23-10-2017 18:40 4658
Global Finance ամերիկյան հեղինակավոր ամսագիրն Արդշինբանկին ճանաչել է 2017թ. «Տարվա ամենահուսալի բանկ»: Այս բացառիկ հետազոտության մեջ ներառվել են աշխարհի 106 երկրների առաջատար բանկերը, իսկ ընտրությունը կատարվել է ըստ Moody's, Standard, Poor's և Fitch հեղինակավոր միջազգային գործակալությունների կողմից գնահատված արտարժույթով երկարաժամկետ պարտավորությունների և 1000 խոշորագույն բանկերի ընդհանուր ակտիվների ցուցանիշների:
«Այս մրցանակը միջազգային փորձագետների կողմից մեր աշխատանքի ամենամեծ գնահատականներից է, ինչը նշանակում է, որ մենք շարժվում ենք ճիշտ ուղղությամբ: Այն հանգամանքը, որ Արդշինբանկը արժանացել է «Տարվա ամենահուսալի բանկ» տիտղոսին միաժամանակ պատվաբեր է և պարտավորեցնող», - նշեց Արդշինբանկի վարչության նախագահ Մհեր Գրիգորյանը:
«Չնայած տարբեր տարածաշրջաններում և ամբողջ աշխարհում ֆինանսական կանոնների ներդաշնակությանն ուղղված ջանքերին, յուրաքանչյուր երկիր յուրահատուկ է իր օրենքներով, ռիսկերով և ռեսուրսներով: Նրանք, ովքեր կարողանում են տալ անհատական լուծումներ և կիրառել ժամանակակից տեխնոլոգիաներ, մշտապես գերազանցում են իրենց մրցակիցներին», - նշեց Global Finance-ի հրատարակիչ և խմբագիր Ջոզեֆ Դ. Ջիարրափուտոն:
Հիշեցնենք, որ Արդշինբանկը Հայաստանի միակ մասնավոր կառույցն է, որն ունի միջազգային հեղիանակավոր վարկանշային երկու գործակալություններից (Moody's և Fitch) ստացված վարկանիշ` հավասար Հայաստանի Հանրապետության վարկանշային մակարդակին:

23-10-2017 18:40 4660
Журнал American Global Finance признал Ардшинбанк «самым надежным банком года». В этот эксклюзивный опрос вошли ведущие банки в 106 странах мира, и выбор был сделан в соответствии с долговыми обязательствами в иностранной валюте и совокупными активами 1000 крупнейших банков, оцененными авторитетными международными агентствами, такими как Moody's, Standard, Poor's и Fitch.
«Эта награда является одной из самых больших оценок нашей работы международными экспертами, что означает, что мы движемся в правильном направлении. Тот факт, что Ардшинбанк завоевал титул« Самый надежный банк года », является почетным и в то же время обязывающим», - сказал председатель правления Ардшинбанка Мгер Григорян.
«Несмотря на усилия по гармонизации финансовых правил в разных регионах и во всем мире, каждая страна уникальна своими законами, рисками и ресурсами. Тот, кто способен предоставлять индивидуальные решения и применять современные технологии, всегда опережает своих конкурентов», - сказал издатель и редактор Global Finance, Джозеф Д. Джиаррапуто.
Напомним, что Ардшинбанк является единственной частной организацией в Армении, которая имеет рейтинг от двух знаменитых рейтинговых агентств (Moody's и Fitch), соответствующих рейтингу Республики Армения.