Յունիբանկն առաջարկում է հիփոթեքային վարկեր առաջնային և երկրորդային շուկայում բնակելի կամ բիզնես անշարժ գույքի ձեռքբերման համար` առանց կանխավճարի:
Բանկից հայտնում են, որ փոխարենը վարկառուն գրավադրում է լրացուցիչ անշարժ գույք: «Դասական առանց կանխավճարի» վարկի առավելագույն գումարը կազմում է 150 000 ԱՄՆ, ժամկետը` 20 տարի, իսկ տոկոսադրույքը` սկսած 11.7% տարեկան:
Հաշվի առնելով առանց կանխավճարի հիփոթեքային վարկերի հանդեպ բնակչության մեծ պահանջարկը, Յունիբանկը հայտարարում է նաև հատուկ ակցիա, որի շրջանակներում կարելի է ձեռքբերել բնակարաններ ք. Երևան, Լվովյան 14 հասցեում գտնվող նորակառույց բազմաբնակարանային շենքում արտոնյալ պայմաններով: Մասնավորապես, կանխավճարը կազմում է 0%, տոկոսադրույքը` 9.5% տարեկան, ժամկետը` մինչև 20 տարի:
«Բնակչության պահանջմունքների ուսումնասիրության նպատակով մեր կողմից պարբերաբար իրականացվում են շուկայի հետազոտություններ, որոնց արդյունքում բանկում մշակվում են համապատասխան գործիքներ: Առանց կանխավճարի վարկի առկայությունը հիփոթեքային վարկերն առավել մատչելի է դարձնում բնակչության լայն զանգվածի համար, որն ունի կայուն եկամուտ, սակայն չունի բավարար խնայողություններ բնակարան ձեռքբերելիս կանխավճար կատարելու համար: Այս վարկը նախատեսված է հենց այս հաճախորդների համար: Ծառայությունների առաջարկման այս ճկուն մոտեցման շնորհիվ Յունիբանկը շարունակում է պահպանել իր դիրքերը հիփոթեքային վարկավորման շուկայում` հանդիսանալով առաջատարներից մեկը», - նշեց Յունիբանկի մանրածախ բիզնեսի զարգացման և վաճառքների տնօրեն Գուրգեն Ղուկասյանը:

02-10-2017 18:16 14767
Unibank offers mortgage loans for the purchase of residential or business real estate on the primary and secondary markets without prepayment.
The bank claims that the borrower pledges an additional real estate instead. The maximum amount of "Classical Advance Payment" loan is 150,000 US dollars, with a maturity of 20 years and a rate of 11.7% annually.
Taking into account the high demand for the mortgage loans without prepayment, Unibank also announces a special action within the framework of which apartments can be purchased in a newly built apartment building at the address: Yerevan, 14, Lvovyan, on privileged conditions. In particular, the prepayment is 0%, the interest rate is 9.5% annually, the term is up to 20 years.
"In order to study the needs of the population, we conduct market research periodically, as a result of which the bank is developing appropriate tools. Without a prepayment loan, mortgage loans make it more affordable for a wide range of population with stable income. This loan is for those customers who do not have enough savings to make a prepayment when buying an apartment. Thanks to this flexible approach to offering services, Unibank continues to maintain its positions in the mortgage lending market, being one of the leaders, "said Gourgen Ghukasyan, Unibank Retail Business Development and Sales Director.