29-09-2017 11:13 2314
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Լիտվայում գործող «Nextury» վենչուրային հիմնադրամի հիմնադիր և նախագահ Իլյա Լաուրսին։ Հանդիպմանը քննակվել են Հայաստանում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում գործող նորաստեղծ ստարտափերին օժանդակություն ցուցաբերելու, ներդրումներ իրականացնելու հնարավորություններին առնչվող հարցեր:
Կարեն Կարապետյանը ողջունել է լիտվացի գործարարի հետաքրքրվածությունը մեր երկրում նորագույն տեխնոլոգիաների ոլորտում ներդրումների իրականացման ուղղությամբ և նշել, որ կառավարությունը պատրաստ է քննարկել կոնկրետ ծրագրեր և ցուցաբերել օժանդակություն դրանց իրականացման համար:
Անդրադարձ է կատարվել ՀՀ-ում ՏՏ բնագավառի զարգացման ուղղությամբ կառավարության կողմից իրականացվող քայլերին և ծրագրերին:

Премьер-министр Карен Карапетян принял основателя и президента венчурного Фонда « Nextury» в Литве Илью Лаурса. На встрече обсуждались вопросы, связанные с возможностью оказания помощи начинающим ИТ-компаниям в Армении и инвестиционным возможностям.
Карен Карапетян приветствовал заинтересованность литовского бизнесмена в инвестировании в области современных технологий в нашей стране и отметил, что правительство готово обсудить конкретные проекты и оказать содействие в их реализации.
Стороны также затронули шаги правительства и программы развития информационных технологий в Армении.