիրված է կիբերանվտանգության ոլորտին: Քննարկման գլխավոր թեմաներն են՝ կիբերանվտանգության զարգացման մարտահրավերները և ռազմավարական ուղղությունը, կիբեր սպառնալիքները և պաշտպանվելու հնարավորությունները մասնավոր և հանրային հատվածում, կիբերանվտանգության ապագան՝ իրերի ինտերնետ, արհեստական բանականություն, ավտոմատացում և այլն:
Նախատեսվում է, որ «ԱրմԹեք 2017»-ը կներգրավի ավելի քան 200 մասնակից: Համաժողովի կազմակերպիչներն են ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը և «Ձեռնարկությունների ինկուբատոր» հիմնադրամը:

27-09-2017 12:49 2841
Она направлена на поддержку развития высоких технологий в Армении, содействие укреплению международных деловых связей и росту инвестиций.
В этом году форум посвящен кибербезопасности. Основными темами обсуждения являются проблемы и стратегии кибербезопасности, кибер-угрозы и возможности защиты в частном и государственном секторах, будущее кибербезопасности: Интернет, искусственный интеллект, автоматизация и многое другое.
Ожидается, что ArmTech 2017 привлечет более 200 участников. Организаторами форума являются Министерство транспорта, коммуникационных и информационных технологий РА и Фонд корпоративных инкубаторов.