17-10-2017 12:55 5157
Ինեկոբանկի և FMO Նիդերլանդների զարգացման ֆինանսական ընկերության միջև ստորագրվեց մինչև 25 մլն. ԱՄՆ դոլարի նոր վարկային պայմանագիր՝ ՓՄՁ ոլորտում վարկավորում իրականացնելու նպատակով:
«Մենք ուրախ ենք ամրապնդել մեր համագործակցությունն այնպիսի պատվավոր կազմակերպության հետ, ինչպիսինն է "FMO" Նիդերլանդների զարգացման ֆինանսական ընկերությունը: Այս նոր պայմանագիրը հանդիսանում է մեր Բանկի ռազմավարության մի մասը, որի շնորհիվ մենք կառաջարկենք մեր Հաճախորդներին հավելյալ հնարավորություններ ընդլայնելու վերջիններիս կարողությունները Հայաստանի ՓՄՁ ոլորտում», - նշեց իր խոսքում Ինեկոբանկի գործադիր տնօրենի ժ/պ՝ Գառնիկ Թադևոսյանը:
«FMO Նիդերլանդների զարգացման ֆինանսական ընկերությունը հպարտ է աջակցել Ինեկոբանկին, ընդլայնելով հայաստանյան ՓՄՁ ոլորտի ֆինանսական հասանելիությունը, և նպաստել Հայաստանում նոր աշխատատեղերի ստեղծմանը»,-նշեց իր խոսքում FMO-ի գործադիր ներդրումային տնօրեն՝ Լինդա Բրոքհայզենը:
Ինեկոբանկը, համագործակցելով ավելի քան 30 միջազգային ֆինանսական կառույցների և միկրոֆինանսական հիմնադրամների հետ, 2017 թվականի սկզբից ստորագրել է 52 մլն. ԱՄՆ դոլար ընդհանուր արժողությամբ վարկային պայմանագրեր և նախատեսում է մինչև տարեվերջ ներգրավել հավելյալ մինչև 15 մլն. ԱՄՆ դոլարի վարկ: Բանկը բարձր է գնահատում միջազգային ֆինանսական կառույցների ներդրումը, որոնք շարունակաբար աջակցում են Ինեկոբանկին իր հավակնոտ նպատակներին հասնելու համար՝ առաջարկելով ոչ միայն մրցակցային պայմաններով արտարժույթային և դրամային վարկեր, այլև տեխնիկական օժանդակության լայն գործիքակազմ:
Ինեկոբանկ ՓԲԸ-ն հիմնադրվել է 1996 թվականին և հանդիսանում է Հայաստանում առաջատար բանկերից մեկը: Բանկի առաքելությունն է դառնալ մանրածախ, միկրո և ՓՄՁ բիզնեսի հաճախորդների համար բանկային ծառայությունների մատուցման ոլորտում առաջատար: Ինեկոբանկը համագործակցում է շուրջ 30 միջազգային ֆինանսական կառույցների հետ, այդ թվում են 3 բաժնետեր՝ Միջազգային Ֆինանսական Կորպորացիա (IFC), Գերմանական Զարգացման Բանկ (DEG) և Վերակառուցման և Զարգացման Եվրոպական Բանկ (EBRD), ինչպես նաև խոշոր վարկատուներ՝ Սևծովյան Առևտրի Զարգացման Բանկ (BSTDB), Հարավ-արեւելյան Եվրոպայի եվրոպական հիմնադրամ (EFSE), Ավստրիական Զարգացման Բանկ (OeEB), ՕՊԵԿ-ի միջազգային զարգացման հիմնադրամ (OFID) և այլոք: "FMO" Նիդերլանդների զարգացման ֆինանսական ընկերության հետ Ինեկոբանկը համագործակցում է 2015 թվականից: Լրացուցիչ տեղեկությունների համար կարող եք այցելել www.inecobank.am
FMO-ն Նիդերլանդների զարգացման ֆինանսական ընկերություն է, որը նպաստում է զարգացող երկրներում և շուկաներում մասնավոր հատվածի կայուն աճին՝ հավակնոտ ծրագրերի և ձեռնարկատերերի բիզնեսներում ներդրումների միջոցով: FMO-ն խորապես հավատում է, որ ուժեղ մասնավոր հատվածը հանգեցնում է տնտեսական և սոցիալական զարգացմանը և արդեն ավելի քան 45 տարի է հնարավորություն է տալիս մարդկանց կիրառել իրենց հմտությունները և բարելավել իրենց կյանքի որակը: FMO-ն կենտրոնանում է երեք կարևորագույն ոլորտների վրա, որոնք ունեն զարգացման բարձր միտում՝ ֆինանսական հաստատություններ, էներգետիկա և ագրոբիզնես, սնունդ և ջուր: FMO-ն հանդիսանում է մասնավոր հատվածում ֆինանսավորում իրականացնող աշխարհի ամենախոշոր բանկերից մեկը և ունի 9 մլրդ եվրո արժողությամբ պորտֆել, որը տեղաբաշխված է ավելի քան 92 երկրներում: Լրացուցիչ տեղեկությունների համար կարող եք այցելել www.fmo.nl։

17-10-2017 12:55 5160
Inecobank and the FMO Netherlands Development Finance Company have signed a new loan agreement of up to $ 25 million US dollars, for crediting in the field of SME.
"We are happy to strengthen our cooperation with such an honorable Organization- "FMO" Netherlands Development financial company. This new contract is a part of our Bank's
strategy with the help of which we can extend our Customers' capabilities in the SME sector in Armenia , "said Inecobank Executive Director Garnik Tadevosyan.
"FMO Netherlands Development Finance Company is proud to support Inecobank, expanding SME finance access in Armenia and creating new jobs in Armenia "said FMO Executive Investment Manager Linda Brockhyzen.
Inecobank, cooperating with more than 30 international financial structures and microfinance funds since the beginning of 2017 has signed $ 52 million US $ total loan contracts and plans to add up 15 mln US dollar loan by the end of the year. Bank highly appreciates the investments of international financial structures that continue to support Inecobank to reach its ambitious goals, offering not only foreign currency and AMD loans on competitive terms, but also a wide range of technical support tools.
Inecobank CJSC was founded in 1996 and is one of the leading banks in Armenia. The mission of the Bank is to become a leader in providing Banking Services for retail, micro and SME Business Clients.
Inecobank cooperates with about 30 internationals financial institutions, including 3 shareholders, International Financial Corporation (IFC), German Development Bank (DEG) and
European Bank for Reconstruction and Development (EBRD), as well as large lenders, Black Sea Trade Development Bank (BSTDB), South-East European Foundation for Europe (EFSE), Austrian Development Bank (OeEB) OPEC Fund for International Development (OFID) and others. Inecobank has been cooperating with "FMO" Netherlands Development Finance Company since 2015. For more information, please visit the website: www.inecobank.am
FMO is a Dutch Development Finance Company that promotes the stable growth of the private sector, ambitious programs and entrepreneurs' businesses in developing countries and markets. FMO
strongly believes that a strong private sector leads to economic and social development and has been giving people the opportunity to apply their skills and improve their social position for over 45 years.
FMO concentrates on three key areas, which have high growth trends: financial institutions, energy and agro business, food and water. FMO is one of the world's largest banks financing the private sector and has a $ 9 billion EUR portfolio which is distributed in more than 92 countries. For more information, visit www.fmo.nl.