«ՎԻՄ-Ավիա» ավիաընկերությունը 2017 թվականի սեպտեմբերի 25-ից դադարեցրել է չարթերային չվերթերի իրականացումը՝ ֆինանսական խնդիրների և շրջանառվող միջոցների սղության պատճառով։
ՌԴ Տրանսպորտի նախարարությունը հայտարարել էր, որ հոկտեմբերի 16-ից կդադարեցվեն նաև ընկերության կանոնավոր չվերթները, այդ թվում դեպի Հայաստան։
«ՎԻՄ-Ավիան» 2014 թվականից «Դոմոդեդովո» օդանավականից իրականացրել է ամենօրյա կանոնավոր չվերթներ՝ Մոսկվա-Երևան-Մոսկվա ուղղությամբ։ 2015 թվականից ավիաընկերությունը նաև սկսել է չվերթներ իրականացնել Մոսկվա-Գյումրի-Մոսկվա ուղղությամբ շաբաթական 3 անգամ, սակայն 2017 թվականի սկզբում հրաժարվել չվերթներից դեպի Հայաստանի երկրորդ քաղաք։

The "WIM Avia" airline has been suspended since September 25, 2017 due to financial problems and shortage of funds.
The Russian Ministry of Transport announced that regular flights of the company will be suspended from October 16, including to Armenia.
"VIM Avia" has carried out daily regular flights Moscow – Yerevan- Moscow, from Domodedovo Airport of Moscow since 2014. Since 2015 the airline has also launched flights to Moscow-Gyumri-Moscow three times a week, but by early 2017 it has refused from the flights to the second city of Armenia.