04-10-2017 16:30 3073
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ այսօր տեղի ունեցած աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ քննարկվել են կոռուպցիայի դեմ պայքարի ոլորտում միջազգային համագործակցությանը և Հայաստանի ստաձնած պարտավորությունների կատարման ընթացքին վերաբերող հանձներ:
Վարչապետին զեկուցվել է Եվրոպայի խորհրդի կոռուպցիայի դեմ պայքարի պետությունների խմբի (GRECO) 4-րդ փուլի հանձնարարականների կատարման արդյունքների մասին: Ներկայացվել է Տնտեսական համագործակցության և զարգացման կազմակերպության Ստամբուլյան հակակոռուպցիոն գործողությունների ծրագրի գնահատման 3-րդ փուլի հանձնարարականների և ԵՄ բյուջետային աջակցության ծրագրի՝ կոռուպցիայի դեմ պայքարին վերաբերող միջոցառումների կատարման ընթացքը: Անդրադարձ է եղել նաև ՄԱԿ-ի Կոռուպցիայի դեմ կոնվենցիայի 2-րդ փուլի գնահատմանն ընդառաջ ՀՀ պարտավորություններին:
Կառավարության ղեկավարը հանձնարարել է շարունակել համակարգված միջգերատեսչական աշխատանքները՝ հակակոռուպցիոն պայքարի ոլորտում միջազգային համագործակցության շրջանակում ստանձնած պարտավորությունների կատարման ուղղությամբ:

04-10-2017 16:30 3074
During a working consultation held today by Prime Minister Karen Karapetyan issues related to international cooperation in the fight against corruption were discussed and the process of fulfillment of commitments by Armenia.
The Prime Minister was reported on the results of implementation of the fourth stage of the Council of Europe's Anti-Corruption Team (GRECO). The process of implementing the Anti-Corruption Action Plans and the EU Budget Assistance Program for the 3rd stage of the Istanbul Anti-Corruption Action Plan of the Organization for Economic Cooperation and Development was presented. They also touched upon the commitments of the Republic of Armenia before the 2nd stage of the UN Convention against Corruption.
The head of the government instructed to continue the systematic interdepartmental work to fulfill the commitments undertaken within the framework of international cooperation in the field of anti-corruption.