03-10-2017 12:31 2861
Ավստրիայի մայրաքաղաք Վիեննայում առևտրի ֆինանսավորման ծրագրի շրջանակներում տեղի է ունեցել միջազգային ֆինանսական ոլորտի առաջատարներից մեկի՝ Եվրոպայի զարգացման և վերակառուցման բանկի կողմից կազմակերպված ֆորումը:
Երկօրյա քննարկման հիմնական թեմաներն էին՝ ՎԶԵԲ գործունեության երկրներում առևտրի ֆինանսավորման զարգացումը, առևտրի թվայնացման էվոլյուցիան և զարգացման միջազգային տենդենցները:
Ֆորումի ընթացքում իրենց խոսքով հանդես եկան Ավստրիական դաշնային ֆինանսների նախարարության գլխավոր տնօրեն Հարալդ Վագլեյնը, ՎԶԵԲ Ֆինանսական հաստատությունների տնօրեն Ալեքսնադր Սավելեվը, Ավստրիայի Ռայֆայզեն բանկի փոխնախագահ Կլեմենս Բրեուեռը և Դեսպան Վանեսսա Շիհը:
Ֆորումին ՀԱՅԷԿՈՆՈՄԲԱՆԿ-ը ներկայացրել է Միջազգային և զարգացման գծով տնօրենի տեղակալ Աստղիկ Մանրիկյանը:
Աստղիկ Մանրիկյանն իր խոսքում նշեց,- <<ՀԱՅԷԿՈՆՈՄԲԱՆԿ-ը կարևորելով միջազգային ֆինանսական կառույցների հետ համագործակցությունը, մշտապես փորձում է նմանատիպ հանդիպումներին ունենալ իր մասնակցությունն ու փոքրիկ ներդրումը: Մենք վստահենք, որ ակտիվ քննարկումների ֆորմատով անցկացվող հանդիպումները հնարավորություն են տալիս բարձրաձայնելու ոլորտի մարտահրավերները և ճիշտ գնահատելու ոլորտի զարգացման հեռանկարները: Սա մեծ հնարավորություն է նոր գործարար հարաբերությունների ստեղծման ու ամրապնդման, ինչպես նաև տարբեր երկրների փորձի փոխանակման համար>>:

03-10-2017 12:31 2864
A forum organized by the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD), one of the leaders in the international financial sector, took place in the Austrian capital Vienna.
The main topics of the two-day discussion were trade finance development in EBRD countries, evolution of trade digitization and international development tendencies.
Austrian Federal Ministry of Finance Director Harald Vaglein, EBRD Director of Financial Institutions Alexander Savelev, Vice President of Austrian Raiffeisen Bank Clemens Brewer and Ambassador Vanessa Shih made their speeches during the forum.
ARMECONOMBANK was represented by Astghik Minrikyan, Deputy Director of International and Development.
Astghik Melikyan mentioned in her speech, "Armeconombank attached importance to cooperation with international financial institutions, always tries to have such meetings and participation in such kind of meetings. We assure that the meetings in the format of active discussions give an opportunity to raise the sector's challenges and to assess the prospects for the sector's development. This is a great opportunity for the creation and strengthening of new business relationships, as well as the exchange of experiences of different countries. "