Յունիբանկն առաջարկում է հիփոթեքային վարկեր առաջնային և երկրորդային շուկայում բնակելի կամ բիզնես անշարժ գույքի ձեռքբերման համար` առանց կանխավճարի:
Բանկից հայտնում են, որ փոխարենը վարկառուն գրավադրում է լրացուցիչ անշարժ գույք: «Դասական առանց կանխավճարի» վարկի առավելագույն գումարը կազմում է 150 000 ԱՄՆ, ժամկետը` 20 տարի, իսկ տոկոսադրույքը` սկսած 11.7% տարեկան:
Հաշվի առնելով առանց կանխավճարի հիփոթեքային վարկերի հանդեպ բնակչության մեծ պահանջարկը, Յունիբանկը հայտարարում է նաև հատուկ ակցիա, որի շրջանակներում կարելի է ձեռքբերել բնակարաններ ք. Երևան, Լվովյան 14 հասցեում գտնվող նորակառույց բազմաբնակարանային շենքում արտոնյալ պայմաններով: Մասնավորապես, կանխավճարը կազմում է 0%, տոկոսադրույքը` 9.5% տարեկան, ժամկետը` մինչև 20 տարի:
«Բնակչության պահանջմունքների ուսումնասիրության նպատակով մեր կողմից պարբերաբար իրականացվում են շուկայի հետազոտություններ, որոնց արդյունքում բանկում մշակվում են համապատասխան գործիքներ: Առանց կանխավճարի վարկի առկայությունը հիփոթեքային վարկերն առավել մատչելի է դարձնում բնակչության լայն զանգվածի համար, որն ունի կայուն եկամուտ, սակայն չունի բավարար խնայողություններ բնակարան ձեռքբերելիս կանխավճար կատարելու համար: Այս վարկը նախատեսված է հենց այս հաճախորդների համար: Ծառայությունների առաջարկման այս ճկուն մոտեցման շնորհիվ Յունիբանկը շարունակում է պահպանել իր դիրքերը հիփոթեքային վարկավորման շուկայում` հանդիսանալով առաջատարներից մեկը», - նշեց Յունիբանկի մանրածախ բիզնեսի զարգացման և վաճառքների տնօրեն Գուրգեն Ղուկասյանը:

02-10-2017 18:16 14765
Юнибанк предлагает ипотечные кредиты на покупку жилой или коммерческой недвижимости на первичном и вторичном рынках без предоплаты.
Банк утверждает, что заемщик закладывает дополнительную недвижимость вместо этого. Максимальный размер «Классического кредита без предоплаты» составляет 150 000 долларов США, со сроком погашения 20 лет и годовой ставкой 11,7%.
Принимая во внимание высокий спрос на ипотечные кредиты без предоплаты, Юнибанк также объявляет специальную акцию, в рамках которой квартиры могут быть приобретены в новостройке по адресу: Ереван, Львовян, 14 на льготных условиях. В частности, предоплата составляет 0%, процентная ставка составляет 9,5% годовых, срок- до 20 лет.
«Для изучения потребностей населения мы периодически проводим маркетинговые исследования, в результате чего банк разрабатывает соответствующие инструменты. Ипотечные кредиты без предоплаты делают их более доступными для широкого круга населения со стабильным доходом. Этот кредит предназначен для тех клиентов, у которых нет достаточных сбережений для предоплаты при покупке квартиры. Благодаря этому гибкому подходу к предоставлению услуг, Юнибанк продолжает сохранять свои позиции на рынке ипотечного кредитования, будучи одним из лидеров », - сказал Гурген Гукасян, директор по развитию бизнеса и продажам Юнибанк.