ԱՊՊԱ պայմանագրեր ցանկացած ապահովագրական ընկերության հետ հնարավոր կլինի կնքել նաև առցանց՝ սահմանվածից 5%-ով ցածր ապահովագրավճարով:
Ըստ Հայաստանի ավտոապահովագրողների բյուրոյի, պայմանագրի առցանց կնքումը պարզ գործընթաց է և տևում է առավելագույնը 3-4 րոպե,
վճարումն իրականացվում է պայմանագրի կնքման պահին՝ ցանկացած վճարային քարտի միջոցով, իսկ ապահովագրության վկայագիրը կնքումից անմիջապես հետո ուղարկվում է վկայագրում նշված՝ ապահովադրի էլեկտրոնային հասցեին:
Ճանապարհային ոստիկանությունն ավտոմեքենաների վերաբերյալ ԱՊՊԱ պայմանագրերի առկայությունը ստուգում է ՃՈ և ԱՊՊԱ տեղեկատվական համակարգերի միջեւ իրական ժամանակի ռեժիմում իրականացվող հարցումների միջոցով:
ԱՊՊԱ պայմանագրերի առցանց կնքման համար կարելի է այցելել Հայաստանի ավտոապահովագրողների բյուրոյի պաշտոնական կայքի «ԱՊՊԱ պայմանագրերի առցանց կնքում» բաժին, www.aswa.am կայք կամ ցանկացած ապահովագրական ընկերության պաշտոնական կայք։
Բյուրոյում նաև տեղեկացրել են, որ առաջիկա 1-2 ամիսների ընթացքում նախատեսվում է ԱՊՊԱ պայմանագրերի առցանց կնքման հնարավորություն ստեղծել նաև կանխիկի ընդունման հնարավորությամբ վճարային տերմինալների, մասնավորապես՝ «Թել-Սել», «Իզի Փեյ», «Մոբի Դրամ» եւ «Իդրամ» կազմակերպությունների վճարային տերմինալների միջոցով, ինչի մասին բյուրոն լրացուցիչ կիրազեկի։

Соглашения ОСАГО с любой страховой компанией можно будет заключить также онлайн заплатив на 5% ниже страховой суммы.
По данным Бюро автостраховщиков Армении, подписание онлайн соглашений является простым процессом и длится не более 3-4 минут,
Оплата производится в момент подписания контракта полюбой платежной карте, и страховой сертификат немедленно отправляется на адрес электронной почты страховщика, указанного в сертификате.
Дорожная полиция проверяет наличие соглашений ОСАГО посредством запросов в режиме реального времени между информационными системами дорожной полиции и ОСАГО.
Вы можете подписать соглашения ОСАГО онлайн на официальном сайте Бюро автостраховщиков Армении, в разделе «Подписание договоров ОСАГО онлайн», на веб-сайте: www.aswa.am или на официальном сайте любой страховой компании.
Бюро также сообщило, что в течение следующих двух-восьми месяцев предоставится возможность заключать соглашения ОСАГО онлайн через платежные терминалы, в частности, через платежные терминалы компаний Tel-SEL, Easy Pay, Mobi Dram и Idram, о которых бюро сообщит дополнительно.