03-10-2017 12:31 2861
Ավստրիայի մայրաքաղաք Վիեննայում առևտրի ֆինանսավորման ծրագրի շրջանակներում տեղի է ունեցել միջազգային ֆինանսական ոլորտի առաջատարներից մեկի՝ Եվրոպայի զարգացման և վերակառուցման բանկի կողմից կազմակերպված ֆորումը:
Երկօրյա քննարկման հիմնական թեմաներն էին՝ ՎԶԵԲ գործունեության երկրներում առևտրի ֆինանսավորման զարգացումը, առևտրի թվայնացման էվոլյուցիան և զարգացման միջազգային տենդենցները:
Ֆորումի ընթացքում իրենց խոսքով հանդես եկան Ավստրիական դաշնային ֆինանսների նախարարության գլխավոր տնօրեն Հարալդ Վագլեյնը, ՎԶԵԲ Ֆինանսական հաստատությունների տնօրեն Ալեքսնադր Սավելեվը, Ավստրիայի Ռայֆայզեն բանկի փոխնախագահ Կլեմենս Բրեուեռը և Դեսպան Վանեսսա Շիհը:
Ֆորումին ՀԱՅԷԿՈՆՈՄԲԱՆԿ-ը ներկայացրել է Միջազգային և զարգացման գծով տնօրենի տեղակալ Աստղիկ Մանրիկյանը:
Աստղիկ Մանրիկյանն իր խոսքում նշեց,- <<ՀԱՅԷԿՈՆՈՄԲԱՆԿ-ը կարևորելով միջազգային ֆինանսական կառույցների հետ համագործակցությունը, մշտապես փորձում է նմանատիպ հանդիպումներին ունենալ իր մասնակցությունն ու փոքրիկ ներդրումը: Մենք վստահենք, որ ակտիվ քննարկումների ֆորմատով անցկացվող հանդիպումները հնարավորություն են տալիս բարձրաձայնելու ոլորտի մարտահրավերները և ճիշտ գնահատելու ոլորտի զարգացման հեռանկարները: Սա մեծ հնարավորություն է նոր գործարար հարաբերությունների ստեղծման ու ամրապնդման, ինչպես նաև տարբեր երկրների փորձի փոխանակման համար>>:

03-10-2017 12:31 2863
В австрийской столице Вена состоялся форум, организованный Европейским банком реконструкции и развития (ЕБРР), одним из лидеров в международном финансовом секторе.
Основными темами двухдневного обсуждения стали развитие торгового финансирования в странах ЕБРР, эволюция оцифровки торговли и тенденции международного развития.
В ходе форума выступили директор Федерального министерства финансов Австрии Харальд Ваглейн, директор финансовых институтов ЕБРР Александр Савельев, вице-президент австрийского банка Райффайзен Клеменс Брюэр и посол Ванесса Ши.
АРМЭКОНОМБАНК представила Астхик Минрикян, заместитель директора по международным делам и развитию.
В своем выступлении Астхик Минрикян отметила: «Армэкономбанк придает большое значение сотрудничеству с международными финансовыми институтами, всегда пытается проводить такие встречи и участвовать в подобных встречах. Мы заверяем, что встречи в формате активных обсуждений дают возможность выявить проблемы и оценить перспективы развития сектора. Это отличная возможность для создания и укрепления новых деловых отношений, а также обмена опытом разных стран ».