ԱՊՊԱ պայմանագրեր ցանկացած ապահովագրական ընկերության հետ հնարավոր կլինի կնքել նաև առցանց՝ սահմանվածից 5%-ով ցածր ապահովագրավճարով:
Ըստ Հայաստանի ավտոապահովագրողների բյուրոյի, պայմանագրի առցանց կնքումը պարզ գործընթաց է և տևում է առավելագույնը 3-4 րոպե,
վճարումն իրականացվում է պայմանագրի կնքման պահին՝ ցանկացած վճարային քարտի միջոցով, իսկ ապահովագրության վկայագիրը կնքումից անմիջապես հետո ուղարկվում է վկայագրում նշված՝ ապահովադրի էլեկտրոնային հասցեին:
Ճանապարհային ոստիկանությունն ավտոմեքենաների վերաբերյալ ԱՊՊԱ պայմանագրերի առկայությունը ստուգում է ՃՈ և ԱՊՊԱ տեղեկատվական համակարգերի միջեւ իրական ժամանակի ռեժիմում իրականացվող հարցումների միջոցով:
ԱՊՊԱ պայմանագրերի առցանց կնքման համար կարելի է այցելել Հայաստանի ավտոապահովագրողների բյուրոյի պաշտոնական կայքի «ԱՊՊԱ պայմանագրերի առցանց կնքում» բաժին, www.aswa.am կայք կամ ցանկացած ապահովագրական ընկերության պաշտոնական կայք։
Բյուրոյում նաև տեղեկացրել են, որ առաջիկա 1-2 ամիսների ընթացքում նախատեսվում է ԱՊՊԱ պայմանագրերի առցանց կնքման հնարավորություն ստեղծել նաև կանխիկի ընդունման հնարավորությամբ վճարային տերմինալների, մասնավորապես՝ «Թել-Սել», «Իզի Փեյ», «Մոբի Դրամ» եւ «Իդրամ» կազմակերպությունների վճարային տերմինալների միջոցով, ինչի մասին բյուրոն լրացուցիչ կիրազեկի։

CICLVO agreements with any insurance company will also be available online at a 5% lower insurance premium.
According to the Armenian Motor Insurers Bureau, online contract signing is a simple process and lasts at most 3-4 minutes,
The payment is made at the moment of contract signing through any payment card and the insurance certificate is immediately sent to the insurer's e-mail address indicated in the certificate.
The Traffic Police checks the existence of CICLVO contracts for vehicles through real-time inquiries between traffic policy and CICLVO information systems.
For online signing of CICLVO agreements, you can visit the official website of the Motor Insurers' Bureau of Armenia, "Online signing of CICLVO agreements " section, www.aswa.am website or the official website of any insurance company.
The Bureau also informed that within the next two to eight months it is envisaged to have an opportunity to conclude CICLVO agreements online with payment terminals, in particular, payment terminals of Tel-SEL, Easy Pay, Mobi Dram and Idram companies through terminals, about which the bureau will inform additionally.