Կոնվերս Բանկի աշխատակիցները մասնակցել են Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) Certificate of International Trade Finance (CITF) գործնական սեմինարին, որի ընթացքում քննարկվել են առևտրի ֆինանսավորման ոլորտին առնչվող ընթացիկ և նորարարական մոտեցումներ:
«Առևտրի ֆինանսավորումը հաճախորդների ներմուծման և արտահանման գործունեության ֆինանսավորումն է փաստաթղթային գործիքների օգտագործմամբ, որը հնարավորություն է տալիս էապես նվազեցնել առևտրային ռիսկերը և ծախսերը՝ առավելագույնս պարզեցնելով վճարման գործընթացները»,- նշել են բանկում:
«Մենք կարևորում ենք Կոնվերս Բանկի հաճախորդներին որակյալ ծառայությունների մատուցումը, ինչն անհնար է առանց բանիմաց, պրոֆեսիոնալ մասնագետների: ՎԶԵԲ-ի նման միջոցառումներին մասնակցությունը բանկի մասնագետներին հնարավորություն է տալիս խորացնելու գիտելիքները առեւտրի ֆինանսավորման ոլորտում նորագույն միտումներին վերաբերող հարցերում, ինչի շնորհիվ մեր հաճախորդներին ենք առաջարկում առեւտրի ֆինանսավորման ոլորտի ծառայությունների լայն տեսականի եւ ճկուն լուծումներ»,- ասել է Կոնվերս Բանկի Միջազգային հարաբերությունների եւ առեւտրի ֆինանսավորման բաժնի ղեկավար Նելլի Քոչարյանը:

19-10-2017 11:39 4584
Converse Bank employees participated in a "Certificate of International Trade Finance" (CITF) practical seminar of the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD), during which they discussed current and innovative approaches to trade finance.
"Trade financing is the financing of customers' import and export operations with the use of documentary tools that will significantly reduce trade risks and costs, simplifying the payment process," said the bank.
"We value high-quality services of Converse Bank to its customers, which is impossible without knowledgeable, professional specialists. Participation in such events as EBRD provides bank professionals with the opportunity to deepen their knowledge on new trends in trade finance, thanks to which we offer a wide range of services and flexible solutions to trade finance, "said Converse Bank's Head of International Trade and Trade Finance Department Nelly Kocharyan.