ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի քարտապանների համար հասանելի է նոր ծառայություն՝ բանկոմատների միջոցով բանկային քարտերի PIN-կոդերի ինքնուրույն փոփոխում:
Նման ծառայությունն օգտակար կլինի այն հաճախորդներին, որոնց համար դժվար է հիշել բանկի կողմից սահմանված քարտի սկզբնական PIN-կոդը:
Բանկի հաղորդագրության համաձայն` հաճախորդները նաև կարող են սահմանել միասնական PIN-կոդ միաժամանակ մի քանի քարտերի համար եւ ստիպված չլինել հիշել միաժամանակ մի քանի տարբեր PIN-կոդեր: Այս ծառայությունն օգտակար է նաեւ այն դեպքերում, երբ հաճախորդն ունի մտավախություն, որ իր քարտի PIN-կոդը հայտնի է դարձել երրորդ անձի:
PIN-կոդի ինքնուրույն փոխարինումն իրականացվում է մի քանի քայլով, եւ չի առաջացնում դժվարություններ հաճախորդների մոտ: Ընդամենը պետք է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի կողմից թողարկած քարտը տեղադրել բանկոմատի մեջ, մուտքագրել գործող PIN-կոդը, ընտրել «PIN-կոդի փոխարինում» կոճակը, մուտքագրել նոր PIN-կոդը եւ հաստատել այն:
PIN-կոդի ինքնուրույն փոխարինման ծառայությունը տրամադրվում է անվճար: ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի բանկոմատային ցանցը ներառում է 157 բանկոմատ:

03-11-2017 16:16 3153
A new service is available for VTB Bank (Armenia) cardholders - self-change of bank card PIN codes via ATMs.
Such service will be useful to customers for whom it is difficult to remember the initial PIN code of the card specified by the bank.
According to the bank, customers can also set a unified PIN code for several cards simultaneously and do not have to remember several different PINs simultaneously. This service is also useful when the customer has anxiety that the PIN code of his card has become known to a third party.
The change of the PIN-code is carried out in several steps and does not cause difficulties to customers. All you have to do is put the card issued by VTB Bank (Armenia) into an ATM, enter the current PIN-code, select "PIN-code replacement" button, enter the new PIN-code and confirm it.
The PIN-code replacement service is provided free of charge. ATM network of VTB Bank (Armenia) has 157 ATMs.