Կոնվերս Բանկի աշխատակիցները մասնակցել են Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) Certificate of International Trade Finance (CITF) գործնական սեմինարին, որի ընթացքում քննարկվել են առևտրի ֆինանսավորման ոլորտին առնչվող ընթացիկ և նորարարական մոտեցումներ:
«Առևտրի ֆինանսավորումը հաճախորդների ներմուծման և արտահանման գործունեության ֆինանսավորումն է փաստաթղթային գործիքների օգտագործմամբ, որը հնարավորություն է տալիս էապես նվազեցնել առևտրային ռիսկերը և ծախսերը՝ առավելագույնս պարզեցնելով վճարման գործընթացները»,- նշել են բանկում:
«Մենք կարևորում ենք Կոնվերս Բանկի հաճախորդներին որակյալ ծառայությունների մատուցումը, ինչն անհնար է առանց բանիմաց, պրոֆեսիոնալ մասնագետների: ՎԶԵԲ-ի նման միջոցառումներին մասնակցությունը բանկի մասնագետներին հնարավորություն է տալիս խորացնելու գիտելիքները առեւտրի ֆինանսավորման ոլորտում նորագույն միտումներին վերաբերող հարցերում, ինչի շնորհիվ մեր հաճախորդներին ենք առաջարկում առեւտրի ֆինանսավորման ոլորտի ծառայությունների լայն տեսականի եւ ճկուն լուծումներ»,- ասել է Կոնվերս Բանկի Միջազգային հարաբերությունների եւ առեւտրի ֆինանսավորման բաժնի ղեկավար Նելլի Քոչարյանը:

19-10-2017 11:39 4585
Сотрудники «Конверс Банка» приняли участие в практическом семинаре «Сертификат международного торгового финансирования» (CITF) Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР), на котором обсуждались текущие и инновационные подходы к финансированию торговли.
«Торговое финансирование - это финансирование импортных и экспортных операций клиентов с использованием документальных инструментов, которые значительно уменьшают торговые риски и издержки, упрощая процесс оплаты», - сказал банк.
«Мы высоко ценим высококачественные услуги Конверс Банка для своих клиентов, что невозможно без квалифицированных профессиональных специалистов. Участие в таких мероприятиях, как ЕБРР, предоставляет специалистам банков возможность углубить свои знания о новых тенденциях в области торгового финансирования, благодаря чему мы предлагаем своим клиентам широкий спектр услуг и гибкие решения для торгового финансирования », - сказал глава Департамента международного торгового финансирования« Конверс Банка »Нелли Кочарян.