«ՎԻՄ-Ավիա» ավիաընկերությունը 2017 թվականի սեպտեմբերի 25-ից դադարեցրել է չարթերային չվերթերի իրականացումը՝ ֆինանսական խնդիրների և շրջանառվող միջոցների սղության պատճառով։
ՌԴ Տրանսպորտի նախարարությունը հայտարարել էր, որ հոկտեմբերի 16-ից կդադարեցվեն նաև ընկերության կանոնավոր չվերթները, այդ թվում դեպի Հայաստան։
«ՎԻՄ-Ավիան» 2014 թվականից «Դոմոդեդովո» օդանավականից իրականացրել է ամենօրյա կանոնավոր չվերթներ՝ Մոսկվա-Երևան-Մոսկվա ուղղությամբ։ 2015 թվականից ավիաընկերությունը նաև սկսել է չվերթներ իրականացնել Մոսկվա-Գյումրի-Մոսկվա ուղղությամբ շաբաթական 3 անգամ, սակայն 2017 թվականի սկզբում հրաժարվել չվերթներից դեպի Հայաստանի երկրորդ քաղաք։

28-09-2017 18:13 2438
Авиакомпания «WIM Avia» была приостановлена чартерные рейсы с 25 сентября 2017 года из-за финансовых проблем и нехватки средств.
Министерство транспорта России заявило, что регулярные рейсы компании будут приостановлены с 16 октября, в том числе и в Армению.
«VIM Avia» выполнял ежедневные регулярные рейсы Москва-Ереван-Москва, из аэропорта Домодедово Москвы с 2014 года. С 2015 года авиакомпания также совершала рейсы в Москва-Гюмри-Москва три раза в неделю, но к началу 2017 года она отказалась от рейсов во второй город Армении.