09-10-2017 11:40 2362
Հոկտեմբերին 6-ին Գյումրիում կայացել է Կոնվերս Բանկի Խորհրդի արտագնա նիստ, որի ընթացքում քննարկվել է տարածաշրջանում բանկի մասնաճյուղերի գործունեության զարգացման հեռանկարները, ինչպես նաև Գյումրիի զարգացման ծրագրերին Բանկի և արգենտինահայ գործարար Էդուարդո Էռնեկյանի կողմից կառավարվող խմբի այլ կառույցների հնարավոր մասնակցության հարցը:
Բանկի լրատվական ծառայության հաղորդմամբ, նիստի ընթացքում մասնակիցներին են ներկայացվել Գյումրու զարգացման հայեցակարգը, տարբեր ոլորտներում իրականացվող ներդրումային ծրագրերը, ինչպես նաև դրանց հնարավոր տնտեսական ազդեցությունները:
«Խորհրդի արտագնա նիստների անցկացումն արդեն ավանդույթ է դարձել: Նման միջոցառումները և քննարկումները հնարավորություն են տալիս տեղում ծանոթանալու կոնկրետ բնակավայրի ու մարզի բնակիչների պահանջներին, զարգացման առկա պոտենցիալին և տնտեսության տարբեր ոլորտների ֆինանսավորման հեռանկարներին: Ներկայում Բանկում քննարկվում է ոչ միայն Գյումրիում զարգացման ծրագրերին հնարավոր մասնակցության, այլև բնակչության համար առանձին նոր ֆինանսական պրոդուկտների մշակման և ներդրման հնարավորությունները»,-նշել են Բանկում՝ հավելելով, որ այսօր այդ քաղաքում գործում է Կոնվերս Բանկի մասնաճյուղերից երեքը՝ բնակչությանը և տնտեսվարողներին առաջարկելով ծառայությունների և վարկային պրոդուկտների մեծ տեսականի:
Բանկի Մասնաճյուղերի մեկը գործում է Շիրակ Օդանավականի տարածքում, որտեղ Խմբի կողմից կառավարվող «Արմենիա Միջազգային օդանավակայաններ ընկերության» կողմից նախատեսվում է իրականացնել օդանավակայանի արդիականացման ծրագիր: Այցի ընթացքում Խորհրդի անդամները և հյուրերը այցելելել են նաև Արթիկի տարածաշրջան, որտեղ Բանկի ֆինանսավորմամբ եվրոպական ամենաբարձր չափորոշիչներին համապատասխան ջերմատներ են կառուցվում:
«Կոնվերս Բանկի Խորհրդի արտագնա նիստներն ու այցերը պարբերական բնույթ են կրելու: Առաջիկայում նմանատիպ քննարկումներ են կազմակերպվելու նաև այլ մարզերում»,-եզրափակել են Բանկում:

6 октября в Гюмри состоялось заседание Правления банка Конверс, на котором обсуждались перспективы развития банковских отделений в регионе, а также возможное участие других структур Группы во главе с Банком и аргентинско-армянским бизнесменом Эдуардо Эрнекяном.
Участникам во время сессии были представлены Концепция развития Гюмри, инвестиционные проекты, реализованные в разных сферах, а также их возможные экономические последствия.
«Выездные сессии Совета уже стали традицией. Такие события и дискуссии позволяют лучше познакомиться с потребностями конкретного населенного пункта и жителей региона, существующим потенциалом развития и перспективами финансирования различных секторов экономики. В настоящее время Банк обсуждает не только возможное участие в программах развития в Гюмри, но также разработку и внедрение отдельных новых финансовых продуктов для населения », - сказал банк, добавив, что сегодня в этом городе функционируют три филиала Конверс Банка, предлагая услуги и широкий спектр кредитных продуктов для населения и бизнес-объектов.
Один из филиалов Банка работает на территории аэропорта Ширак, где «Международная компания аэропортов Армении» планирует провести проект модернизации аэропорта. В ходе визита члены правления и гости также посетили регион Артик, где теплицы построены по самым высоким европейским стандартам.
«Выездные сессии и визиты Конверс Банка будут периодическими. Подобные обсуждения также скоро пройдут и в других регионах», - заключил банк.