Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը հանձնարարել է Doing Business-ի զեկույցում ՀՀ-ի դիրքերի վատթարացման հետ կապված միջգերատեսչական հանձնաժողով կազմել եւ սկսել ակտիվ աշխատանքներ տանել այդ ուղղությամբ:
«Տվյալ զեկույցում Հայաստանի դիրքերի հետ կապված լուրն ընդունում ենք իրատեսական ու արդեն որոշում է կայացվել կազմավորել միջգերատեսչական հանձնաժողով»,- մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց Կարեն Կարապետյանը:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանը բիզնեսով զբաղվելու դյուրինությամբ զիջել է իր դիրքերն աշխարհում: Համաշխարհային բանկի «Գործարարություն 2018. բարեփոխումների իրականացում աշխատատեղերի ստեղծման համար» (Doing Business) զեկույցի համաձայն՝ 2017-ին Հայաստանը 47-րդ հորիզոնականում է՝ նախորդ տարվա 38-ի համեմատ:

02-11-2017 15:22 2237
Премьер-министр Карен Карапетян поручил создать межведомственный комитет по ухудшению позиции Армении в отчете «Doing Business» и начать активную работу в этом направлении.
«Новости об Армении в этом отчете реалистичны, и уже принято решение о создании межведомственной комиссии», - сказал Карен Карапетян во время пресс-конференции.
Напомним, что Армения потеряла свои позиции в мире по возможностям ведения бизнеса. Согласно отчету Всемирного банка «Doing Business»- «Бизнес 2018: Реализация реформ для создания рабочих мест» (Doing Business), Армения занимает 47-е место в 2017 году по сравнению с 38 в прошлом году.