29-09-2017 18:18 2469
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է ռուսական «Ինգոստրախ» ապահովագրական ընկերության գլխավոր տնօրեն Միխայիլ Վոլկովին: Զրուցակիցները քննարկել են ապահովագրական շուկայում տեղի ունեցող զարգացումներին առնչվող հարցեր:
Միխայիլ Վոլկովը գոհունակություն է հայտնել մեր երկրում «Ինգոստրախ»-ի դուստր ընկերության գործունեությունից և նշել, որ ապահովագրական ոլորտում Հայաստանում առկա է զարգացման մեծ ներուժ, շուկան լավագույնս կազմավորված է:
Կարեն Կարապետյանը շնորհավորել է Միխայիլ Վոլկովին՝ «Ինգոստրախ»-ի կողմից Հայաստանում գործունեություն ծավալելու 20-ամյակի կապակցությամբ, նշել, որ կառավարությունը նախատեսում է առողջապահության ոլորտում անցնել պարտադիր ապահովագրության համակարգի և առաջարկել ներգրավվել այդ գործընթացում: Վարչապետը կոչ է արել դիտարկել նաև այլ բնագավառներում ապահովագրական ծառայությունների մատուցման հնարավորությունը՝ ընդգծելով, որ կառավարությունը պատրաստ է քննարկել տարբեր առաջարկություններ:

29-09-2017 18:18 2470
Prime Minister Karen Karapetyan today received Mikhail Volkov, General Director of the Russian Ingoostrakh Insurance Company. The interlocutors discussed issues related to the developments in the insurance market.
Mikhail Volkov expressed satisfaction with the activity of Ingostrakh subsidiary in our country and noted that Armenia has great potential for development of the insurance market and the market is well-organized.
Karen Karapetyan congratulated Mikhail Volkov on the occasion of the 20th anniversary of " Ingostrakh" activity in Armenia, noting that the government plans to introduce a mandatory insurance system in the field of health care and to engage in this process. The Prime Minister also called for consideration of the possibility of providing insurance services in other spheres, underlining that the government is ready to discuss different proposals.