09-10-2017 11:40 2362
Հոկտեմբերին 6-ին Գյումրիում կայացել է Կոնվերս Բանկի Խորհրդի արտագնա նիստ, որի ընթացքում քննարկվել է տարածաշրջանում բանկի մասնաճյուղերի գործունեության զարգացման հեռանկարները, ինչպես նաև Գյումրիի զարգացման ծրագրերին Բանկի և արգենտինահայ գործարար Էդուարդո Էռնեկյանի կողմից կառավարվող խմբի այլ կառույցների հնարավոր մասնակցության հարցը:
Բանկի լրատվական ծառայության հաղորդմամբ, նիստի ընթացքում մասնակիցներին են ներկայացվել Գյումրու զարգացման հայեցակարգը, տարբեր ոլորտներում իրականացվող ներդրումային ծրագրերը, ինչպես նաև դրանց հնարավոր տնտեսական ազդեցությունները:
«Խորհրդի արտագնա նիստների անցկացումն արդեն ավանդույթ է դարձել: Նման միջոցառումները և քննարկումները հնարավորություն են տալիս տեղում ծանոթանալու կոնկրետ բնակավայրի ու մարզի բնակիչների պահանջներին, զարգացման առկա պոտենցիալին և տնտեսության տարբեր ոլորտների ֆինանսավորման հեռանկարներին: Ներկայում Բանկում քննարկվում է ոչ միայն Գյումրիում զարգացման ծրագրերին հնարավոր մասնակցության, այլև բնակչության համար առանձին նոր ֆինանսական պրոդուկտների մշակման և ներդրման հնարավորությունները»,-նշել են Բանկում՝ հավելելով, որ այսօր այդ քաղաքում գործում է Կոնվերս Բանկի մասնաճյուղերից երեքը՝ բնակչությանը և տնտեսվարողներին առաջարկելով ծառայությունների և վարկային պրոդուկտների մեծ տեսականի:
Բանկի Մասնաճյուղերի մեկը գործում է Շիրակ Օդանավականի տարածքում, որտեղ Խմբի կողմից կառավարվող «Արմենիա Միջազգային օդանավակայաններ ընկերության» կողմից նախատեսվում է իրականացնել օդանավակայանի արդիականացման ծրագիր: Այցի ընթացքում Խորհրդի անդամները և հյուրերը այցելելել են նաև Արթիկի տարածաշրջան, որտեղ Բանկի ֆինանսավորմամբ եվրոպական ամենաբարձր չափորոշիչներին համապատասխան ջերմատներ են կառուցվում:
«Կոնվերս Բանկի Խորհրդի արտագնա նիստներն ու այցերը պարբերական բնույթ են կրելու: Առաջիկայում նմանատիպ քննարկումներ են կազմակերպվելու նաև այլ մարզերում»,-եզրափակել են Բանկում:

On October 6, Converse Bank Board meeting was held in Gyumri, where prospects of development of bank branches in the region, as well as possible participation of other structures of the Group headed by the Bank and Argentinean-Armenian businessman Eduardo Ernekyan were discussed.
The Gyumri Development Concept, investment projects implemented in different spheres, as well as their possible economic impacts were presented to the participants during the session.
"The outgoing sessions of the Council have already become a tradition. Such events and discussions enable to get acquainted with the needs of a particular settlement and region residents on the spot, existing potential for development and prospects for financing various sectors of the economy. At present, the Bank is discussing not only the possible participation in development programs in Gyumri, but also the development and implementation of separate new financial products for the population, "said the bank, adding that today three branches of Converse Bank are functioning in this city offering services and a great range of loan products to population and business objects.
One of the branches of the Bank operates in the territory of Shirak Airport, where the "Armenia International Airports Company" is planning to carry out an airport modernization project. During the visit, members of the Board and guests also visited the Artik region, where the greenhouses are built with the Bank's highest European standards.
"Converse Bank's outgoing sessions and visits will be periodic. Similar discussions will be soon held in other regions too, "concluded the bank.