ՀՀ կառավարությունը «Թվային Հայաստան» հիմնադրամին 2017 թվականի գործունեության ծախսերն իրականացնելու նպատակով հատկացրեց 39 մլն դրամ:
«Թվային Հայաստան»-ի բյուջեն հավանության է արժանացել հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստում: ՀՀ կառավարման արդյունավետության բարձրացման, թափանցիկության և բարենպաստ բիզնես-միջավայրի ապահովման համար, նաև ժամանակակից թվային օրակարգի իրագործման նպատակով ստեղծվել է միասնական մասնագիտացված կենտրոնացված օղակ՝ «Թվային Հայաստան» հիմնադրամ, որին պատվիրակվել է միասնական տեսլականի հիման վրա ՀՀ թվային օրակարգի մշակման և իրականացման համակարգման ողջ գործընթացը, պետական կառավարման և տեղական ինքնակառավարման ոլորտների էլեկտրոնային համակարգերի զարգացումը և պետական կառավարման մարմինների միջև փոխգործելիության մակարդակի բարձրացումը: Միջոցները կհատկացվեն պահուստային ֆոնդից:

Правительство Армении выделило 39 миллионов драмов Фонду «ЦИФРОВАЯ АРМЕНИЯ» для реализации мероприятий 2017 года.
Бюджет «Цифровой Армении» утвержден на собрании Совета попечителей Фонда. Создана единая специализированная централизованная сеть, Фонд «ЦИФРОВАЯ АРМЕНИЯ», для повышения эффективности и прозрачности правительства, создания благоприятной бизнес-среды, а также для внедрения современной цифровой повестки дня. Фонд «ЦИФРОВАЯ АРМЕНИЯ» должен координировать весь процесс разработки и реализации цифровой повестки дня РА на основе общего видения, развития электронных систем государственного управления и местного самоуправления, а также повышения уровня взаимодействия между органами государственного управления. Средства будут выделены из резервного фонда.