18-10-2017 13:57 2728
«ԱՄԵՐԻԱԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ի անվանական, արժեկտրոնային պարտատոմսերը ցուցակվել և ընդգրկվել են ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիայի պարտատոմսերի հիմնական (Abond) ցուցակում, ինչպես նաև ցուցակման պահից թույլատրվել են նշված պարտատոմսերով հասցեական առևտուրը և ռեպո գործարքների կնքումը:
Ֆոնդային բորսայի մամուլի ծառայության տվյալով` ընկերության պարտատոմսերի այս թողարկումը ներառում է 30,000 հատ արժեկտրոնային պարտատոմս` 100 եվրո անվանական արժեքով, արժեկտրոնի 3.3% տոկոսադրույքով և 27 ամիս շրջանառության ժամկետով:
Ըստ ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա-ի տվյալների, հուլիսի 26-ի դրությամբ բորսայում շրջանառվում են Ամերիաբանկի պարտատոմսերի 7 թողարկումները` երկու դրամային` 2,5 մլրդ դրամ ծավալով, չորս դոլարային` 45 մլն դոլար ընդհանուր ծավալով և մեկ եվրոյով` 3 մլն եվրո ծավալով:
Ընդհանուր առմամբ ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա բորսայում 2017 թվականի հոկտեմբերի 17-ի դրությամբ շրջանառվում են 10 թողարկողների 23 դոլարային պարտատոմսերը, ընդ որում, 19 թողարկումներն իրականացրել են 7-րդ բանկերը`Արարատբանկ (5 թողարկում), Ամերիաբանկ (4), Արմսվիսբանկ (4), Անելիք Բանկ (3), Հայբիզնեսբանկ, Կոնվերս Բանկ և Յունիբանկ`մեկ դոլարային տրանշ: Բացի այդ, բորսայում շրջանառվում են եվրոյով 2 տրանշեր`Ամերիաբանկից և Արմսվիսբանկից:

Nominal, coupon bonds of "AMERIABANK" CJSC have been listed and included in the Abond list of NASDAQ OMX Armenia bonds, as well as from the moment of listing, admissible trading and repo transactions were made.
According to the stock exchange's press service, this issuance of the company's bonds includes 30,000 coupon bonds with nominal value of EUR 100, a coupon rate of 3.3% and a 27-month circulation term.
According to NASDAQ OMX Armenia, as of July 26, 7 issues of Ameriabank bonds have been circulated at the stock exchange: two in drams - with a volume of AMD 2.5bln drams , four in dollars - with a volume of $ 45mln and one in euro with a volume of EUR 3mln euros.
In total, at NASDAQ OMX Armenia, as of October 17, 2017, 23 dollar bonds of 10 issuers are being circulated, with 19 issues being executed by 7 banks - Araratbank (5 issues), Ameriabank (4), ArmSwissBank (4), Anelik Bank (3), Armbusinessbank, Converse Bank and Unibank - one dollar tranche. Besides, 2 tranches in euro are being circulated at the stock exchange from Ameriabank and Armswissbank.