04-10-2017 16:30 3073
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ այսօր տեղի ունեցած աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ քննարկվել են կոռուպցիայի դեմ պայքարի ոլորտում միջազգային համագործակցությանը և Հայաստանի ստաձնած պարտավորությունների կատարման ընթացքին վերաբերող հանձներ:
Վարչապետին զեկուցվել է Եվրոպայի խորհրդի կոռուպցիայի դեմ պայքարի պետությունների խմբի (GRECO) 4-րդ փուլի հանձնարարականների կատարման արդյունքների մասին: Ներկայացվել է Տնտեսական համագործակցության և զարգացման կազմակերպության Ստամբուլյան հակակոռուպցիոն գործողությունների ծրագրի գնահատման 3-րդ փուլի հանձնարարականների և ԵՄ բյուջետային աջակցության ծրագրի՝ կոռուպցիայի դեմ պայքարին վերաբերող միջոցառումների կատարման ընթացքը: Անդրադարձ է եղել նաև ՄԱԿ-ի Կոռուպցիայի դեմ կոնվենցիայի 2-րդ փուլի գնահատմանն ընդառաջ ՀՀ պարտավորություններին:
Կառավարության ղեկավարը հանձնարարել է շարունակել համակարգված միջգերատեսչական աշխատանքները՝ հակակոռուպցիոն պայքարի ոլորտում միջազգային համագործակցության շրջանակում ստանձնած պարտավորությունների կատարման ուղղությամբ:

04-10-2017 16:30 3075
Во время рабочего совещании, проведенного сегодня премьер-министром Кареном Карапетяном, обсуждались вопросы, связанные с международным сотрудничеством в борьбе с коррупцией, и с процессом выполнения Арменией своих обязательств.
Премьер-министр сообщил о результатах выполнения четвертого этапа деятельности Совета Европы по борьбе с коррупцией (GRECO). Был представлен процесс реализации Планов действий по борьбе с коррупцией и Программы содействия бюджета ЕС на 3-м этапе антикоррупционных действий Стамбульской программы, Организации экономического сотрудничества и развития. Они также затронули обязательства Республики Армения до 2-го этапа Конвенции ООН против коррупции.
Глава правительства поручил продолжить систематическую межведомственную работу по выполнению обязательств, принятых в рамках международного сотрудничества в области борьбы с коррупцией.