10-10-2017 15:03 3439
Տարվա ընթացքում իր կողմից աճեցված բերքն ու բարիքը լոռեցին Վանաձոր քաղաքում ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկի աջակցությամբ ցուցադրության էր հանել մարզում ավանդական դարձած «Բերքի տոնին»:
«Այս տոնը ֆերմերների ստեղծած բերքի արդյունքն է, մեր գործընկերներն են այս բերքը աճեցրել, ու այսօր բոլորս հպարտանում ենք համատեղ կատարված աշխատանքի արդյունքով: Բանկի ստեղծման ժամանակ գլխավոր նպատակը եղել է հայ գյուղացուն աջակցելը, և շատ կարոր է, որ մենք այսօր դա անում ենք ոչ միայն ֆինանսավորմամբ, այլ նաև ֆերմերներին առաջարկում ենք գյուղատնտեսության տարբեր ոլորտներում կիրառվող նորարարական լուծումներ, աջակցում ենք տնտեսություններում առաջադեմ տեխնոլոգիաների ինտեգրման հարցում։ Կարևոր է նաև, որ Բանկն իրականացնում է գյուղացիների ֆինանսական կրթության բարձրացման ուղղությամբ դասընթացներ։ Համոզված ենք, որ այս շղթան դրական արդյունք է տալու» ,- իր խոսքում նշեց ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկի ԼՈՌԻ մասնաճյուղի կառավարիչ Արա Դավթյանը։
«Բերքի տոնին» ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկը առանձին տաղավար ուներ, որտեղ ներկայացված էին բանկի կողմից ֆերմերների համար նախատեսված լավագույն առաջարկները:

10-10-2017 15:03 3440
Residents of Lori in Vanadzor, with the support of ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK, displayed the crop, grown by them throughout the year, at a traditional "Harvest Festival" in the region.
"This holiday is the result of the farmers' harvest, our partners have grown this crop, and today we are all proud of the result of joint work. The main purpose of the Bank's creation was to support the Armenian villagers and it is very important that today we do not only finance, but also offer farmers innovative solutions in various fields of agriculture, we support the integration of advanced technologies in the economy. It is also important that the Bank conducts trainings on raising financial education of villagers. We are convinced that this chain will give a positive result, "said Ara Davtyan, LORI Branch Manager of ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK.
ACBA-CREDIT AGRICOLE Bank has a separate pavilion where the best offers for farmers were presented by the bank.