23-10-2017 18:40 4658
Global Finance ամերիկյան հեղինակավոր ամսագիրն Արդշինբանկին ճանաչել է 2017թ. «Տարվա ամենահուսալի բանկ»: Այս բացառիկ հետազոտության մեջ ներառվել են աշխարհի 106 երկրների առաջատար բանկերը, իսկ ընտրությունը կատարվել է ըստ Moody's, Standard, Poor's և Fitch հեղինակավոր միջազգային գործակալությունների կողմից գնահատված արտարժույթով երկարաժամկետ պարտավորությունների և 1000 խոշորագույն բանկերի ընդհանուր ակտիվների ցուցանիշների:
«Այս մրցանակը միջազգային փորձագետների կողմից մեր աշխատանքի ամենամեծ գնահատականներից է, ինչը նշանակում է, որ մենք շարժվում ենք ճիշտ ուղղությամբ: Այն հանգամանքը, որ Արդշինբանկը արժանացել է «Տարվա ամենահուսալի բանկ» տիտղոսին միաժամանակ պատվաբեր է և պարտավորեցնող», - նշեց Արդշինբանկի վարչության նախագահ Մհեր Գրիգորյանը:
«Չնայած տարբեր տարածաշրջաններում և ամբողջ աշխարհում ֆինանսական կանոնների ներդաշնակությանն ուղղված ջանքերին, յուրաքանչյուր երկիր յուրահատուկ է իր օրենքներով, ռիսկերով և ռեսուրսներով: Նրանք, ովքեր կարողանում են տալ անհատական լուծումներ և կիրառել ժամանակակից տեխնոլոգիաներ, մշտապես գերազանցում են իրենց մրցակիցներին», - նշեց Global Finance-ի հրատարակիչ և խմբագիր Ջոզեֆ Դ. Ջիարրափուտոն:
Հիշեցնենք, որ Արդշինբանկը Հայաստանի միակ մասնավոր կառույցն է, որն ունի միջազգային հեղիանակավոր վարկանշային երկու գործակալություններից (Moody's և Fitch) ստացված վարկանիշ` հավասար Հայաստանի Հանրապետության վարկանշային մակարդակին:

American Global Finance magazine has recognized Ardshinbank "The most reliable bank of the year". This exclusive survey included the leading banks in 106 countries of the world, and the selection was made according to foreign currency long-term liabilities and total assets of 1000 largest banks rated by authoritative international agencies, such as Moody's , Standard, Poor's and Fitch.
"This award is one of the biggest assessments of our work by international experts, which means we are moving in the right direction. The fact that Ardshinbank has won the title of "The Most Reliable Bank of the Year" is honorable and obligatory at the same time, "said Ardshinbank Board Chairman Mher Grigoryan.
"Despite the efforts to harmonize financial rules in different regions and around the world, each country is unique in its laws, risks and resources. Those who are able to provide individual solutions and apply modern technology are always ahead of their competitors, "said Global Finance Publisher and Editor, Joseph D. Giarraputo.
It should be reminded that Ardshinbank is the only private organization in Armenia, which has a rating from two internationally acclaimed rating agencies (Moody's and Fitch) equal to the rating level of the Republic of Armenia.