17-10-2017 12:55 5157
Ինեկոբանկի և FMO Նիդերլանդների զարգացման ֆինանսական ընկերության միջև ստորագրվեց մինչև 25 մլն. ԱՄՆ դոլարի նոր վարկային պայմանագիր՝ ՓՄՁ ոլորտում վարկավորում իրականացնելու նպատակով:
«Մենք ուրախ ենք ամրապնդել մեր համագործակցությունն այնպիսի պատվավոր կազմակերպության հետ, ինչպիսինն է "FMO" Նիդերլանդների զարգացման ֆինանսական ընկերությունը: Այս նոր պայմանագիրը հանդիսանում է մեր Բանկի ռազմավարության մի մասը, որի շնորհիվ մենք կառաջարկենք մեր Հաճախորդներին հավելյալ հնարավորություններ ընդլայնելու վերջիններիս կարողությունները Հայաստանի ՓՄՁ ոլորտում», - նշեց իր խոսքում Ինեկոբանկի գործադիր տնօրենի ժ/պ՝ Գառնիկ Թադևոսյանը:
«FMO Նիդերլանդների զարգացման ֆինանսական ընկերությունը հպարտ է աջակցել Ինեկոբանկին, ընդլայնելով հայաստանյան ՓՄՁ ոլորտի ֆինանսական հասանելիությունը, և նպաստել Հայաստանում նոր աշխատատեղերի ստեղծմանը»,-նշեց իր խոսքում FMO-ի գործադիր ներդրումային տնօրեն՝ Լինդա Բրոքհայզենը:
Ինեկոբանկը, համագործակցելով ավելի քան 30 միջազգային ֆինանսական կառույցների և միկրոֆինանսական հիմնադրամների հետ, 2017 թվականի սկզբից ստորագրել է 52 մլն. ԱՄՆ դոլար ընդհանուր արժողությամբ վարկային պայմանագրեր և նախատեսում է մինչև տարեվերջ ներգրավել հավելյալ մինչև 15 մլն. ԱՄՆ դոլարի վարկ: Բանկը բարձր է գնահատում միջազգային ֆինանսական կառույցների ներդրումը, որոնք շարունակաբար աջակցում են Ինեկոբանկին իր հավակնոտ նպատակներին հասնելու համար՝ առաջարկելով ոչ միայն մրցակցային պայմաններով արտարժույթային և դրամային վարկեր, այլև տեխնիկական օժանդակության լայն գործիքակազմ:
Ինեկոբանկ ՓԲԸ-ն հիմնադրվել է 1996 թվականին և հանդիսանում է Հայաստանում առաջատար բանկերից մեկը: Բանկի առաքելությունն է դառնալ մանրածախ, միկրո և ՓՄՁ բիզնեսի հաճախորդների համար բանկային ծառայությունների մատուցման ոլորտում առաջատար: Ինեկոբանկը համագործակցում է շուրջ 30 միջազգային ֆինանսական կառույցների հետ, այդ թվում են 3 բաժնետեր՝ Միջազգային Ֆինանսական Կորպորացիա (IFC), Գերմանական Զարգացման Բանկ (DEG) և Վերակառուցման և Զարգացման Եվրոպական Բանկ (EBRD), ինչպես նաև խոշոր վարկատուներ՝ Սևծովյան Առևտրի Զարգացման Բանկ (BSTDB), Հարավ-արեւելյան Եվրոպայի եվրոպական հիմնադրամ (EFSE), Ավստրիական Զարգացման Բանկ (OeEB), ՕՊԵԿ-ի միջազգային զարգացման հիմնադրամ (OFID) և այլոք: "FMO" Նիդերլանդների զարգացման ֆինանսական ընկերության հետ Ինեկոբանկը համագործակցում է 2015 թվականից: Լրացուցիչ տեղեկությունների համար կարող եք այցելել www.inecobank.am
FMO-ն Նիդերլանդների զարգացման ֆինանսական ընկերություն է, որը նպաստում է զարգացող երկրներում և շուկաներում մասնավոր հատվածի կայուն աճին՝ հավակնոտ ծրագրերի և ձեռնարկատերերի բիզնեսներում ներդրումների միջոցով: FMO-ն խորապես հավատում է, որ ուժեղ մասնավոր հատվածը հանգեցնում է տնտեսական և սոցիալական զարգացմանը և արդեն ավելի քան 45 տարի է հնարավորություն է տալիս մարդկանց կիրառել իրենց հմտությունները և բարելավել իրենց կյանքի որակը: FMO-ն կենտրոնանում է երեք կարևորագույն ոլորտների վրա, որոնք ունեն զարգացման բարձր միտում՝ ֆինանսական հաստատություններ, էներգետիկա և ագրոբիզնես, սնունդ և ջուր: FMO-ն հանդիսանում է մասնավոր հատվածում ֆինանսավորում իրականացնող աշխարհի ամենախոշոր բանկերից մեկը և ունի 9 մլրդ եվրո արժողությամբ պորտֆել, որը տեղաբաշխված է ավելի քան 92 երկրներում: Լրացուցիչ տեղեկությունների համար կարող եք այցելել www.fmo.nl։

17-10-2017 12:55 5158
Inecobank и FMO Нидерландская финансовая компания подписали новое кредитное соглашение на сумму 25 млн долларов США, для кредитования в области МСП.
«Мы рады укреплению нашего сотрудничества с такой почетной Организацией, какой является «FMO» Нидерландская финансовая компания. Данное соглашение является частью нашей
стратегии, с помощью которого мы можем расширить возможности наших клиентов в секторе малого и среднего бизнеса в Армении », - сказал исполнительный директор Инекобанка Гарник Тадевосян.
«FMO» Нидерландская финансовая компания развитии гордится тем, что поддерживает Inecobank в расширении доступа к финансированию МСП в Армении и создании новых рабочих мест в Армении» сказал руководитель управления инвестициями FMO Линда Брокхайзен.
Инекобанк, сотрудничая с более чем 30 международными финансовыми структурами и микрофинансовыми фондами с начала 2017 года подписал соглашения на общую сумму 52 млн долларов США и планирует подписать соглашения ещё на 15 млн долларов США до конца года. Банк высоко оценивает инвестиции международных финансовых структур, которые продолжают поддерживать Inecobank
для достижения своих амбициозных целей, предлагая не только кредиты в иностранной валюте и AMD, а также широкий спектр инструментов технической поддержки.
ЗАО «Инекобанк» было основано в 1996 году и является одним из ведущих банков Армении. Миссия Банка заключается в том, чтобы стать лидером в предоставлении банковских услуг для розничной и микро торговли, а также клиентов малого и среднего бизнеса. Инекобанк сотрудничает с 30 финансовыми организациями, куда входят 3 акционера, Международная Финансовая корпорация , Германский банк развития и Европейский Банк Реконструкции и Развития , а также крупные кредиторы, Черноморский банк развития торговли , Европейский фонд Юго-Восточной Европы , Австрийский банк развития
Фонд международного развития ОПЕК и другие. «Инекобанк» сотрудничает с «FMO» Нидерландской финансовой компанией развития с 2015 года. Для получения дополнительной информации посетите веб-сайт: www.inecobank.am
FMO является голландской компанией по развитию финансов, которая способствует стабильнрму росту частного сектора, амбициозными программами и инвестициями в предпринимательских бизнесах
в развивающихся странах и рынках. FMO глубоко верит, что сильный частный сектор ведет к экономическому и социальному развитию и уже более 45 лет даёт людям возможность применить свои навыки и улучшить свое социальное положение. Предприятие сосредоточено на трех ключевых областях, которые имеют высокие тенденции роста: финансовые институты, энергетика и агробизнес, продовольствие вода. FMO является одним из крупнейших банков мира, финансирующих частный сектор и его портфель составлчет EUR 9 млрд. евро, который распространяется более чем в 92 странах. Для получения дополнительной информации посетите сайт www.fmo.nl.